Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - babi

#31
Ahoj.
Chtěl bych se zeptat jak to vypadá s vývojem? Kdy můžeme očekávat další verzi? Stále nahlížím do vektorových map a je k dispozici stále verze z listopadu.
Děkuji.

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2
#32
Až tento projekt vyzraje, tak to bude pecka. Držím palce a těším se na nové verze!

Odesláno z mého Wildfire S A510e pomocí Tapatalk 2
#33
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Pouze vypočtené
November 26, 2012, 16:32:56
Já osobně popisuji jako "Final", takže pokud je to String.toLowerCase(); tak super. Asi není důvod, aby uživatelé popisovali finálku nějak jinak.

Pokud by to šlo, tak vrátit na původní souřadnice. Funkci "přesun na finální waypoint" nepoužívám zas tak často. U mě má větší prioritu to, aby se u ikony keše zobrazoval příznak v závislosti na existenci waypointu Final. (Momentálně musím editovat souřadnice keše aby se příznak zobrazil/skryl)

Odesláno z mého Wildfire S A510e pomocí Tapatalk 2
#34
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Pouze vypočtené
November 26, 2012, 14:23:15
za mě super.
a menione, půjde to i tak, že jakmile přidám waypoint "final" tak se to computed automaticky zaklikne a k ikoně se přidá príznak (a obráceně)?
#35
Quote from: "menion"no pokud ti to běží v "Bluetooth GPS" pak to normálně můžeš používat i v Locusu. Spusť GPSku před Blutooth GPS appku a pak jí normálně zapni v Locusu. Ale ne jakoby BT GPS ale normální systémovou. Locus tím bude brát polohu přeposílanou z "Bluetooth GPS" programu

Ahoj, tak tohle mě nefunguje.
V nastavení vyberu zdroj GPS signálu svůj bt modul. zapnu gps v systému. zapnu Bluetooth GPS, připojím se k modulu, zapnu Locus, zapnu v něm Moje pozice a nic.

Taky se mi někdy stává, že jakmile Locus vypnu ikdyž je bt gps zapnutá, tak po opětovném zapnutí locusu už se k modulu nepřipojím. Nedaří se mi to přesně nasimulovat ani nalézt řešení. Vždy testuju, restartuju mobil a modul, znova páruju dokud se to nechytne.. Zvkáštní chování.

HTC Wildfire S, CyanogenMod 7.2
#36
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Pouze vypočtené
November 16, 2012, 19:11:16
1) Keše do locusu nahrávám jen a pouze přes addon
2) Viz. 1)
3) Chtělo by to nějakou možnost dát keš zpátky. A to z jednoho důvodu: když pak třeba porovnávám keše na mapě v locusu s kolegou co má taky locus, nebo s mapou na webu geocachingu, tak bude stoprocentně docházet k tomu, že najednou keše "nebudou na svých místech" a těžko se pak v tom člověk bude vyznávat.
4) Viz. 3)

No, z mé stránky by to bylo ideální následovně:
- Existuje-li u keše waypoint "final" (či jiný dobře známý název) tak aby se u ikony keše zobrazila to malé červené cosik, aby bylo na mapě vidět, že již mám keš vypočtenou. Toto aby šlo buď už při importu, a nebo taky když waypoint final přidám někde v terénu. A zpětně taky, když final vymažu, aby zase to malé červené cosik zmizelo.
- A k tomu ten přesun na finální waypoint co je v nastavení. Ale musel by se v tomto případě udělat nějaký waypoint, který by v sobě nesl původní souřadnice. Nějaké pozdější navrácení keše na původní souřadnice by taky nebylo špatné.
#37
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Pouze vypočtené
November 14, 2012, 22:01:59
Quote from: "ormoru"...
Zkusil jsem si zeditovat tradičku. Pokud se přidá waypoint jako finálka, mám pocit, že to Locus bere jako normální waypoint. Proto ti to Babi neoznačilo keš hvězdičkou. Když jsem ale změnil souřadnice přímo keše, tak se přesunula a označila. Když jsem vrátil původní souřadnice, tak zůstala stále označená. Což je pochopitelné, protože Locus si nepamatuje původní (originální) souřadnice.
...
Tak to je divné. Když já změním souřadnice, tak se jen označí (jak to popisuji výše).
Každému se to zřejmě chová jak chce,))

