Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - MartinVA

#1
U verze 3.58.1 se při spuštění záznamu trasy nepřebarví ikona na červenou viz obr. Dříve to bylo tak, že při probíhajícím záznamu bylo kolečko a možná i nápis REC červené. Není to důležité, na funkci to nemá vliv, jen mě to praštilo do očí.
#2
Ahoj, jsem dlouholetým uživatelem Locusu. Jezdím na horském kole XC a vždycky mi dělalo problém ovládání za jízdy. Vlastně potřebuji jen zoom+ a zoom-. Trefit se do prostoru displeje za jízdy po polňačce  je dost boj, v horším terénu nemožné.
Ideální řešení by pro mě bylo zamknout displej a když se dotknu levé půlky kdekoliv, udělá zoom- vpravo zoom+.
Hledal jsem, ale nikde nic. Cyklisti, jak to řešíte? 
---
Teď jsem si nainstaloval verzi 4 a krásné GUI má naprosto miniaturní tlačítka zoom +-.
Zjistil jsem, že motorkáři to řeší BT ovladačem, je tu pár vláken na toto téma. Nejlepší řešení mi přijde https://motosvet.cz/vybaveni/102-ovladac.html. Na motorku asi dobrý, řeší to i celoprstové rukavice. Nebudí to ale ve mě moc důvěru, občas mě potká bláto, voda navíc zbytečně moc tlačítek, stačila by mi 2. Navíc je to další věc na řidítka.
Asi nejlepší by bylo rozdělení displeje nebo nějaké dvoutlačítko nejlépe IP68.
---
Témata s tlačítky jsem prošel, je jich víc, některá vypadají dobře některá hrozně, ale nevybral jsem nic.
Díky za nápady
#3
Locus používá pro měření výšek HGT, které lze stáhnout třeba zde: http://www.viewfinderpanoramas.org/Coverage%20map%20viewfinderpanoramas_org3.htm nebo přímo v Locusu. Datově je to stejné. Pro některé státy existuje podrobnější výškový profil z LIDAR mapování viz http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=5363.0 . V ČR byl tento typ měření dokončen v r. 2015. Nemůžu ta data nikde najít. Pomůžete někdo?
#4
Když zatrhnu u stylu čáry "Obrys", tak čára na mapě ztratí průhlednost - je to detail, jen aby jste to věděli.
Přesněji: V seznamu tras kliknout u složky na 3 tečky, Editovat, klik na zobrazenou čáru, Obrys.
#5
Použil jsem pro vypočtení trasy Brouter a ať použiji jakýkoliv profil na jakoukoliv trasu, mám tam čas k cíli odpovídající rychlosti 8-10km/h. Jinak cesta je správně, přizpůsobuje se logicky profilům (kolo je jinak než auto). V Brouteru mám přiřazené default profily, takže třeba pro Auto rychle je Car-FastEco. Locus i Brouter mám v poslední verzi, data do Brouteru jsem teď stáhl nová a stejné předtím i teď. Jako by chyběla info o průměrné rychlosti. Netuším, jestli mi to někdy ukazovalo správně, jen jsem si toho teď všimnul...
#6
Zdravím, zjistil jsem, že se mi nezobrazuje podkladová mapa u tras v Orlických horách viz TEST1 (kompletně v ČR - z Deštné nad vlekem na Luisino údolí, Zámeček a zpět Deštné). Po bližším zkoumání jsem zjistil, že jen někde, protože u TEST2 (ČR + PL příhraničí) to funguje. I když bude celá trasa v ČR a pojede tak, že v mapě bude vidět kousek území PL, tak se PL vykreslí a ČR ne.
Celé je to způsobeno tím, že mám Lomaps ČR, kromě toho i czech_republic_ee z http://osm.paws.cz/. Pokud czech_republic_ee smažu, funguje vše jak má viz TEST3.
Nebylo by možné pro tyto náhledy volit podkladovou mapu? Někdy by se hodilo dát tam nějakou vlastní viz zrovna TEST3, kde na mapě toho moc není.
#7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Čas k bodu od startu
January 24, 2017, 14:18:25
Plánoval jsem si trasu na běžkách a vzpomněl jsem si, že jsem její část už jednou jel (měl jsem stejný začátek). Chtěl jsem zjistit jak dlouho jsem jel k bodu, kde se moje plánovaná trasa odpojuje a zjistil jsem, že vyčíst z dříve zaznamenané trasy za jak dlouho jsem dorazil k určitému bodu není vůbec jednoduché.
Zjistím vzdálenosti, nadmořskou výšku, stoupání, klesání, číslo zaznamenaného bodu, ale čas ne.
Nakonec jsem zjistil, že to můžu vyčíst dle vzdálenosti na grafu nebo si dát kola po 1 km a mám to přibližně.
Je to ale trochu kostrbaté, nejde to nějak líp?
#8
Nedávno přibyla možnost exportovat trasu ve formě JPG obázku. Funguje to dobře, ale narazil jsem na problém, když trasa vede přes hranici. Konkrétně mám záznam trasy z Rakouska do ČR - 1/3 AT, 2/3 ČR. Nedokážu vytvořit náhled tak, aby tam byly obě mapy - trasu vidím celou, ale po území Rakouska vede přes bílou plochu. V ČR podkladová mapa je.
Změna mapy s výsledným obrázkem nesouvisí. Zkusil jsem jak on-line mapy zahrnující obě území, tak měnit offline mapu. Offline mapu přes obě území nemám, ale ono to vůbec nemá vliv jakou mám momentálně zobrazenou mapu - obrázek je vždy stejný.
Zkusil jsem naroutovat mapu obráceně. Nemá to vliv, zase mám jen mapku ČR.
Jediné co jsem zjistil, že to bere podkladovou mapu té oblasti, kde je větší část trasy. Když jsem zkusmo naroutoval trasu s opačným poměrem, mám podklad AT.
Dá se tam dostat obojí? Lomaps mám koupené obě.

Díky
#9
V detailu trasy je pole Popis. Tam se dá zapsat cokoliv. Zápis popř. změna textu funguje jak má, ale pokud se text vymaže, tak pole z detailu trasy zmizí, ale v seznamu tras, kde se toto pole také objevuje, zůstane stará hodnota.
Následně to funguje tak, že v seznamu tras je vidět starý (smazaný) text, v detailu trasy pole není zobrazeno.
Pokud vypnu/zapnu Locus, smazaný text se mi objeví jak v seznamu, tak v detailu trasy.
Jediný způsob jak dostat pryč text v popisu je nahradit jej jiným - stačí písmenko.
#10
Pokud mám zaznamenanou trasu z externího GPS data loggeru a naimportuji ji do Locusu, mám oproti trase zaznamenané přímo v Locusu velmi omezené statistiky. Chybí všechny údaje související nebo vypočítávané z rychlosti.
Stejného stavu lze dosáhnout pokud se Locusem zaznamenaná trasa vyexportuje zase naimportuje zpět. Nešlo by nějak zařídit, aby Locus analyzoval importovaný soubor a rychlost a s tím spojené údaje dopočítal?
Předem díky za info.