Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - babi

#16
Chlapi, ono je krapet problém v tom, že pán, který se o to staral před časem umřel. Tedy se řešilo co se bude dít dál. Od předsedy naší oblasti jsem dostal info, že se digitální mapy chystat budou. Ale více k tomu momentálně nevím. Takže se musí čekat.
#17
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Záloha na DropBox
August 16, 2014, 09:52:12
Ahoj Menione.
Měl bych návrh na jednu fičuru, která by se docela hodila. Již několikrát se mi stalo, že jsem musel naformátovat oddíl s daty na mém galaxy nexusu a samozřejmě jsem zapoměl zálohovat zálohy vytvořené Locusem a tím přišel o data za půl roku.
Automatické kopírování záloh na DropBox by bylo úžasné, s možností zvolit zda kopírovat jen při WiFi připojení, max počet záloh, atd.
Co ty na to?

Díky
#18
Ahoj, výlet mám "až" v pátek, takže ještě je čas,)
Tak v tom případě nechápu, jak to, že na přímém slunci to funguje a v šeru ne,(
A neplánuješ přidat i jiné možnosti jak rozsvítit displej kromě tohoto způsobu?
#19
Ahoj. Otevřu sice staré téma, ale nač zakládat nové.
Pořídil jsem si brašnu na mobil (birzman navigator 3) a těšil jsem se, že při jízdě na kole budu moct používat pro zhasnutí a rozsvícení displeje to gesto s proximity senzorem. Ale zdá se, že jak je mobil pod tou průhlednou fólií, tak vůbec na gesta nereaguje,( Můžu nad senzorem mávat jak chci a stejně se nerozsvítí/nezhasne.
Menione, neplánuješ přidat nějaké nastavení senzoru pro tohle gesto? Možná že jak je to pod tou fólií tak to špatně reaguje,( Docela mě to mrzí, protože v pátek pojedu na kole cca 100 km a cestu znám jen prvních 20 km,)
Popřípadě, nebyla by možnost zhasnout a rozsvítit displej třeba jen několika tapnutími na displej?
Díky moc!

EDIT: Tak dneska menší test v terénu a vypadá to, že by se to dalo napravit. Pokud na brašnu šlo přímo slunce a já nad mobilem zamával, tak se vypl displej a zase rozsvítil. Pokud jsem jel třeba po lese, tak ať jsem nad mobilem mával sebevíc, nic to nedělalo. Vypadá to že kdyby se zmenšil interval mezi "světlem" a "tmou", tak by to šlapalo i za šera. Nejlepší by bylo v aplikaci přímo hodit na tohle nastavení a uživatel by si ručně ten interval zkorigoval. Což?
Dík za odpověď.
#20
Ahoj.
Mohl bych poprosit některého tvůrce vektorových map co jsou v Locus Store, aby sem postnul obrázek kladu map pro země, kde lze stáhnout jen část mapy? Například Francie nabízí stažení po částech, ale absolutně netuším které části stáhnout a kde se jednotlivé mapy překrývají. Budu projíždět severem Francie za dva týdny a potřeboval bych osm mapku.
Dík!
#21
Odpověď na druhou otázku: tapni na druhé pole z leva v horní části obrazovky (první je tlačítko menu-tři tečky) a vyber souřadnice.
#22
Tak, vyšla nová verze tak jsem se hned dal na testování a pořád je to nějaké divné. Sice už né tak moc, ale i tak. Buď hlásí, že nemá mapu, což je nesmysl, nebo jsou vidět bílé dlaždice a nebo zůstane dlaždice u minulého zoomu.
         

