Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Krakonos23

#1
No, když to nedokáže člověk naprgat, tak mu to neni k ničemu, protože je to hodně jednoúčelový a bez rozhraní a blbovzdornosti. Proto, kdo něco sepsat dokáže, tak tomu poradím ideu.

Menione, tak jsem si mapy převedl do sqlitedb, abych zjistil, že v posledních verzích Locusu to načítá i ty sqlitedb mapy při jejich vložení do adresáře snad stejně dlouho jako ty tar. Jde to nějak vypnout, aby to zas tyto mapy načetlo ihned? Nepřijde mi to (laicky) jako cesta vpřed...
#2
O co? Vždyť jsem všechno napsal, kdyžtak dovysvětlím. Jen jsem na to dneska koukal a protože je mercator od UTM trošku natočený, což jsem věděl, tak pro jistotu jsem to předělal, aby byl obraz k výřezu 3x3 tile, ale musím proměřit, zda při extrémním natočení by nebyla jistota 5x5 tile s výřezem uprostřed kolem střední tile.
Zkoušel jsem to i na mapy.cz a sedí to, ale nesmí se to :-( Jen zoom není 1:1, takže beru o 2 menší, což ničemu nevadí, při 18 to bere 16, jako maximum třeba turistických map, výsledný zoom je samozřejmě přesný 1:1. Pro přepočet ala http://grass.fsv.cvut.cz/gwiki/S-JTSK#T ... Dch_geodat použito WGS84 → UTM 33N a zpět. Knihovny (CPAN) jsem použil tyto Getopt::Long; Math::Trig; Geo::Coordinates::UTM; Geo::Coordinates::DecimalDegrees.
Teorii klidně podrobně vysvětlím, skript ale zveřejňovat nebudu, snad jen kousky, kdyby někdo fakt nevěděl, jak dál.


Dotaz pro meniona. Když budou jednotlivé sqlite databáze celého podkladu po třeba 2GB v jednom adresáři s různými rozlišeními, nebo prostě rozdělené do více sqlite souborů, tak to Locus pochopí, že patří k sobě? Předpokládám, že ano.
#3
Děkuji za odkaz, jdu zkoumat.

Tak jsem to převedl. Nebylo to tak hrozný. Rozbalil jsem tar, rozházel na disk do dresářů z/x/y. Pak jsem podle x,y,z z sqlitedb souřadnice levého dolního rohu dlaždice převedl z mercatoru do lat lon, z toho do UTM, z UTM zjistitl 2x2 dlaždice, které to s přesahem pokrývají na všechny strany (výsledná se z nich vyřízne), pak jsem souřadnice čtyř rohů mercatorové dlaždice převedl na čtyři rohy lat,lon, a UTM z nich použil do convertu z imagemagicku pro funkci distort a resize na 256x256 a byla z toho krásná dlaždice do sqlite. Ty jsem do databáze naskládal a sedí to jak pr... na hrnci. Nějakých 150 řádek v perlu...
Ještě jednou děkuji za odkazy.
#4
O zbytečnosti máš asi pravdu. Měl jsem asijský státeček v 0-18 a bylo toho cca 20GB na 64GB kartě (hledání akvarijních rybiček), takže jsem je tam dával, když bylo třeba a ta inicializace trvala hodiny a někdy asi došla paměť či co, protože Locus spadl a jelo se znova. Index v cache pak k tomu byl kolem 10MB pro necelých 4GB TAR. Možná to spadlo proto, že TAR má mít menší velikost, nevím. Mapy, co jdou udělat v MOBACu není problém vytvořit v SQLite, ale něco má UTM a ty mi nejdou předělat do SQLite, viz výše.
Ale napadlo mně, zda Locus kontroluje, že ta TAR mapa ve složce nebyla a pak se tam vrátila. Pokud ne, tak by stačilo index z cache vytvořený Locusem schovat do PC a pak, když vracím mapu, tak jej se souborem vrátit do stejně pojmenované složky, protože ta je v indexu obsažena. Bude to fungovat?
O to indexování zas tolik nestojím, spíš bych byl raději, kdybys věděl nějaký odkaz na ten přepočet projekce, abych si udělal představu o náročnosti a zkusil to nebo ne. Říkám si, možná laicky a nesmyslně, že když umí obě projekce Locus zobrazit, tak musí jít udělat i zpětný výpočet na správné souřadnice, protože z GPS také dostává jen souřadnice...
#5
Tak mě napadlo, zda by Locus vzal už hotový indexový soubor, který by byl vytvořen v počítači k té TAR mapě? Pokud jo, tak jak je složité ho vytvořit? Jakou má strukturu? Že bych jako měl TAR mapy a k nim ty indexy, a ty bych na katu dle potřeby nahrál... Pokud to tedy není tajné know how...
#6
Hmm, já myslel, že bych je právě přeházel z TARu do SQLite, protože jedny mně jdou přeházet a ty druhé ne; teda jdou naskládat, ale už se mi je nedaří umístit, jsou jako celek posunuté...
Locus ty TAR načítá dost dlouho a SQLite hned a to si nemyslím, že bych měl pomalej telefon (SGS2). Byl jsem na tom, že ta SQLite slouží jen jako databáze, kvůli snazšímu čtení dlaždic. A taky jsem si myslel, že když se ty TAR mapy liší v podstatě jen tím číslováním souřadnic, jinak jsou dlaždice stejně velké a Locus oba typy přesně zobrazuje, tak bude stačit jen jiné číslování dlaždic.
Budu hledat odkazy, kdybys měl nějakej odkaz, tak ho přivítám. Nepotěšil jsi mě, přesto děkuji :-)
#7
Myslíš výborně, děkuji pane.

Ještě mám jeden dotaz. Mám různé mapy v tar, je u nich soubor *.map a v něm buď záznam "Map Projection,(UTM) Universal Transverse Mercator,..." nebo "Map Projection,Mercator,..." a čísla souřadnic rohů. Je nějaký přepočet (konverze, transformace) těch souřadnic mezi oběma typy projekce?
#8
V sqlitedb RMaps souboru jsou souřadnice x, y, a zoom. Nepodařilo se mi přijít na to, co jsou x a y za souřadnice, resp. jak k těmto číslům dojít např. z Universal Transverse Mercator či Transverse Mercator či Mercator projekcí. Tak nějak předpokládám, že čísla vycházejí z latitude a longitude za užití WGS-84, ale ne a ne se jich dopočítat. Můžete mě někdo nasměrovat? Díky.
#9
Víte v jakém formátu jsou uložena obrazová data v databázi? Zda jsou převedena do šestnáckové soustavy či jsou uložena nezměněná.