Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - solide

Pages: [1]
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Ako vypnúť pípanie v Locusu?
« on: September 19, 2021, 08:26:09 »
Dobrý deň pre navigáciu v lese, vo svojom mobile Samsung Note 10,  používam aplikáciu Locus map Pro, verzia 3.54.3,  ktorú som si veľmi obľúbil,  v aplikácii mám zapnutú auto aktualizáciu. S programom som maximálne spokojný až na pípanie mobilu, pri používaní aplikácie, Neviem  ako nastaviť,  aby mi v lese,  môj mobil Samsung Note 10,  resp. aplikácia Locus pravidelne nepípala.
Zvuk sa ozýva aj vtedy, keď dám mobil do tichého režimu a snažím sa vypnúť všetky zvuky v mobile. Skúšal som v nastaveniach tohoto programu vypnúť zvuk pri stratení a získaní polohy, nakoľko som iné nastavenia,  kde by sa dal zvuk vypnúť,  nenašiel. Dať zvuk na tichý režim, pri získaní polohy, nie je vôbec možné , všetko je zašedlé, pri stratení polohy môžem zvoliť,  žiadny zvuk, ale keď dám uložiť, opäť to nie je možné, a vybehne mi oranžová hláška: "upozornenie nie je nastavené" . Neporadí prosím niekto ,ako sa dá toto pípanie v aplikácii  vypnúť? Zvuk sa ozýva v pravidelných intervaloch a nie je spôsobený približovaním k  zvolenému cieľu pri navádzaní. Ak náhodou Locus v mobile nevypnem, pípanie v určitých intervaloch sa ozýva aj v miestnosti .  Ďakujem za každú,  dobrú radu Ján.

2
Dobrý deň chcel by som poprosiť skúsenejších o radu. Pri svojich potulkách v prírode a na bežky,  používam už dlhší čas aplikáciu Locus map Pro , aktuálne verziu Locus Pro 3.50.1 a bol som s ňou doteraz veľmi spokojný. Mám teraz ale trošku problém,  potom , ako som tento program nainštaloval aj do svojho nového mobilu Samsung Note 10,  sa mi stáva, že  po zapnutí záznamu trasy,  keď bočným tlačidlom obrazovku vypnem,  aby sa mi zbytočne v prírode nevybíjala batéria mobilu,  tak sa mi prestane podrobne zaznamenávať trasa, po opätovnom zapnutí obrazovky mi ukáže že GPS je oranžové to znamená že vypnuté, potom sa ikonka ihneď zmení na zelenú  a nahrávanie trasy sa spojí s posledným, zaznamenaným bodom  priamou čiarou, a nie tak ako som reálne chodil po trase. Pričom nemám v mobile nastavený žiaden, šetriaci režim. Tým pádom trasa,  ktorú som zaznamenal a  má napríklad bežne 20 kilometrov,  mi ukáže že som prešiel len polovicu. Neporadí niekto, ako na to a či sa s tým dá niečo robiť? Pôvodných mobilom  Samsung Galaxy S7 a Sony Xperia som takýto problém nemal a záznam trasy prebiehal reálne .Keďže chodím na po prírode a bežky na dlhšie túry nemôžem mať celý čas zapnutú obrazovku lebo by sa mi mobil rýchlo vybil.

Ešte jedna otázka, dá sa niekde nastaviť v aplikácii, navádzanie tak, aby,  keď sa blížim ma mobil jasným, zvukovým signálom upozornil na priblíženie? Skúšal som to všelijako nastavovať, ale stále neviem nastaviť jasný zvuk, aby ma upozornil. Aj keď zvuk nastavím a test funguje, reálne, pri zapnutí navádzania k cieľu , mi zvuk , ktorý, by mi oznamoval, že sa blížim k cieľu nefunguje. Ďakujem za každú dobrú radu. J

3
dakujem, myslel som ze sa da nejako dostat k tym suborom. Ok , tak to budem jednotlivo exportovat. J

4
dakujem za "dobru radu" skor by ma ale potesilo kde su ulozene v mobilu tie trasy a body zaujmu a ako sa daju konkretne preniest. J

