Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Dan S.

Pages: [1] 2 3 ... 11
1
add 3) tohle by byl velký krok vpřed, plánování na PC

verze 4 a předplatné ... tohle mi někde uniklo, nějaký odkaz?

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Nejde mi zálohovat Locus
« on: January 02, 2019, 19:57:48 »

@Dan S.
koupni prosím sem: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:faq:locus_performance
Žádné problémy s výkonem s poslední verzí hlášené nemám, takže to bude spíše nějak globální problém s obsahem.

Nenapsal jsem to konkrétně, ale samozřejmě se jedná o start Locusu bez dalších přídavných vrstev, bodů, tras, ... pouze Locus a vybraná LoMap.
Problém s vykreslením map je u LoMap CZ a A, jiné nepoužívám.
Telefon S7, stále svižný, problém jen s Locus.

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Nejde mi zálohovat Locus
« on: December 29, 2018, 16:23:12 »
Mi teď v poslední verzi 3.35.2 záloha funguje, ale Locus je celkově hrozně pomalý, někdy nevykreslí LoMap (některé dlaždice chybí), nefunguje restart (ten v nastavení, když vymažu dočasná data), dlouho se načítá při startu. Toto vše začalo až teď s aktualizací. Telefon S7

4
Chápu to tak, že u tras bez datumu, tj. vytvořené nějakým plánovačem, nebude zobrazený datum a čas?
Ale u tras zaznamenaných aplikací nebo např. Garminem, datum a čas bude?
Pokud by u druhé varianty (zaznamenané trasy) datum chyběl, byla by to celkem podstatná chybějící informace.

5
Dělají to všechny importované GPX třeba z mapy.cz, strava.com. Jedná se o trasy vytvořené na webu mapy.cz nebo v plánovači strava.com. Pokud importuji z strava.com trasu projetou, t.j. zaznamenanou nějakou aplikací nebo přístrojem, tak má po importu datum vytvoření/záznamu, tj. je to správně.
Fajn by bylo, kdyby byl po importu gpx datum importu, ale pouze u tras, které byly nakresleny. U zaznamenaných trasy by zůstal datum záznamu trasy.

6
Tahle chyba je v Locusu dlouho, týká se všech importovaných tras.

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus live tracking - aplikace
« on: March 07, 2018, 14:57:29 »
Takže nastavený interval odesílání polohy  je úplně bezpředmětný ve vztahu k vybíjení baterie, je tedy jedno jestli nastavím interval na 1 minutu nebo 10 minut? Rozdíl bude pouze v tom, že častější odeslání polohy více vybíjí baterii z důvodu odesílání informací přes internet? A GPS vybíjí baterii stejně u obou intervalů?
Dík

8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus live tracking - aplikace
« on: March 07, 2018, 11:19:37 »
Obnovím téma.
V Locusu mám nastaveno Zapnout GPS při startu + Vypnout GPS pokud je skrytá. Pokud spustím Live tracking (např. interval 5 min) a nic dalšího (např. záznam trasy), tak bude GPS v Locusu stále zapnutá (i při vypnutí obrazovky) nebo se GPS vypne po zhasnutí obrazovky (tak jak mám nastaveno)?

Druhý dotaz navazuje na to, že se GPS vypne po zhasnutí obrazovky. Locus si tedy GPS sám zapne, aby odeslal polohu (u mne v intervalu co 5 min), zároveň před odesláním polohy čeká na GPS FIX a poté GPS zase vypne? To se opakuje s každým požadavkem na odeslání polohy Live Trackingu?

Zajímá mě to vzhledem k úspoře baterie při Live trackingu.


