Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - lukasMK

#1
Narazil jsem na problém (stejný případ v Locusu classic na jiném telefonu), že import vyexportované trasy z Garmin connectu, mi první 1km udělá rovnou čáru. Mapy.cz trasu zobrazí správně. Má někdo stejný problém?
#2
Ahoj, rád bych rozjel diskuzi ohledně posledních úprav živé mapy přímo integorvané do Locusu a případného doladění chyb.

Co mě aktuálně asi nejvíc trápí:
- ne vždy se keška z mailu načte, tak 1 ze 3 pokusů skončí chybou 401 (nelze nalézt ověřovací údaje)
- Locus reaguje na víc typů odkazů než by měl. Odkaz na kešku odpovídá vždy výrazu coord.info/GC.* groudspeak, ale stejnou URL používá na odkazy na skoro vše (bookmarky, logy, ownery atp). Takže například na log je to řetězec coord.info/GL.* a tyto Locus logicky neotevře, ale zbytečně se o to snaží. Chtělo by to tedy omezit možnost otevírání linků na řetězec začínající na GC.
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Zamrzání Locusu
January 06, 2024, 09:55:29
Od posledního updatu mi zamrzá Locus. Nějakou dobu sem to ignoroval, pam se snažil vypozorovat, kdy se tak děje.

Děje se to při zoomování nebo pohybu po mapě. Po nějaké dobe mám ozkoušeno, že to není ani mapou, ani vlastníma ikonkama. Děje se to v momentě, kdy mám na mapě nějakou kešku, která ma čarou připojené waypointy a najedu na ni na mapě.

V rámci množství bodů, co v Locusu mám, začíná být nepoužitelný.
#4
Netuším, jak dlouho to dělá a jestli je to chyba Locusu nebo v aplikaci WhereYouGo, ale pokud je ve WYG zapnutý typ mapy Locus, při snaze toto použít jsem přesměrován do Google Play. Zkoušeno na dvou různých telefonech...
#5
Kamarádce od začátku používání Locusu nejdou načíst trasovací geocaching předměty. V případě "načíst" u logu vyskočí tato chybová hláška, přitom travelbug s daným názvem nemá ani ve vlastnění ani v inventáři. Co s tím?
#6
Roky jsem úspěšně používal vlastní ikony pro geocaching, ale včera mi Locus načetl ty defaultní.
Projížděl jsem nápovědu a zjistil, že config soubor, kde se nastavovala cesta k ikonám, mám prázdný.
Pochopil jsem, že tam jsou nějaké změny a nastavení se přesouvá do expert settings, ale tam jsem to nenašel?

https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:advanced:customization:icons
https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:advanced:customization:config
#7
Již od beta verze Androidu 11 je Locus extrémně pomalý.

Uložení keše zabere asi 10 sekund, kdy se Locus viditelně kousne. To stejné při přejíždění záložek v detailu keše. Ukládání waypointů zabere taky 10 sekund. Mezi tím systém vypíše, že aplikace neodpovídá.

Čistá instalace Locusu stejný problém, se včerejším vydáním ostrého Androidu 11 to pokračuje.
Telefon Google Pixel 3 XL. Setkal se s tím někdo? Ještě mám v plánu vyzkoušet na starším Pixelu 2 XL.
#8
Neplánuje se něco takového? Že by se labky daly zobrazit jako součást živé mapy.
#9
Od přechodu Locusu na nové API mám problém u některých svých keší s detekcí, že jsem owner.
Je to u keší, kde neodpovídá textový popis názvu ownera správnému nicku.
Problém pak je, že u takové keše nemám v nabídce owner logy (owner maintenance atd...).
#10
Od aktualizace na Android 9 mě Locus začal spotřebovávat nadměrné množství baterie pokud běží v pozadí. Když jsem třeba na keškách, Locus párkrát otevřu a kouknu a jinak běží na pozadí jako služba. V takovém případě dokáže sežrat i 60% baterie za jedno odpoledne.
V nastavení programu mám vypnutou úsporu energie, protože když byla zaplá, zase nefungoval záznam trasy. Ještě mě napadlo Locus nepouštět jako službu.
Jiné řešení nebo rada?
#11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Nejbližší keše
September 14, 2018, 11:03:10
Velice často se mi hodí tato funkce na dny, kdy potřebuji určitý typ a velikost keše a ocitnu se někde mimo domov.

Například tedy hledám tradičku velikosti small.
Využiji funkci nejbližší, nastavím filtr a Locus mi keše uloží.

Jenže tento mnou nastavený filtr Locus nastaví do nastavení živé mapy, což nechci. Chci jej použít jednorázově. Daleko nejlepší by byla možnost vytvořit si několik filtrů stejně jako při filtrování ve složce.
#12
Dalo by se nějakou ikonou rozlišit na živé mapě, které keše jsou uložené pro offline?
C:geo toto standardně rozlišuje přídavkem ikonky s kazetou.

Často se toto hodí při aktualizaci plánu na nějaký (dříve uložený) výlet, kdy chci vidět, co nového tam naskákalo, co ještě uložené nemám. Celkově to přijde vhod, kdy já mám uložené určité typy keší pro celou republiku (earthky, D1T1 atd...) abych na mapě viděl "ááá tady je keš, kterou mám uloženou a tak mě asi bude zajímat".

Přijde mě i zmatečné (když mám keš uloženou pro offline), že mi locus po kliknutí na živé mapě nabízí keš z živé mapy i z offline a bere to jako dva různé body, přitom je to jedno a totéž?
Možná mě jen nenapadá k čemu to může být dobré tak budu rád za každý poznatek.
#13
Často se mi stává, že se rozhodnu keš zalogovat hned na místě. Zvolím tedy první variantu logování, ale při psaní si na něco vzpomenu a potřebuji zpět do listingu.
Byla by nějaká možnost v tento moment uložit log, jako koncept i přesto, že jsem vybral online způsob logování?
Stejně tak naopak. Mohu se rozhodnout pro koncept a najednou se rozhodnu, že bych mohl log hned odeslat.
Celkově by bylo dobré min. změnit tlačítka, která jsou ve všech variantách logování stejná a tak člověk po chvilce nemusí vědět jestli loguje online/offline.

Je pravda, že si pořád nemohu zvyknout na logování při přechodu ze c:gea. Na locusu vítám logování přímo do field notů na geocaching, ale zase se mi nelébí, že se v daný moment musím rozhodnout jestli online/offline. U cgea se dá rozhodnout během psaní logu.
#14
Na geocachingu používám přepis finálních souřadnic u mysterek. Locus ikonu keše správě přesune na upravené souřadnice. Docela by mě, ale zajímalo, zdali jde zobrazit i waypoint úvodních souřadnic nějak hromadně na pořád? Vím, že to jde jednotlivě v detailu keše, ale já bych to rád viděl automaticky.