Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - babi

#1
@poutnikl: Díky za tip na téma. Ty mapy sem tam taky použiju.
@voldapet: Ok, budu tedy doufat ,) Děkuji.
#2
To je naprosto nepoužitelné. Nezobrazuje to všechny barvy a to nemluvím o souběhu více tras.
#3
Ahoj.

Ad1) Vyzkouším. Díky a tip.
Ad2) Je to tam. Koukám, že je to již rok staré, no snad na to padne řada ,)
Ad3) Ano, taky se tomu divím. Bez zvětšení rozlišení je pohyb po mapě "plynulý". Ale jakmile jej zapnu, tak si připadám jak ve zpomaleném filmu. Všiml jsem si, že při 200%ním zvětšení jsou v mém případě výsledné dlaždice 512x512. Kešuje nějak Locus již změněné dlaždice? Pokud ano, tak mi nejde do hlavy proč dochází k takovému zpomalení oproti načítání dat z sqlite databáze.

Děkuji.
#4
Ahoj menione.
Používám vektorové mapy ze Storu a měl bych k nim pár dotazů:
1) Byla by možnost přidat volbu pro opětovné stažení POI bodů? Během procesu stahování mi spadlo připojení a už jsem nikde nenašel možnost jak stahování dokončit či znovu vynutit.
2) Byla by možnost přidat téma, které by kombinovalo pěší turistiku a cyklo? Zřejmě nebudu sám, kdo by ocenil mít tohle v jednom a nemusel neustále měnit témata aby zjistil co je poblíž atd.
3) A jeden dotaz k rastrovým mapám. V mém LG G4 jsou tyto mapy prakticky nepoužitelné. Vytvořil jsem si mapu v mobacu (dlaždice 256x256) a díky velkému rozlišení displeje jsou dlaždice renderované malé a v mapě si těžko člověk něco přečte. Vím, že existuje možnost zvýšit rozlišení mapy v menu, ale poté je jakýkoli pohyb po mapě noční můrou. I na takovém železe jde performance do kytek. Zkoušel jsem před Xposed změnit rozlišení displeje, či změnu DPI, ale Locus vždy renderuje stejně. Je zde nějaký prostor pro změnu?

Děkuji za odpověď.
Martin
#5
Jenže mě to nefunguje ani když keše aktualizuji po jedné.
Jde mi hlavně o Found keše, které jsou již archivované. S těma si addon již neporadí. Zkouším teď tuhle cestu: export do GPX -> import do c:geo -> aktualizace keší -> export do GPX -> import do Locusu. Tohle by mělo pokaženým keším dodat správné souřadnice, ale příjdu o veškeré vlastní info.
#6
Tohle ale neřeší archivované keše a keše, kde je owner změnil na premium keše. Tyto keše se ti nestáhnou a tudiž neaktualizují a zůstanou na mapě aniž bys věděl co se s něma stalo.
A tenhle způsob co popisuješ mi stejně nefunguje na ty poškozené keše - souřadnice, computed, a Original Coordinates přetrvají ,(
#7
U mě se to nikdy nestalo, až teď. Je to někde zdokumentované? Nikde jsem to nenašel.
Můžeš mi prosím říct jak "aktualizuješ" keše přímo z mapy?
Díky.
#8
Ahoj.
Simulace problému bude trošku oříšek, protože jsem si toho všiml docela náhodou jak jsem aktualizoval keše v okolí bydliště.
Ale postup, který provádím vždy:
1) Stáhnu 200 nových keší v okolí místa kurzoru.
2) Importuju keše do kategorie a nechám přepsat shodné keše.
3) Ve filtru si nastavím prvních 200 keší třízené podle vzdálenosti -> nástroje -> aktualizovat (tímhle krokem aktualizuji archivované keše)

Vyzkoušel bych postupně eliminovat možnosti.
1) První mě napadá, při aktualizaci keše, jaké informace Locus přepisuje? Přepisuje i souřadnice? Vyzkoušel jsem vzít nějakou keš, změnit jí souřadnice, aktualizovat a souřadnice zůstaly ty, které jsem já ručně nastavil.
2) Taktéž zůstala keš jako computed a Original Coordinates waypoint přetrval ikdyž mám zrušené Keep data during import. Chápu tuhle funkci nějak špatně, nebo se při aktualizaci keší nepoužívá?
3) Jak vzniká waypoint Original Coordinates? Kdo ho vytváří a proč?

Děkuji.
#9
Ahoj.
Mám docela závažný problém a nevím co s nim.
Po aktualizaci keší se mi, nevím jak, změnily souřadnice těchto keší a označily se jako computed. Děje se to u všech typů keší. Také se v záložce s waypointy objevil nový bod "Original coordinate" který však nemá původní souřadnice.
I když vyberu jednu keš, aktualizuji ji, tak má stále špatné souřadnice.
Na mapě to vypadá jako se zaplým seskupováním bodů. Tzn. na jednom místě mám třeba deset keší (s různě vzdálenými originálními souřadnicemi).

Jak Locus zachází s kešmi určenými pro update? Aktualizuje i jejich souřadnice? A když v nastavení zapnu přepisování uživatelských informací při aktualizaci tak přijdu o veškeré údaje navíc co v nově stažené keši nejsou?

Používám poslední funkční verzi pluginu pro BM.
Pluginem to ale zřejmě nebude, protože jsem vyzkoušel stáhnout znova postižené keše do jiné kategorie i jejich aktualizaci a nic z výše zmíněných neduhů jsem nezaznamenal.

Nějaké nápady jak tohle řešit?
V postižené kategorii mám spoustu keší (3500) s vlastními poznámkami a nerad bych o vše přišel,(

Moc děkuji.
#10
Jestli chceš, tak na to klidně kouknu. Jen mi do PM pošli algoritmus co tam byl - abych nevymýšlel co už tam bylo,)
#11
Ahoj.
Vypadá to, že algoritmus řazení je překopaný, ale teď je v tom naprostý chaos:

Edit: Ještě jedna chybka, když jsem ve filtraci bodů a kliknu na menu -> zobrazit na mapě, tak kdysi se opravdu zobrazila mapa s vyfiltrovanymi body. Teď se však jen dostanu na seznam bodů.
#12
Kdyby byli všichni vývojáři jak ty, to by bylo na světě krásně ;) Děkuji!
#13
Jo, s tím souhlasím.
Každopádně algoritmus pro tohle není nic složitého. Spíše záleží, či to budeš chtít přepsat, nebo ne,)
#14
Například:
113 - bod x
87 - bod y
A seřazené to je jak jsem napsal. Vždy se tedy porovnávají čísla/písmena na stejné pozici. Logicky by menší číslo mělo být první než větší.
#15
Ahoj, přidám jednu chybku:
Při řazení bodů v kategorii podle jména se neberou v potaz číslovky. Mám-li tedy třeba na začátku každého jména číslo (mám kategorii pro turistické známky) tak je nejsem schopný správně seřadit. Vypadá to, že se na tvrdo porovnávají znaky na i-té pozici.
Mohl bych poprosit o opravu? Děkuji.