9
Ten nový symbol Lomap vlevo dole asi nepůjde odstranit? Celkem mi tam vadí.


10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zobrazení zón tepové frekvence
« on: January 31, 2018, 08:45:35 »
Je to škoda, ale chápu to. Díky

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Zobrazení zón tepové frekvence
« on: January 30, 2018, 11:10:48 »
Ahoj Menione,
bylo by možno rozšířit statistiky zaznamenané trasy (tam, kde vidím dobu, čas, nastoupané metry ...) o čas strávený v konkrétních zónách tepové frekvence? Aktuálně jde vidět ve statistice pouze průměrný tep a maximální tep.
Ideální by bylo v nastavení Locusu si nastavit i tepy u konkrétních zón ... Zóna 1 - 110 130 tepů, Zóna 2 - 131 - 150 tepů ..... až po zónu 5 (v nastavení tam, kde si nastavuji váhu a pohlaví pro výpočet kalorií) a při zobrazení statistiky u zaznamenané trasy bych viděl, kolik času jsem strávil v Z1 .... Z5

Tady jsou odkazy na požadavky, které jsou zatím bez odezvy
http://help.locusmap.eu/topic/heart-rate-tracking-improvements#comment-49440
http://help.locusmap.eu/topic/feature-request-visibility-of-the-heartrate-zones-in-the-diagram

12
Přimlouvám se za nějaké profily pro MTB (terénní cyklistiku), např https://github.com/zossebart/brouter-mtb

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: korekce nadmořské výšky
« on: June 26, 2017, 06:42:04 »
Provedl jsem další měření dvěma telefony současně a zjistil následující nastoupanou výšku u záznamu trasy:
S7 se zapnutým barometrem - 176 m (klesání 179 m)
S6 bez barometru - 141 m (klesání 177 m)
Vyplnění výšek pomocí SRTM - 228 m (klesání 228 m)

u obou telefonů byla vypnutá Optimalizace výšek, aby záznam nebyl ničím ovlivněn. Trasa začínala a končila na stejném místě, nebyla moc kopcovitá.
Existuje nějaký web s mapou, kde jde udělat rozbor gpx souboru k porovnaní všech tří záznamů? Rád bych zjistil, která verze záznamu je nejblíž realitě.

14
Navážu na export stop do gpx. Když si vytvořím v Locusu s pomocí Brouteru (Přidat novou trasu) trasu a tu exportuji do gpx, poté naimportuji zpět do Locusu (nebo jen zobrazím v Mapové položky), tak z původní navigační trasy je zaznamenána stopa, tj. obsahuje čas jízdy, průměrnou rychlost, tempo, kalorie ... Jak tomu zabránit? Je problém v exportu?

15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: korekce nadmořské výšky
« on: June 23, 2017, 10:14:58 »
Trochu to rozvedu o co mi jde.
Trasy jsem nahrával telefonem S6. Před 2 měsíci jsem přešel na S7. V porovnání nastoupaných metrů S6 vs S7 je značný rozdíl. Na stejné trase jsem s S6 nastoupal 500 výškových metrů a u S7 jen 250 m. U S6 jsem používal Optimalizaci naměřené výšky - těžký fitr, u S7 taky, ale přešel jsem postupně z těžkého filtru na lehký.
Když dám u zaznamenané trasy S6kou vypočítat výšky pomocí SRTM v Locusu, tak mi vždy naměřené výšky sníží (např. 500 m naměřené S6kou převede na 400m). Když u trasy zaznamenané S7kou dám vypočítat výšky, vždy mi výšky přidá, tj. z původních 250 udělá 350m.
Nerozumím tomu rozdílu naměřených výškových metrů u záznamu trasy S6 vs S7. Proč je v tom tak velký rozdíl, S6 nadhodnocuje a S7 podhodnocuje?

Díky tomu rozdílu přemýšlím, jaký zdroj nastoupaných metrů použít, zda GPS nebo SRTM? Zaznamenané trasy většinou vedou lesem, polem, někdy je špatný výhled na oblohu.

Při zkoušce dalšího telefonu, Vodafone Prime6, ten to přepálí úplně, na trase, kde by mělo být cca 200 m, zaznamený 700 m. Přitom GPS má velmi přesnou.


Pages: [1] 2 3 ... 11