Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Lugen

#16
Tot otazka, co je pricina, co dusledek. Rekl bych, ze hodne lidi mapuje dle toho co je vykreslovano, ac pravidlo zni jinak. To se hadam jen tak nezmeni. Co se tyce bunkru, vsiml jsem si, ze se obcas loupou, evidentne snad i importem od nejakych fandu, majicich blizko k tematice. Muj nazor je, ze kdybychom se ridili pravidlem, nevykreslovat nic, co neni kompletni, tak v pripade OSM by se nevykreslovalo nic mimo silnic. Preci jen, cele to vznika postupne a s nadsenim dobrovolniku, vetsinou rucne bez importu. Takze zmapuji neco co se vykresluje - vydim to - mam radost - motivuje to k provedeni dalsich updatu. ALE je to jen muj nazor ;)
#17
 :) Diky, pripadne jsem si jeste vsiml, ze chybi bunkry. Ty by urcite v nasich turistickych mapach take znaceny.
Pravda, je moznou otazkou, zda-li do map nedavat vse co je v jakemsi nasem regionalnim standartu pro OSM: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic/OTM_zna%C4%8Dkov%C3%BD_kl%C3%AD%C4%8D
Chapu zvyseni narocnosti jak pro generovani map, tak pri zobrazovani na slabsich zarizenich, zas na druhou stranu, by mozna ten narust nebyl nejak dramaticky pri porovnani se vsemi body a polygony lesu silnic atd... ...a mozna toho nechybi tolik, priznam se, ze podrobneji jsem se onen seznam neporovnaval. ;)
#18
Zdravim,
chtel jsem se zeptat, jestli by se do vektorovych map (ktere jsou nyni se svymi POI naprosto uzasne) nemohly pridat i pomniky? Preci jen je to dulezity orientacni bod zobrazovany ve vsech turistickych mapach.
#19
tak to se omlouvam, plany poplach, to byla chyba na zarizeni. Tento format funguje. Zkousel jsem.  ;)
#20
aha... myslel jsem, ze oprava sla s posledni verzi... Pravda, ze mezi tim jsem se zpet vratil ke steremu zarizeni s cm7.2, zde se sice rovnou nezobrazi ve formularovem okne obsah copy pastu, musi se vlozit, ale seje to. Na predchozim zarizeni to neprevadelo, byl to telefon RX430 s prakticky cistym androidem 4.2.2. Ale pravda ze mel velky zaseky ve firmwaru, tak mozna to bylo tim, myslim, ze bych mohl do konce tydne otestovat na tab3 taky se 4.2.2, akorat sysmem samsungu je hodne prekopanej android...

Jinak souradnice byly stale stejne a ve stejnym formatu, viz priklad vyse.
#21
Diky funguje.  ;)
#22
Zdravim, chci se zeptat, jak presne funguje urceni polohy - Schranka napriklad u waypointu multicachi, nebo jinych bodu.
Pokud nekde zkopiruji text se souradnicemi  napriklad: N 50° 01.234 E 014° 01.234 a v Locusu u Poloha kliknu na Schranka Vidim v TEXT onu hodnotu N 50° 01.234 E 014° 01.234 a ve VYSLEDEK  Neplatna hodnota .
Vi nekdo prosim jak to ma fungovat, pripadne jestli to neni chyba.
Diky
#23
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Rozlišení mapy
July 02, 2014, 19:48:23
Zdravím, nešlo by prosím přidat i zmenšení, tedy měřítko rozlišení např 0.75x a 0.50x. Alespoň u Pro verze?  Bylo by to fajn například na 10" tabletu s menším rozlišením 1024x... sice můžu uazmykat zoom a násleně zmenšovat a zvětšovat, ale je to přeci jen nepohodlné.
Díky
#24
Locus využívá při online vyhledávání prostředků třetích stran a ty mají k dispozici OSM mapy, které zmiňované turistické trasy neznají. Respektive nepracují s relacemi, jež říkají, že na cestě taková turistická trasa je. Vyhledaná trasa do locusu přijde a jestli si jí zobrazíš na takové nebo makové mapě, už výsledek vyhledání trasy nějak neovlivní.
#25
 ???
#26
Pokud máš v mapách jen jednu vrstvu tak již nelze zmešovat... snad kuli paměti v telefonu tuším, myslím, že když jsem před par lety přecházel ze symbianu měl jsem stejné otázky. Kdyžtak si sežeň jiné mapy. s více vrstvami, rozuměj, locus hlavně zoomuje mezi vrstvami, každá vrstva představuje jiné rozlišení, horní vrstva méně podrobností, spodní nejvíce. možná je to malinko více datově náročné než jediná nevětší vrstva, ale daleko přehlednější. Pokud si budeš chtít vytvořit nějaké své vlastní mapy (není to vůbec těžké) zaměř se při hledání informací na program MOBAC
#27
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Vektorové mapy
April 15, 2014, 12:52:21
Díky za info
#28
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Vektorové mapy
April 11, 2014, 09:37:49
Quote from: voldapet on April 10, 2014, 17:03:28
Bohužel nic takového u vektorových map není možné. Nicméně přípravujeme vektorové mapy s interaktivními POI, tedy jednotlivé mapové značky bude možné označit a získat o nich více informací.

To je moc zajímavé, můžu poprosit o uvolnění dalších informací?
#29
Co odinstalovat nainstalovat ručně?
Popřípadně přeinstalovat google play?
#30
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Navigace
March 31, 2014, 13:38:32
Aha, pardon a díky