Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - terzdek

#1
Moc Ti děkuji. Vyzkouším, ale už teď vím, že 700 měřítko je pro mne moc veliké. Nicméně za ten nástřel děkuji. Velmi mi to pomohlo.
#2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Auto Zoom mapy
May 25, 2021, 21:18:41
Ahoj, prosím, byl by někdo ochotný poslat screen, jak máte nastavený auto zoom mapy na cyklistiku?

Prosba na Meniona, nepřemýšleli jste nad tím, zda nevymyslet nějaké předvolby na např. turistiku, cyklistiku, běh a pod? Sám jsem zkoušel něco nastavovat, ale chce to opravdu preciznost a současně každé nastavení odzkoušet.
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: LocusMapWeb
April 30, 2021, 12:00:30
Velmi Vám děkuji za odpovědi. Takhle mi to úplně stačí. Budu se tedy velmi těšit. Díky a zdar práci, která je parádní ;) ;) ;) ;).
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / LocusMapWeb
April 21, 2021, 15:58:12
Ahoj, je někde nějaký seznam TODO pro LocusMapWeb. Zaplatil jsem si nejvyšší verzi nového Locusu a dost mě mrzí, v jakém stavu nyní LocusMap je. Zajímalo by mne, jestli je někde možné sledovat, popř. zadat prosbu o nové nápady "vychytávky" na web prostřední.

Jednalo by se např. o úpravy tras přímo na webu, popř. zobrazení celé složky (všech tras najednou) na mapě, popř. třeba jen přetažení GPX nad mapu a následné zobrazení.

V současném stavu prostě mapy.cz vedou a nemá vůbec pro smysl přecházet na nejdražší verzi.

Jinak, abych jen nehanil: Locus je prostě pecka a co se týče mobilní appky, je bezkonkurenční.
#6
Ahoj,

mám problém se sdílením výletu viz screen. Na mapce nejde vidět ujeta trasa (není nijak zvýrazněna). Takže takhle jen posílam graf a informace, kolik jsem ujel.

Je to chyba, nebo je to jen mou mapou, která má překryvné zobrazení přes zobrazenou trasu ?

Díky
#7
Ahoj, od nové aktualizace mi zlobí locus. Zasílám dvě videa, kde je hezky vidět, jak při editaci trasy se kurzor vystřeďuje podle polohy. Což je pak ale pěkná otrava.
https://photos.app.goo.gl/8M7nLDv7PzbSktUC9
https://photos.app.goo.gl/K5vVuSS828s7KpiA6
Předem díky za opravu.
#8
Díky moc. Byl jsem v nastavení stan 100x a nikdy jsem si nevšiml. Je možné, že se to vystředění nestane, když mám rozkliknutý detail trasy popř. bodu v bublině?
¨
https://drive.google.com/file/d/1-1OTmpv7thh0otm08UeYBhvgqyNb8p6F/view?usp=drivesdk
#9
Ahoj, Locus používám teď už skoro denně a tak jdu s dotazem.

Abyste pochopili jak jej používám a kdy se problém projeví, začnu od začátku.

Zapnu Locus a automaticky se zapne záznam trasy a LiveTracking. Poté přejdu do Dashboardu a zaktivuji mnou vytvořené téma. Nyní kliknu na ikonku vystředění mapy, aby locus sledoval mou polohu a posouval se s ní. Následně si zobrazím naimportovanou trasu a zamknu obrazovku.

Nyní k věci, lze někde nastavit, aby když kdykoliv kliknu do mapy (abych se třeba podíval, kam trasa dále vede, popř. našel nějakou keš), aby se pozice po nějaké době automaticky zase vystředila a sledovala mou pozici?

Nyní z pozice ujedu a musím ručně zmáčknou vystředění na pozici, jinak prostě z místa ujedu mimo mapu. Toto však přes obal držáku je téměř nadlidský výkon.

Předem díky za odpověď:)
#10
Quote
On je to vůbec zajímavý problém obecně. Dejme tomu, že jsem online (tj. mám dostupné online mapy) a k tomu mám v telefonu stažené nějaké vektorové mapy a nějaké rastrové a ještě je mám v paměti/na pam. kartě seskupené v různých složkách.. Každý z uvedených zdrojů pokrývá jen některé zoomy a některá území.
A teď jde o to, jak jednoduše definovat "atlas" nebo "kolekci map" - prostě když zoomuju, tak aby bylo na každém zoomu jasné, jestli a v jakém pořadí se zkouší další mapy, když ta vybraná není k dispozici.

Tohle by bylo naprosto skvělý. Nicméně si vůbec nedokážu představit, jak by se to dalo nastavovat, aby to pak samostatně fungovalo, ale byla by to paráda.

Je všeobecně dáno, že například mapy.cz mají naprosto parádní a přehledné zoomy 1:milionu a pod. Jsou velmi dobře čitelná města a je tam parádní orientace. U nižších měřítek ale nejsou mapy.cz dost kontrastní (byly ale někdo to nutně musel předělat) a tak nejsou vhodné na mtb. Tam pak volím osm.paws popř. lomapy.

Tady by se například hodila kombinace map. Do úplně nejnižšího měřítka bych si šoupnul ortofoto mapy, abych našel nejlepší cestu ke kešce. Pokud by na místě nebyl internet, tak by si zase načetl, jakoukoli jinou.

#11
Tady viz příloha
#12
Ahoj při nízkém rozlišení se s fialovych cyklostras změní barva na modrou a kostickovanou čáru. Stává se to převážně na německých cyklotrasách. Prosím, šlo by to upravit. Předem díky
#13
Dashboard s grafem.
#14
Ahoj, provozuju na svém serveru livetracking už delší dobu a úplně v pohodě. Cache jednou za čas mažu.

Pokud bys měl zájem, mohl bych udělat pár dalších přístupů.

Mapa pak vypadá takto:

http://109.164.113.82:81/myweb/Latrine_live/index.html heslo je milacek


Upozornuji, že jsem to psal pro manželku, tak se nelekněte, co jí tam píšu. Džusss
#15
díky díky díky prostě paráda, pokud chceš vyzkoušet mrni sem. PS: mám to pro manželku a heslo si nastav dle sebe, pak dej jen totožné key

http://109.164.113.82:81/myweb/Latrine_live/index.html