PS: stínování se nezobrazuje v měřítkách 16 a výš? V 15 a níž se zobrazují, pak už ne.
#23
Zkoušel jsem vypnout to automatické načítání a stejný problém. Uvidíme co přinese nová verze.
#24
Ahoj.
Přišel jsem na zajímavý bug, nebo jak to nazvat. Stáhl jsem si ze storu mapu chorvatska a bosny a hercegoviny. Stejně tak jsem si postahoval i soubory s obsahující nadmořskou výšku (pro vykreslování na vektorových mapách).
V přímořských oblastech však locus hlásí, že nemá pro danou oblast mapu (ikonka vlevo nahoře) a také se špatně vykreslují vyvýšené oblasti (šedá barva ze souboru s nadmořskými výškami). Jakmile se pohybuji kolem pobřeží tak se mapa a šedá plocha renderuje prakticky náhodně. na stejném místě to je někdy tak a někdy zase tak. Ve středozemí je vše v pořádku a vše se renderuje jak má.
        
Screeny jsou z místa okolo města Gradac naproti poloostrova Pelješac.

Děkuji za jakoukoli radu jak se toho neduhu zbavit <!-- s:) -->:)<!-- s:) -->
#25
No otázka zněla proč není vidět vektorová mapa světa ve správci map po stažení ze storu. Tak jsem nabídl řešení.
#26
Rychlá odpověď, po stažení mapy světa ze storu změn název složky "_world" na "world" a tuhle složku pak přidej do správce map.
#27
1) Momentálně nemám moc času to otestovat. Až bude více času, nebo vyjde oprava na Play tak testnu.

2) Tak já bych čekal, že v tom EditTextu s hintem "Souřadnice" se ty aktuální souřadnice vypíší. Teď koukám, že ten EditText má zakázanou editaci. Pak teda ten EditText postrádá smysl. Buď pod sebe hodit dva TextView s aktuálníma souřadnicema a vedle toho (tak jak tam je) tu ikonu na změnu. To stejné v pokročilých ta nadmořská výška. Dále, jak píšeš, že ty další položky tam nemají být, tak tu nadmořskou výšku šoupnout do prvního tabu. Zbytečné mít dva taby pak.

3) Očividně GC dělá jen probémy :D (viz geocaching zadarmo a pro všechny :D)
No pak mě jedině napadá možnost, že při čtení z field note a zobrazení uživateli přidat posun dle nastavení systému?! Tak aby se to "na oko" zobrazilo jak má? Tohle by si myslím nebylo naškodu, když při následném uložení dojde k přepočtu na UTC+0.

4) Chápu! Ale zase mě napadlo, udělat v nastavení položku, kde si uživatel zvolí ten radius cachování. Locus má nastavení snad na všechno, tak proč né na tohle :D Uživatelé silnějších mašin by to zřejmě uvítali.

5) Tím, že je to roztříštěné jsem měl na mysli to, že některé prvky evokují použití Holo vzhledu (hlavně barvy), ale zase tlačítka a ostatní věci jsou zase "home made" (vyšrafované pozadí). Když už holo, tak všude a pro všechny :D

Mě osobně se Holo hodně líbí, barvy a jednoduchost. Sám sem ten generátor použil pro svou apku. Jen to chtělo trošku změnit styl pro Button a ImageButton aby to vypadalo jak AlerDialog na novém systému.

Parádní práce!
#28
Ahoj.
Locus se stále rozrůstá, ale tím také hodně trpí! Stále spousta bugů (nevim jestli objevených) je nevyřešených a už to pomalu "přetéká" přes okraj :D
Zde je seznam bugů, které jsem objevil. Verze Locusu je nejnovější PRO verze z marketu. Vše jede na Galaxy Nexusu s custom AOKP rom (4.2.2).