5
je to presne ako som myslel, stara zaloha prepisala uplne vsetko, a nove vymazala, este ze som si predtým spravil aj novu zalohu Note 10 a tu teraz obnovil. Potreboval by som vymysliet, ako by sa jednoducho presunuli len zvolene trasy a body, ktore by sa pridali k tym povodnym, t.j  adresare by sa  aktualizovali len prirastkove.  J

6
dakujem, islo mi o to ze nie vsetky subory chcem presunut do nového mobilu. Este otazka,  ak spravim zalohu stareho Locusu neprepisu sa mi vsetky udaje a nezmazu sa mi aj tie body zaujmu a cesty ,  co som si spravil teraz v novom mobile cez sviatky? J

7
Ahoj mam asi 3 mesiace mobil Gallaxy Note 10 /mobil je bez SD karty/, kde som si tiez nainstaloval Locus Map Pro.
Pocas sviatkov som si do Locusu Map Pro ulozil pocas turistiky  viacero, bodov zaujmu a gpx tras. Tieto sa v mobile ulozili a cez Locus ich v mobile vidim. Teraz som si chcel do nového mobilu tiez preniest ulozene body zaujmu a trasy,  zo svojho,  stareho Gallaxy S7 Edge.  Neviem vsak ako to spravit, aby sa trasy aby sa body zaujmu zobrazovali aj v novom mobile Note 10.
Ked som obidva mobily pripojil cez USB kabel k PC, na starom Gallaxy S7 Edge   vidim ulozene trasy aj body zaujmu, na pripojenom PC, ich v priecinku Locusu neviem nikde najst a to iste je aj v adresari Locusu,  v Note 10 , tam tiez nevidim  v PC ani body zaujmu,  ani trasy. Neporadi niekto ako sa da cez PC tieto udaje preniest zo stareho, do nového mobilu, tak aby sa zobrazovali aj v novom mobile? Kedze je tych udajov celkom dost nechce, sa mi importovat do nového mobilu kazdy udaj jednolivo, cez Locus, nastavenia, import . Otazka, preco v adresari Locus, v mobiloch S7 Edge, ani Note 10, pripojeného cez USB do PC, tieto adresare nevidim? Daju sa nejako zviditelnit?  Dakujem za kazdu, dobru radu. J

8
Tak som bol vcera opat  na bike. NAVIGACIA ZASA NAVIGOVALA ZMATOCNE AJ KED SOM SI STIAHOL MAPU PODLA RADY POUTNIKA. prinasam foto nastaveni v mobile.

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Navigace podle trasy
« on: September 30, 2016, 09:03:42 »
Ahoj, dakujem za odpoved, pripisem svoje odpovede k tvojim otazkam a vopred dakujem za odpoved.  Ak je mozne prosim teda na radu Poutnika administratora o presunutie mojich  prispevkov  do temy co som otvoril predtym : http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=5385.0   Dakujem J
S problémy a žádostí o podporu je nejlépe obracet se na http://help.locusmap.eu. Dále doporučuji neházet všechny problémy na jednu hromadu, která se pak obtížně rozebírá. Je lépe je oddělit do samostatných témat, nebo alespoň odstavců, aby bylo možno se každému dílčímu problému věnovat samostatně.

Výrazně, prosím, odlišuj, používáš-li zrovna funkci Navigovat nebo Navádět. U Navigace vždy uváděj jakou službu používáš.

Pro práci s navigací ( vypočítaná trase s navigačními instrukcemi )  je obvykle nejlépe používat vektorové mapy. Bud placené mapy Locusu LoMaps, nebo třeba mapy  PAWS nebo OpenAndroMaps. stiahol som si mapy  Slovenska z odporucanych linkov  a vyskusam ako budu fungovat.  Rastrové mapy z MOBAC nemají vždy dostatečné rozlišení. Navíc, pokud nejsou založeny na OSM mapách, nemusí se s navigací shodnout, kde je nebo není cesta. ok skusim si teda stiahnut  inu mapu ale co, konkretne odporucas pre  Zahorie, aby bola podla moznosti co najpodrobnejsia a dobre navigovala pre turistiku a pre cyklo?

