Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Joska 000

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Synchro poznámek
April 12, 2024, 19:15:42
Zdravím. Mám pocit, že synchro poznámek, respektive zobrazení na hlavní stránce nějak neprobíhá. Jakkoliv na webu přidám nebo změním poznámku ke keši, tak se mě na hlavní stránce nijak neobjeví nebo neopraví. Pakliže ale vstoupím do podmenu, tak tam synchro probíhá OK a pak to musím kliknutím pro zobrazení načíst. Mám dojem, že dříve to fungovalo vše bez jakéhokoliv zásahu uživatele. Možná, že dělám něco špatně. Díky.Jedná se o synchro web+mobil.
#2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mizející waypointy
September 07, 2023, 10:25:33
Díky. Jenom mě to trošku znejistilo, ale stejně živou mapu moc na online nevyužívám, bo nespolupracuje s Locusem dle mých představ.
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Mizející waypointy
September 04, 2023, 12:17:02
Všiml jsem si, že mi po zoomu mapy, nebo pohyby mapou zmizí označené Waypointy u kešek a musím vždy zaškrknout znovu. Je tam nějaké speciální nastavení? Díky.
Edit. Tak tohle dělá živá mapa. Jedině nakopírovat oblast do mobilu a použít offline.
#4
Díky za zprávu, ale již jsem od gold verze ustoupil. Teď jenom začíná boj, jak se domoci zpět licence silver.
#5
Tak nvm, buďto jsem nepochopil systém synchronizace, nebo dělám něco špatně a nebo mám "blbej mobil" , ale problémy stále přetrvávají a už se mi je nechce nějak řešit. Vyprší gold a přejdu zase na dobrý  a pro mě funkční silver, kde jsem byl spokojenej. Každopádně díky za veškerou podporu, kterou jsem při tomto problému měl.
#6

Import živá mapa a nebo externí databáze.
#7
Díky. Už to šlape jak hodinky, zatím tedy neodzkoušeno zcela úplně, ale dva mobily a web je zcela OK. Ještě mám dotaz ohledně zobrazení ikon. Mám tušení, že to kdysi fungovalo jinak. Problém je v tom, že všechny body mají stejné grafické znázornění, a tak musím každý rozklikávat, zda s ním chci pracovat nebo ne. Jedná se o moje vlastní vložené body, Možná to jde nějak po restartu telefonu vylepšit, ale zatím se raději napřed ptám.
#8
Ahoj. Posílam email. Na jakou adresu mám nasměrovat sdílení? Díky.
joska341@gmail.com
Mě to připadne jako by byly v aplikaci dvě duální složky. Udělám čistou instalaci, vytvořím si novou složku, a při importu do ní mě to hlásí,že se už tam GPX bod nachází a jestli má přepsat.
#9
Ahoj. Nasdílet zálohu mohu, ale bohužel v tom ajťáctví nějak "plavu". Měl jsem dříve gold a pak nějakou chvíli silver. No data se za ten čas samozřejmě měnila a teď když je ze zálohy nahraji tak se mi je v telefonu cloud stále snaží asi přepisovat. Zřejmě bych asi potřeboval aby stará data z cloudu nějak zmizela a synchro by načetlo tu mou novou zálohu. Snažil jsem se tedy po obnovení ze zálohy smáznout všechny mé složky s daty v domnění, že se smázne i v cloudu, ale asi nějak neúspěšně.  Promiň jestli to je nějaký chaotický.
#10
Ahoj. Zkoušel jsem všechny varianty které byly možné a problém přetrvává. Provedl reinstal a přihrání zálohy pořád to stejné. Nějak jsem to objevil, že jsem přešel na gold a tady mi nejde ani synchro s cloudem.
 https://1drv.ms/i/s!AlMjykZPlOtPgcJuQuYsxace5Nzzvg?e=vfZwhs
#11
Zdravím. Nějak se nemohu dohodnout s nahráváním respektive zobrazováním GPX bodů, konkrétně keší. Na jednotlivých složkách mám svoje filtry, ale mám v tom nějaký zmatek. Při porovnávání zobrazení v mobilu a na mapě GC mě mnohé body chybí. Dám si tedy v mobilu vyhledat abych se ujistil, že opravdu bod GPX v databázi nemám a zobrazí se mi výsledek "nenalezeno". Bod tedy stáhnu z webu ale mobil hlásí, že už je ve složce jestli chci přepsat. Záhadné je, že ač namířím do kterékoliv prázdné složky, výsledek je stejný. Je mi tedy záhadou kde se tedy tyto body v mobilu vůbec při porovnání nachází. Nemám gold verzi.
#12
Tak zkusím nějak upřesnit. Jednalo se o jednu ze složek složek v mobilu, kde byly uloženy GPX soubory. Vždy jsem si myslel, že co uložím do mobilu, tak se mě sesynchronizuje, takže jsem obnovil vše se zálohy, složka s údaji se zobrazila a já dal synchronizovat. No píšeš, že  to tak nejde i když nechápu proč.Tak jsem opět udělal obnovu se zálohy,vytvořil jsem si  novou složku, do ní nakopíroval údaje z té zmizelé a dal synchro. Zmizelá opět zmizela a novou jsem přejmenoval jménem zmizelé. Dal synchro a je to OK. Možná jsi měl zrovna na mysli, že takhle nějak by to mělo fungovat.Ještě jeden dotaz mimo téma. Jde nějak zadat do Locusu import celé složky s GPX soubory, tak jak to má třeba GeoGet?
#13
Nějak mi mizí složka s GPX po synchrozinaci ve founu. Netuším vůbec jak se to stalo. Jelikož si dělám samozřejmě zálohy,tak nahraji do founu zpět, ale po ruční synchronizaci se na webu neobjeví a v mobilu opět zmizí.Pokud si vytvořím jen tak cvičně novou složku abych byl trošku v obraze,tak to probíhá standartně a vše se zobrazuje jak má.
#14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Vektorové mapy
September 08, 2022, 19:44:14
Asi nemá smysl sem dávat nějaké požadavky či návrhy. Rozdíl je prostě v podrobnosti LM map a mapy.cz.  Snad se to časem nějak zdokonalí.
#15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Vektorové mapy
September 08, 2022, 09:50:41
Výraz přešel jsem byl tak nějak myšlen, že v placecené verzi gold bych očekával aspoň pro mě větší nebo lepší použití. Mapy budou  v obou verzích určitě stejné takže používám vše jak v L.classic. Ten rozdíl v mapách v LM a geocaching.com bude tím, že právě na webu mám nahrané mapy.cz což jak píšeš v LM nelze. Škoda v mnoha plánování mi to prostě neroutuje jak bych viděl v mapách cz. A tak nezbývá než tak nějak porovnávat a routovat ručně. Jenom takové malé rýpnutí. V c.geo žádný problém.Myslím tím zobrazení mapy.cz.