1. Filtrování bodů
Tahle funkce bude zřejmě rozbitá! Vůbec nebere v potaz nastavení. Po importu jednoho bodu (té mysterky) pomocí addonu od arcaa (stará verze, kde není omezení).
Nastavení mám následující:
   
a výsledek je takovýto:

Pokud v seznamu bodů v kategorii dám "Výběr" - "Zrušit výběr" tak žádná keška (bod) není zaškrknutá -> dám zpět a na mapě je opět jen ta jedna mysterka (ikdyž je v seznamu bodu ODškrknutá. Tak zase vlezu do dané kategorie a najednou jsou všechny body zaškrknuté. Tedy nezůstala zachována volba "Zrušit výběr". Ale stejně na mapě není žádná keška kromě té jedné.
V tomhle prípadě, jediné, co kešku (bod) dokáže zobrazit na mapě je jí ručně v seznamu bodů odškrknout a zase zaškrknout.
Nepomohl ani restart aplikace! Tak jsem restartoval pořád dookola a až na třetí restart aplikace se kešky na mapě zobrazily a filtr fungoval správně.
K tomuhle ještě jedna drobnost: na třetím screenu jak je geocaching filtr, tak žřejmě hodnota "Vypnuto" má znamenat "Zrušeno" ne? Vypnutá keška zní divně :)

2. Waypointy a jejich detaily
Tak nějak se nezobrazují detaily waypointů!
V "Základním infu" se nezobrazují souřadnice, ikdyž jsou uloženy. V záložce "Pokročilé" validátor neskousne URL ve tvaru "www.achjo.cz". Nutné změnit na "http://www.achjo.cz". Zde také po opětovném zobrazení se nezobrazí žádná předtím uložena položka, tedy "Nadmořská výška", "Email", "Telefon" a "URL". Není tam prostě nic. Viz screeny:
 

3. Logování keší - čas a časové pásmo.
Při prvním logování, tedy vytvoření nového logu je čas a časové pásmo přednsataveno na správnou hodnotu, viz první screen. Ale jakmile chci log editovat, tak se čas nastaví o hodinu méně a také časové pásmo se změní, viz druhý screen. Je to docela nepříjemné, jak po cestě logujete offline a doma chcete do logu přidat text a pokaždé je nutné změnit čas a časové pásmo aby to sedělo!
 

4. Načítání dlaždic mapy.
Tohle není bug, ale spíše přání, žádost :) Je mě jasné, ze Locus si načte do paměti také dlaždice, které zrovna nejsou vidět, ale jsou v bezprostředním okolí s viditelnými dlaždicemi (divil bych se kdyby to nedělal ,) ). Ale možná by to okolí, které se načítá a není vidět chtělo trošku zvětšit! Alespoň ještě jednou tolik kolik je tam nyní. Při pohybu mapou stále vidím prázdné dlaždice "Nahrává se". Jak u vektorových map, tak i u online map, které jsou nacachované. Docela to kazí dojem plynulého přechodu.

5. Roztříštěné GUI.
Jak se přidávají nové a nové funkce, tak vznikají nové a nové dialogy a okna, které né všechna využívají stejný styl. Různé styly tlačítek (potvrzovací v dialogu a jen tak pohozené uvnitř dialogu). Rozhodně by to chtělo sjednocení a trošku si pohrát s barvami. Doporučuji tenhle generátor. Lehce je tak docíleno Holo vzhledu i na nižších verzích Androidu.

Taak a snad je to všechno co jsem měl na srdci :) Kdybych si ještě na něco vzpoměl, tak to sem přidám.
Děkuji za reakci a Locusu zdar!!

Martin
#29
Ahoj.
Tak jsem stáhnul novou mapu, ale pro turistiku je to tady u nás v Beskydech nepoužitelné. Hodně tras vůbec není a nebo najednou končí, či začínají uprostřed lesa. Je to tak půl na půl. Taktéž chybí objekty. Při větším zoomu vidím čísla popisné, ale objekty tam chybí.
Jak se v takových případech řeší oprava chyb?
Díky za dobrou práci.
#30
Super, už se těším na další verzi.
K těm vrstevnicím-ono by to šlo přidat do již vytvořené mapy kterou si přes Locus stáhnu? Pokud ano tak návod bych bral taky. Pro turistiku a geocaching jsou určitě lepší co 10m i za cenu větší velikosti mapy.
A co by obnášelo to mapování turistických tras?

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2