Mapou Slovenska v BRouteru zřejmě myslíš čtverec 5x5 zem. stupňů, který obsahuje navigační data i pro Slovensko ano to .

Eliška není hlasová navigace, ale hlasový modul pro Android TTS , který se pouze stará o převod textové informace na hlas. To je zvlastne, myslel som ked hlas Eliska  odporuca priamo Locus, tak ze  je pre nu vhodny. Co by si teda odporucal aky navigacny hlas nahrat,  myslis tento na google play: Hlas Vocalizer TTS (Slovenský) mam skusobnu verziu uz nahratu ale v Locuse mi ho neumoznuje vybrat, ak nie je Eliska priamo vhodny hlas na navadzanie, vie niekto poradit vhodnejsi hlas?

Jsi si jist, že se navigace nechová tak, jak ji máš nastavenou, aby se chovala ? Nejlépe, když detailně vypíšeš konfiguraci Tvého nastavení, nebo poskytneš snímky obrazovky, a detailně popíšeš, jak se chová.

S jízdními pruhy v lese si nedělej starosti, to je specialita navigace MapQuest, ona není na les moc zvyklá. Ber to jako "Drž se vlevo/vpravo". Locus pouze přebírá, co mu MapQuest řekne.chapem

No však, pri cieli, jako poblíž cíle. Nevím jak Locus, ale třeba OSMAnd má 3-4 varianty, jak moc předem má cíl ohlásit.


Osobně používám Navigaci podél trasy, nikoli Navádění.. Způsob, jakým funguje navádění, možná nebude fungovat tak, jak očekáváš. Podle toho, jak tomu rozumím já ( ale na to jsou tu jiní experti ) se chová takto:
  • Upozorní při udané vzdálenosti ns přiblížení k bodu trasy
  • Upozorní při udané vzdálenosti změnu směru na příštím bodě
  • Přepne se při udané vzdálenosti k bodu na další bod
  • Upozorní při udané vzdálenosti od trasy na odchylku, ev. udá směr k trase.
toto myslis pri navadeni, ze? Ak ano vcera som sa pokusil v navadeni, v nastaveniach  pomenit nejake parametry, screen poslem vecer
Co z toho Ti nefunguje, a jak to máš nastavené ? pri navadeni som sa dostal zatial len k tomu ze mi ukazuje supka kam mam ist, ziadne ine navadzanie, myslim zvukom negunguje , pri navigaci, ma naviguje hlasove velmi nepresne, ked zmenim smer vobec mi to neoznami, akurat vidim ze sa mi vzdialenost k bodu neodpocitava , ale pripocitava, to je asi tou mapou, ze?
Navíc, může se stát , že se přepne na další bod dříve, než Tě na něj stihne upozornit, když Locusu řekneš, aby se tak choval.

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Navigace podle trasy
« on: September 28, 2016, 19:57:01 »
ahoj, dnes som skusal navigaciu po trase presne podla navodu.: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:functions:navigation:along-route  V Locusu som si na mape pospajal body na mape /mapu Zahoria som si stiahol z MOBACu, ako zdroj som dal mapu s lesnými cestami / , a tie som ako trasu ulozil a pomenoval. Ked som nasledne podla navodu  v trasách zvolil tuto trasu ako zdroj zvolil alebo BRouter s nahratymi mapami Slovenska, alebo aj ine zdroje a bol som pripojeny k NETu , navigovat a siel po lese zacala ma hlasova navigacia , po case navadzat.,  Problem je ale v tom ze hlasova navigacia Eliska sa sprava velmi divne, Ked naschvál zmenim,  ciel a vyberiem sa na uplne iny smer,aj ked ma zaskrtnute strktne navigovat po trase  tak ma na to vôbec hlasove neupozorni a nic sa nedeje. Navigacia naviguje nezmyselnymi hlaskami. V lese mi napr. povie aby som sa zaradil do praveho prudu  a potom do laveho, aj ked tam nie je ani ziadna odbocka potom mi povie ze som pri cieli aj ked je ciel vzdialeny este 200m  a na display to je vidiet..   Nakoniec, ked som uz naozaj, fyzicky pri cieli tak mi ohlasi " dorazili ste do cile www.navigovat.cz".

