Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Čelda

#2
Ahoj!
Vím, že "není nic staršího než včerejší noviny" a tak nějak podobně to bude s Locusem verze 3.X. Nicméně , zatím mi plně vyhovoval a nějak jsem se zatím nedokopal ke čtyřce. Bohužel po nějakém upgrade pár verzí zpět (nyní mám 3.68.0) se stalo, že po zapnutí Locusu a navádění k prvnímu wpt (keši) to při přiblížení na zvolenou vzdálenost (mám nastaveno 50 m) nezapípá, jen zavibruje (mám "odjakživa" nastaveno upozorňování na wpt prostřednictvím obojího). To je velmi nepříjemné, protože tak často první keš po zapnutí Locusu minu (nezaregistruju vibrace a pípání nepříjde). Když dám pak navádět k dalšímu wpt (keši), tak už to funguje zcela správně (pípání i vibrace)! Takhle se to, bohužel, chová po každém zapnutí Locusu. Šlo by s tím, prosím, něco udělat, to dřív nedělávalo??! Díky.
#3
Quote from: Menion on January 20, 2021, 13:39:14
Understand. I'm trying it and online & vector maps, both works correctly for me.
The problem may be connected with the setting of "Maps - Advanced features - Magnify all maps". In my case the function is on and set to 300%. If I switch the function off, the problem does not occur.
#4
Quote
@Čelda
What exactly is "lock a map layer"?
Just pressing the rightmost key (12)
https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:user_guide:maps_mainscr_ctrl

Quote
@Čelda
Also please check if this happens with vector maps as well.
Yes, vectors as well.
#5
If I lock a map layer and zoom it by pressing +, map gets zoomed 2x after the first  press (OK),  zoomed 4x after the second press (OK) but after any further press it is blank  :(. I am sure it didn't use to behave like this.
#6
In the meantime I've found out more exactly when the problem occurs:
The wrong alert comes when I guide to a wpt (a geocache), reach it and start a new guidance to another wpt without stopping the old one first. When I stop the old one first and then start the new guidance, everything works OK.
However, in the new Locus version this might have been corrected, I will give another report if not.
#7
Používám Locus už řadu let. Ale teď nedávno jsem chtěl jednu věc a zjistil jsem, že překvapivě nevím, jak na to: Jak zjistit azimut mezi dvěma zadanými wpt v mapě, pokud se v ani jednom z nich zrovna nenacházím ?
První mě napadl Plánovač tras. Tam můžu vést svoji novou trasu přesně mezi těmito dvěma body, ukáže mi to jejich vzdálenost, ale jak zjistím úhel ?
Díky za nakopnutí.
#8
As a geocacher I've been using guidance and notification of points for ages (and it's been working like a charm.). I use a single alert with 3 beeps and alert distance of 50m. However, today I spotted a weird behaviour: Sometimes (but not always) when I started a new guidance to a distant geocache wpt, the alert with beeps came immediatelly even though the distance of the wpt was much bigger than 50m ! Later, when I really reached the distance of 50m no other alert was activated. Locus 3.47.2
#9
Když se u keší zadává nový podřízený wpt přes "Přidat waypoint", šlo původně v části "POLOHA" buď zeditovat navržené souřadnice in-place nebo zvolit další způsoby zadání přes symboly "mřížky" nebo "kolečka s tečkou" vpravo. V mezidobí to ve verzích 2x nešlo (nejprve kvůli chybě červeného podtržení, v další verzi to bylo v jiném formátu) a teď už to zase jde stejně jako kdysi.
Když takový wpt uložím a následně ho chci editovat, vypadají možnosti zase jinak a tady jsem měl pocit, že to bylo nějak jinak, ale možná se pletu.
Nicméně, tak jak to je, to podle mě vyhovuje.  :P Díky.
#10
Tak je to zase trošku jiné  ??? , ale vypadá to už dobře. Díky.
#11
Tak přišla verze 3.41.0 a s ní slíbená oprava.  :)
Opraveno to sice je, ale nějak podivně.  ???
Už to sice falešně nekřičí, ale "in place" zadávání používá natvrdo formát "ve stupních jako desetinné číslo", bez ohledu na to, co mám nastaveno v Nastavení - Jazyk a jednotky - Souřadnice - Formát zem. délky/šířky (tam mám nastaven "geocachingový" formát se stupni a minutami jako desetinným číslem).  :(
#12
Pokud neprovádím editaci "in place" ale přes ikonku vpravo, tak to sice zčervená, ale zadat to jde, takže se s tím takhle dá po přechodnou dobu žít. Díky.
#13
Ahoj !
Včera jsem si všiml (verze Locusu 3.40.2), že při manipulaci s pomocnými wpt u keší se objevila nějaká podivně fungující novinka  :( Jakmile přidávám pomocný wpt u keše a začnu editovat "in place" jeho souřadnice, po jakékoliv změně se vpravo objeví červený vykřičníček a dole začne prudit text >Nesprávná položka "Zem. šířka"< , i když tam fakticky žádný problém se souřadnicemi zjevně není. Souřadnice pak někdy vůbec nejdou zadat.
Pro geocaching velmi otravné !  :-[
#14
Tak jsem rád, že to k něčemu bylo.
#15
Jsem na dovolené na Slovensku (kde kešuju a řízeně bloudím s Locusem ...) s pomalejším připojením, takže odeslat skoro 1,5 GB dat nebylo úplně jednoduché, ale starý mazák si poradí  8) - mělo by to tam být nahrané. Tak snad ti to bude nefungovat stejně jako mně.  ;)
P.S. U Mapy2 je ten JM kraj v části E2 (spíš východ - viz klad listů), po smazání části C2 to teprve začne východně od Brna fungovat.