Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - Žajdlík Josef

#1
U výpočtu sklonu se někdy ukazují nesmyslné hodnoty, třeba 200 %. Zbytek grafu je pak k ničemu, protože ty hodnoty okolo 10 % nejdou v tom rozsahu přečíst. Například u této trasy: https://link.locusmap.app/t/3nv5rm
Chtěl jsem to napsat do Help desku, ale už druhý den mi tam nejdou přidávat nové příspěvky. Když dám "odeslat" tak krátce problikne obrazovka, a pak se to vrátí zpět a vedle tlačítka Submit se jen točí kolečko.


#2
Uvažoval jsem nad změnou přechodu Locusu na předplatné a měl bych několik námětů na zvážení. U verze čtyři se uvažuje přijít s novými funkcemi, ale já si říkám: ,,Je to opravdu to, co u Locusu chybí běžnému uživateli?". Nedávno jsem šel několikadenní pochod asi s dvaceti dalšími poutníky. Mimo mě používali všichni Mapy.cz, tak jsem se zpětně zeptal proč je používají. Většina uvedla kvalitní mapy, další možnost použití zdarma, ale všichni se shodovali na jednoduchosti. Tak dávám na zváženou: nechtělo by to napřed pořádně dotáhnout do moderní podoby vzhled Locusu, dashboardy a vyškrtat všechny položky z Menionova legendárního seznamu ,,až na to bude jednou čas"?

Vezmu to popořadě:
1) Mapy. Konkurovat v tomhle Mapám.cz je skoro nemožné, my nadšenci se sice snažíme doplňovat co se dá, ale oni to stejně hned převezmou do svých map a doplní spoustou dalších údajů. Proto bych navrhl zkusit u předplacené verze nabídnout uživatelům alespoň v online verzi nabídnout mapy od Mapy.cz.
2) Dashboardy. Dosavadní rozdělení na obdélníky je sice pro nás technokraty skvělé, ale určitě všichni vidíme, že na dnešní dobu dost nemoderní. Chtělo by to něco ,,cool" a taky opravit zobrazované údaje jako nadmořská výška, sklon, krokoměr a další aby využívaly dnes už vestavěné barometry a senzory mobilů.
3) Plánování na velké obrazovce. Plánování cest v Locusu už se dostalo do skoro ideální podoby. Jenže stále se jedná o malou obrazovku a u dlouhých cest je skoro nepoužitelné. Chtělo by to opět něco jako používají Mapy.cz. Naplánovat na PC a pak jednoduše přes ,,batůžek" mít automaticky v Locusu. Opět se nabízí otázka, zda nevyužít spolupráce třeba s Brouterem a nějak doplnit jejich web https://brouter.damsy.net/latest/#map=13/48.9638/17.3890/OpenStreetMap o části umožňující přímou komunikaci s účtem Locusu.

Neberte to prosím jako kritiku, aplikaci Locus mám rád a předplatím si ji i kdyby zůstala stejná jako doposud. Chci je nabídnout pohled běžného českého nenáročného uživatele zhýčkaného jinými aplikacemi, které jsou zdarma, moc toho sice neumí, ale to co umí, umí skoro dokonale.
#3
Jen tak pro zajímavost, hlavně pro ty co se rádi šťourají v analýze tras sem chci dát odkaz. Náhodou jsem to objevil na netu, zajímavostí je hlavně možnost nastavení "elevation" filtru. Změnou můžete vidět jak filtrování dokáže měnit nastoupané metry zaznamenané třeba barometrem do GPX. Velmi zajímavé je i podrobné zobrazení dat z GPX.
Zde je odkaz: http://www.javawa.nl/analyser_en.html


#4
Potřeboval bych poradit ohledně synchronizace složek mezi dvěma telefony. Získal jsem po dceři vyřazený starší Alcatel a chtěl bych ho využít hlavně k pokusům s nastavením Locusu. Zároveň bych ale nechtěl přijít o trasy v něm zaznamenané. Tudíž mě napadlo, udělat si automatickou synchronizaci. Synchronizace složek pomocí appky Autosync Google Drive přes Google Drive není problém. Už se mi tak docela snadno podařilo sesynchronizovat soubory Broutheru. Mělo by to fungovat tak, že appka porovná zda je soubor v mobilu novější než ten v Drive. Pokud ano, nahraje ho na Drive, pokud ne, nahraje naopak ten z Drive do mobilu. Potřeboval bych ale poradit, ve kterém adresáři se nachází zaznamenané a a plánované trasy. Předpokládám, že by to mohlo být v data/database, ale nejsem si jist.
#5
Dva velmi jednoduché dashboardy zabírající minimum místa vyhrazeného pro mapu. Dal jsem tam jen data, která mi neukazuje cyklocomputer. Zobrazení je co nejvýraznější z důvodu horšícího se zraku a čitelnosti na slunci.
Shora: hodiny, stav baterie, počet používaných satelitů a nadmořská výška.
Druhá verze se liší jen v tom, že místo nadmořské výšky ukazuje počet kilometrů do konce trasy (pokud se používá navigace).