Odesláno z mého Wildfire S A510e pomocí Tapatalk 2
#38
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Pouze vypočtené
November 14, 2012, 00:38:15
Trošku jsem experimentoval:
Přesun na finální waypoint: ZAPNUTO:
A) do keše přidám waypoint "final" a po potvrzení se nic neděje (žádný příznak, nic)
B) poté v informacích kliknu na ikonku pera pro editaci souřadnic, beze změny potvrdím - k ikonce keše se pouze přidá červená hvězdička.
C) poté tuto keš dám aktualizovat - souřadnice keše samotné se změní na ty, které jsou ve waypointu final a přibude jeden waypoint "původní souřadnice" (celý postup jsem dělal na dvou různých keších a jednou se do waypointu Původní souřadnice nastavily skutečné původní souřadnice a jednou zase souřadnice z waypointu Final !?! BUG? )

Stávající systém není vůbec intuitivní. Co takhle to udělat tak, že jakmile do keše přidám waypoint "final" (bod A), tak se automaticky přidá příznak vypočtené keše (bez závislosti na nastavení "přesun na finální waypoint") abych kdykoliv na mapě poznal, že danou kešku mám již vyluštěnou. A v případě, že bude zapnuto nastavení přesunu na finální waypoint, tak se provedou zbylé věci.
Samozřejmostí je, že jakmile vymažu waypoint "final" tak aby se změny provedly zpět. Btw, tato funkce "zpět" mimo jiné chybí u problému se smazáním field notes typu nalezeno. Viz. problém č. 1. zde:
viewtopic.php?p=16283#p16283

Odesláno z mého Wildfire S A510e pomocí Tapatalk 2
#39
Ahoj.
Narazil jsem na problém v 2.7 verzi a pisnu to tady, aby se na předešlé problémy nezapomnělo.
Při přechodu ze starší verze nedojde ke konverzi databáze bodů a stop v případě, že je zapnuto "Locus jako služba." Je nutné tuto funkci vypnout, aby se Locus korektně ukončil a proběhla konverze.
Díky

Odesláno z mého Wildfire S A510e pomocí Tapatalk 2
#40
Ahoj Menione.

Objevil jsem nějaké neduhy a tak je sem hodím:
1) Jakmile k nějaké kešce vytvořím terénní poznámku typu "found" (jsem offline, kešku nijak neloguji na gc.com) tak se změní ikonka keše na usměvavého smajlíka, což je v pořádku. Ale jakmile fieldnote smažu, usměvavý smajlík zůstane! Zřejmě se to děje proto, že si locus myslí, že už je keška zalogovaná na gc.com a proto nechá ikonku nalezené keše. Ikdyž dám aktualizovat keš, tak ikonka zůstane. Toto se může stát, když třeba chce uživatel ke keši vložit jen poznámku a zapomene přepnout typ logu na poznámku.
Bylo by vhodné, kdyby online aktualizace toto dala dopořádku.
2) Nějak blbne čas při vytváření terénní poznámky:
a) je právě 10:49 a okno pro terénní poznámky je předvyplněné takto:

(čas je nastaven na 08:49 a zóna na +0) (po potvrzení dialogu, se do proměnné t nastaví správný čas, tedy 10:49, i do času, kdy byla terénní poznámka vytvořena je nastaven čas 10:49 - viz screen se všemi terénními poznámkami)
b) je právě 10:57. Změním-li čas při vytváření terénní poznámky na 10:57:

(po potvrzení dialogu se do proměnné t nastaví čas na 12:57, i do času, kdy byla terénní poznámka vytvořena je nastaven čas 12:57 - viz screen se všemi terénními poznámkami)
c) je právě 11:02. Změním-li poze zónu na +2:

(po potvrzení dialogu je do proměnné t nastaven čas na 11:02, ale do času, kdy byla terénní poznámka vytvořena je nastaven čas 09:02 - viz screen se všemi terénními poznámkami)

Screen se všemi terénními poznámkami:


Jakmile chci nějakou terénní poznámku editovat (případy a a b) tak se dialog předvyplní tak, jak vypadal před potvrzením - screeny výše. Ale jakmile chci editovat případ c, vypadá dialog následovně:

(zóna je nastavena na +0 a čas je taky posunutý)