navadzanie k cielu som tiez vyskusal v lese, zial  ma po trase vôbec nenavadzala, aj ked boli zvuky v Locuse  zapnute a dal som navadzat po trase, alebo k cielu, ziadne pipanie sa neozve. Neviem v com je problem a dakujem za kazdu radu. Mobil mam Samsung Galagy S7 Edge. J

11
Jde to, ale ted otazka, co je u tebe spatne.....

Hlasova navigace ( vypocitani trasy pro 2-4 body ) např s online navigacni sluzbou Mapquest nebo OSRM Ti funguje ? - TO som neskusal

Hlasave navadeni ( vede o bodu k bodu, i mimo cesty ) s trasou vytvorenou primo v Locus Ti funguje ?
myslis ked si dam zaznamenanu trasu ulozit v Locuse?

ako som pisal, nie so v tom az tak zbehly, skor som, zaciatocnik. Dnes som si zapol navigaciu v lese, a dal navigovat k zvolenému bodu, ozvalo sa mi hlasove navadzanie, navigacia ma ale snazila navadzat nie po lese ale von z lesa .  Skusal som to ale len chvilku, lebo sme boli na jednej, oficiálnej akcii. J

12
Pomohlo by, kdybys detailneji napsal, jak mas nastavene v Locus  Nastaveni - Jazyky , Nastaveni-Navigace ( navigacni service a nastavani relevantni k hlasove navigaci.).

Jaky je puvod GPX ?
Zkousel j si BRouter ?

Protoze hlasova navigace podle GPx je mozna, a pokud GPS funguje bez vypadkum lze podle ni jet dlouhe hodiny.
ako jazyk mam nastaveny Eliska OC, stiahnuty z Locusu, povod GPx, su rozne, jednak mnou zaznamenane, jednak stiahnute z webu, napr. z tohoto: http://rudava.mypage.sk/
BRouter som neskusal, som v tejto oblasti celkom novacik . Takze sa da Locus nastavt tak, aby ma hlasom v lese upozornil aby som napriklad odbocil inym smerom. Da sa navigacia nastavit tak, aby ma striktne navigovala po GPx trase? J

13
dakujem za odpoved, toto vsetko som nasiel, v mobile nastavil ale ked som to chcel vyskusat, navadzanie k smeru zvukom u mna nefunguje. Potreboval by som od niekoho konkretne  poradit v com robim chybu a preco mi zvuk pri navadzani nefunguje. Pri navigacii hlasom tato v lese ked si zvolim cez import GPX trasu, bude ma navadzat priamo po tejto trase? Da sa to nejako nastavit  Pri ceste lesom na bicykli nemam moc moznost neustale zapinat mobil a sledovat cestu, preto by mi velmi pomohlo hlasove, alebo zvukove navigovanie bez toho aby som musel mobil neustale vytahovat z obalu. Telefon Samsung Galaxy S7 Edge  je vacsi a bojim sa ze mi pri neustalom vytahovani raz vypadne a poskodi sa. Dakujem za kazdu, dobru radu. J

14
ahoj, mozno je to velmi laicka otazka ale neviem prijst na to ako si nastavit aby ma navigacia Locus Map Pro, ktoru som si zakupil   navigovala zvukom  k urcitemu cielu.. Proste ci je mozne ze si na mape zvolim bod  a navigacia ma k nemu bude navigovat bez toho aby som neustale pozeral na mobil a kontroloval smer.  Jedna sa mi vylucne o navigovanie v lese.  Proste ked si importujem trasu  s koncovkou  .gpx do mapy tak ma navigacia k tomuto bodu cez lesne cesty naviguje, alebo hlasovými pokynmi, alebo nejakym pipanim, ked vybocim zo smeru. Casto chodm bicyklom a pesi  po lese  na Zahori,, vo vojenskom  lese  cez  asfaltove a lesne cesty a toto by mi velmi pomohlo. Hlasovy subor "Eliska" pre Locus mam v mobile stiahnuty , takisto aj ofline mapy z MOBACU, map Zahoria,  ale neviem ako to nastavit a ci navigacia zvukom  v lese je takto mozna.. Dakujem za kazdu, dobru radu. J

Pages: [1]