Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - tprochazka

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Ztráta dat a záloha
October 20, 2012, 19:11:17
Objevil jsem další důvod proč je umístění dat aplikace ve složce Locus v rootu externího úložiště špatné :-(
Protože se na rozdíl od /sdcard/Android/data/<packagename> nezálohuje běžnými zálohovacími nástroji, takže o data jsem přišel, ačkoliv jsem měl kompletní backup všech aplikací a jejich dat.

Mohl by Locus podporovat automatický backup pomoci
http://developer.android.com/guide/topi ... ackup.html

Nebo do Dropboxu/Google Drive
;-)
#2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Správa stop
June 30, 2012, 09:13:21
Zhruba před měsícem jsem byl na dovolené a intenzivně jsem testoval Pro verzi Locusu, hlavně jsem tedy kvůli geolokaci fotek dělal záznamy všech výletů, které jsme tam podnikli.

Narazil jsem přitom na několik problémů z nichž velká část vyřešena okamžitě po mém návratu, menion prostě umí číst myšlenky, stačí pomyslet a ono se to opraví. Tím bych chtěl poděkovat za skvělou aplikaci.

Šlo o následující nedostatky nebo nápady:
- nejvíce mi chybělo nemožnost rozdělit existující trasu a hlavně uřezat její konec, protože jsem často zapomněl vypnout záznam a pak to dělá takové to šílené klubko okolo hotelu. Tohle je již vyřešeno a myslím, že hodně dobře.

- je super, že jde najetím kurzoru nad trasu zjistit jaká část je to od začátku a jaká do konce, proč tohle nejde u aktuálně zaznamenávané trasy? Potřebuji například zjistit kolik je to km k odbočce, kterou jsme minuli

- když chci jít znovu po stejné trase, umí Locus navigovat podle zaznamenané trasy, naviguje ale vždy na nejbližší bod a nikde nejde zjistit, kolik mi ještě zbývá do konce, což je dost škoda

- ve výpisu stop jsem měl problém s checkboxy, které byly moc blízko scrollbaru a často jsem místo checkboxu ťápnul na něj, ale to se zdá teď již taky vyřešeno tak, že scrollbar zmízí hodně rychle, alespoň mám ten pocit

- během celodenního záznamu, kdy už jsem měl v trase uloženo asi 16 hodin záznamu jsem se pokusil stisknout tlačítko pro zobrazení statistik, na tom Locus zamrznul a konec, bylo nutné ho násilím ukončit, znovu spustit, ale záznam naštěstí pokračoval.

- chybí mi možnost exportovat více označených tras najednou, je tam jen ten automatický export všeho do složky. Ale častěji by se hodila možnost exportovat jen určitou skupinu a to nejen do samostatných souborů, ale hlavně vše do jednoho souboru, protože to lze pak mnohem snáze použít na geotagování fotek

- chybí tam možnost seskupit uložené trasy do složky, například celou dovolenou pod jednu složku, s tím, že by pak nad tou složkou šel dělat export a vybrání všech tras. Ale lze to řešit filtrováním,pak je ale nutné aby všechny záznamy z dovolené měli jednotný název. Teď je tam nově rozdělení do složek podle typu aktivity, což mi ale tak praktické nepřijde, i když se to někomu může hodit.
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Načítání map
August 21, 2011, 09:13:28
Chtěl jsem se zeptat, nešlo by upravit načítání mapových dlaždic tak, aby se jako první načítala středová (ta pod kurzorem) a pak teprve postupně ty kolem? Teď se začne načítáním někde mimo mapu a v místech, kde není ani 3G síť, je nutné čekat velmi dlouho než se zobrazí to, co mě opravdu zajímá :-(

Pak jsem ještě v poslední verzi objevil maličkou chybičku. Pokud je otevřeno dialogové okno s výběrem vrstev WMS mapy a otočím displejem, což je nutné, protože některé názvy se v portraitu nezobrazí celé, tak se dialogové okno zavře a já ztratím nascrollování.