Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Milancer

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / nastavení offline map
December 09, 2018, 11:12:39
Zdravím, po poslední aktualizaci není dostupné nastavení témat offline map. Po výběru mapového téma Lomap vždy vyskočila tabulka s možnostmi zobrazení, ta se teď nezobrazuje. Dříve jsem si vypnul cyklotrasy a nedaří se mi je opět zobrazit.

Děkuji.
#2
Zkusil jsem to a u mě dobrý. V Locusu online/OSM/clasic je cesta celá stejně jako na webu. Zkus promazat cache (nastavení - různé - vymazat dočasná data - cache online map) to by mělo zafungovat.
#3
Moc díky za rychlou reakci a opravu.
Ještě bych měl jeden návrh na zlepšení. Bylo by možné, aby se ve standardních tématech Locusu zobrazovaly v mapě železniční stanice a zastávky jako POI? Zastávky bus, tram, metro se jako POI zobrazují ale železniční stanice ne. V datech bodů zájmu jsou. Není jich nikdy moc na malé ploše, stačilo by zobrazení od zoomu 14 výše.
Moc díky.
   
#4
Zdravím, děkuji za reakci. Dnes jsem zkusil odinstalovat Locus + smazat adresáře a znovu nainstalovat novou PRO verzi z 14.3.2016. Mapa je stažená přímo z Locusu z 30.12.2015. Problém se zobrazením v podobné míře přetrvává, jen se posunul na východ od Pardubic. V zoomu 10-13 mapa v podstatě nereaguje na změnu renderu. V některých případech si pamatuje předchozí render a v části mapy ho zobrazí. Tak lze mít na obrazovce i tři druhy zobrazení najednou. Je to naštěstí jen v malých, málo používaných zoomech. Zoom 15 a více už je všude v pořádku. Občas se mi Locus při pokusu o změnu renderu sesypal.

#5
Poslední dobou se v Locusu podivně zobrazuje vektorová mapa v oblasti západně od Pardubic. Někdy chybí celý čtverec, někde se v jednom pohledu střídá i několik témat, obvykle v zoomu 10 - 14. Objevuje se to v mapě stažené přímo v Locusu i v mapách z osm.paws.cz. Testováno na dvou zařízeních a všude je to stejné. Zkoušel jsem i reset Locusu a ani to nepomohlo.#6
Chybné zobrazení TZ: Nedávno jsem našel další podobný případ. Po troše laborování nalezena chyba v mapě. Oba případy v OSM opraveny. Další lahůdka je špatné zobrazování velkých ploch, hlavně lesů a vody, kdy se plocha zobrazí kostrbatě nebo vůbec. Jsou to chyby v OSM. I to postupně opravuji. Kdyby se ještě něco našlo, sem s tím, pokusím se to opravit.

chyba TZchyba zobrazení lesa (Hostín, Mělník)chyba zobrazení vody (Radava)
#7
Chápu, že šipka, tedy grafická věc, půjde do dashboardu asi dost špatně. Napadlo mě, že by šel určit směr k cíli textově, hodinovou hodnotou. Číslice 1 - 12 by určovala na který hodině je cíl. Sice by to bylo po 30° ale pro představu kam jít by to mohlo stačit. Jen nevím, jestli by tuto možnost ještě někdo využil :D
#8
Díky moc za odpověď. Budu se těšit. Mezitím jsem se trochu pohrabal v obchodu a našel jsem custom screen pro geocaching. Tam je pěkná šipka v mapě, kterou jsem si přebarvil na zeleno. Jenže v té obrazovce nejde v podstatě nic jiného udělat, takže se musí vypínat :x Na dashboard to nemá.
#9
Ahoj, nešla by přidat do dashboadu klasická šipka, směr k cíli? Pro geocaching by to bylo hodně užitečné. Menší šipka přímo v mapě by vyřešila stálé přepínání do kompasu a hlavně by se dala nastavit výrazná barva. Červená šipka kompasu na slunci splývá s pozadím a musí se hodně svítit, což  hodně žere baterky. Díky.