Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - tomatti

#1
Prosím o radu. K naprosté spokojenosti používám už nějaký ten rok Locus a jsem za něj moc vděčný. Opakuji: Díky!
Mimo jiné využívám i možnost spolupráce s programem Geoget k hledání keší.
Postupuji takto:
V PC vytvořím v GeoGetu databázi a nakopíruji soubor s příponou .db3 do telefonu. Pomocí Locus - addon GeoGet Database ji načtu do Locusu. Najdu kešku, zapíši např. nález nebo upravím souřadnice u přidružených waypointů. Locus (asi) mi hlásí postupně 2 informace:
Proces úspěšný
Bod není uložen v databázi

V Locusu v telefonu všechno vidím na mapě i v poznámkách ke keším.
Pokud databázi nahraji zpět do PC nevidím v GeoGetu (předpokládám, že z důvodu uvedených hlášek) žádné informace, které jsem si zapsal.
Co s tím?
#2
Ahoj, chvíli to trvalo, ale už je vše jak má být. Zařídil jsem se dle obou rad, aktualizoval Locus a opravil pojmenování souboru - dal pali češtinu a nahradil mezery pomlčkama.
A ejhle, stalo se co mělo.
Smekám tedy před profesionály a děkuji tvůrci programu - dukýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý a hodně elánu do dalšího konání.
#3
LOCUS si moc a moc pochvaluji. Nejsem náročný uživatel a používám jej halvně při cestách na kole místo papírové mapy s podklady od SHOCARTu. Daleko častěji ovšem pro Geocaching s dětmi. Seznamy keší v Geogetu jsem exportoval do .gpx souboru, nahrál na kartu a importoval do LOCUSu. Když jsem narazil na doplněk Locus - addon GeoGet Database vše se zjednodušilo. Stačí nyní prostě nakopírovat na kartu Geogetem vytvořený seznam s příponou .db3 a povolit použití doplňku.

Vše krásně a plynule fungovalo ještě v létě, aly nyní, snad po nějaké aktualizaci LOCUSu se mi soubor uvedený v doplňku nenačte, místo něj po spuštění LOCUSu vidím hlášku: ,,Omlouváme se. Aplikace GeoGet Database for LOCUS (proces net.kuratkoo.locusaddon.geogetdatabase) byla neočekávaně ukončena. Zkuste to znovu.
Používám na HTC Desire. LOCUS 2.16.0 Doplněk v poslední verzi 2.2.1

Co s tím?