3) A ještě poslední věc s informací o vytvoření kešky. Nějak tento údaj nechápu. Jedná se o datum a čas vytvoření keše v databázi locusu a nebo o datum a čas založení keše?

a) u starších kešek, kdy dlouho nebyla provedena aktualizace je nastaveno datum na 1970... Po editaci kešky (zvolím editovat a ihned potvrdím OK bez jediné změny) se datum nastaví ná aktuální datum a čas.
b) u nových kešek, které vytvořím (stáhnu přes addnon) tam tato informace vůbec není (stejně tak tam není nadmořská výška). Jakmile zvolím editovat kešku a bez jakékoli změny potvrdím OK tak tam informace o vytvoření není. Objeví se až při editaci kešky, kdy edituji pole nadmořská výška - pak se u kešky objeví jak nadmořská výška, tak vytvoření, které je opět nastaveno na aktuální datum a čas.

vypadá to, že pole "Vytvořeno" vůbec neukazuje datum a čas vytvoření keše, ale datum a čas editace keše a to ještě v některých případech.

---------------------------------------

Ještě dodám, že používám nejnovější verzi Locusu Pro, a romku mám CyanogenMod 7.2

Za jakékoli nápady, či opravy budu moc rád.
Děkuji
#41
Ahoj, potvrzuji. Logy jsou useknuté.
[attachment=0:uproyyku]screen[/attachment:uproyyku]

Send from HTC Wildfire S using Tapatalk 2
#42
Lucosek:
ahoj, koukni do:
Funkce-Geocaching4Locus-Nastavení-Pouze základní info... jestli náhodou nemáš tuhle volbu zafajfkovanou.

Menione, našel jsem další malý bug a nebudu zakládat nové téma, snad se tadyk koukneš :D
Při stahování nových kešek (či aktualizaci) je možnost importovat do Locusu a stejně tak je tam možnost i ukázat na mapě po importu. A tady je kámen úrazu. Ono to na mapě ukáže všechny kešky v kategorii (což je správně), ale nebere v potaz nastavený filtr. Tzn, ve filtru mám zakliklé, aby se nezobrazovaly zrušené keše a po importu nových/aktualizovaných keší se na mapě zobrazí i zrušené keše. Ikdyž filtr je pořád nastavený. Musím vždy vlést do příslušné kategorie a znovu nastavit filtr.
Šlo by s tím prosím něco udělat?
Děkuji
#43
Aha, aha. Záznam trasy bych nechal na samotném loggeru..
A nešlo by to do locusu přidat aby se i samotné bt vypinalo a zapínalo samo? Kdo ví kolik to žere...
Apropo, malé chybky v locusu:
1) V detailu keše, jak jsou záložky "Informace", "Listing", "Logy" atd. je i záložka, která je špatně pojmenována: "obrázků"
2) Nastavení - gps a pozice - reset a-gps. Po potvrzení vyskočí Toast "požadavek byl odeslan", ale nikdy se uživatel nedozví jak to dopadlo. Možná změnit text v Toastu.
Díku dík.

Send from HTC Wildfire S using Tapatalk 2
#44
Jaaaj, omlouvám se. Zle jsem pochopil popis toho Qstarzu :lol:
No s náhradní baterkou kdyby to zvládlo 7 dnů po 10ti hodinách, tak je to krása. Oproti 7mi tužkovkám za stejnou dobu u Holuxu.
Když už jste to chlapi nakousli: když používám bt gps v locusu a vypnu obrazovku, vypne se i bt? Takže pak tel nemá žádný odběr a po zapnutí obrazovky se zapne bt, naváže spojení a zobrazí pozice? Funguje to tak?

Send from HTC Wildfire S using Tapatalk 2
#45
Tak co jsem četl, tak i jiné firmy nemají svůj software nijak vyladěný.
Ale klasickou práci s trasami či geotagování to zvládá ne?
Náhradní baterku jde koupit za 2 stovky. Raději bych tahal jednu baterku, než pakl tužkovek.
A Menione, je pravda, že to vydrží nahrávat trasu 40 dní při logování po 5s po dobu 12h denně? Zdá se mi to šíleně moc. Jak je to v praxi? Můžeš přihodit i kolik to papá s modrým zubem.
Díky

Send from HTC Wildfire S using Tapatalk 2