Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - solide

Pages: [1]
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Ako vypnúť pípanie v Locusu?
« on: September 19, 2021, 08:26:09 »
Dobrý deň pre navigáciu v lese, vo svojom mobile Samsung Note 10,  používam aplikáciu Locus map Pro, verzia 3.54.3,  ktorú som si veľmi obľúbil,  v aplikácii mám zapnutú auto aktualizáciu. S programom som maximálne spokojný až na pípanie mobilu, pri používaní aplikácie, Neviem  ako nastaviť,  aby mi v lese,  môj mobil Samsung Note 10,  resp. aplikácia Locus pravidelne nepípala.
Zvuk sa ozýva aj vtedy, keď dám mobil do tichého režimu a snažím sa vypnúť všetky zvuky v mobile. Skúšal som v nastaveniach tohoto programu vypnúť zvuk pri stratení a získaní polohy, nakoľko som iné nastavenia,  kde by sa dal zvuk vypnúť,  nenašiel. Dať zvuk na tichý režim, pri získaní polohy, nie je vôbec možné , všetko je zašedlé, pri stratení polohy môžem zvoliť,  žiadny zvuk, ale keď dám uložiť, opäť to nie je možné, a vybehne mi oranžová hláška: "upozornenie nie je nastavené" . Neporadí prosím niekto ,ako sa dá toto pípanie v aplikácii  vypnúť? Zvuk sa ozýva v pravidelných intervaloch a nie je spôsobený približovaním k  zvolenému cieľu pri navádzaní. Ak náhodou Locus v mobile nevypnem, pípanie v určitých intervaloch sa ozýva aj v miestnosti .  Ďakujem za každú,  dobrú radu Ján.

2
Dobrý deň chcel by som poprosiť skúsenejších o radu. Pri svojich potulkách v prírode a na bežky,  používam už dlhší čas aplikáciu Locus map Pro , aktuálne verziu Locus Pro 3.50.1 a bol som s ňou doteraz veľmi spokojný. Mám teraz ale trošku problém,  potom , ako som tento program nainštaloval aj do svojho nového mobilu Samsung Note 10,  sa mi stáva, že  po zapnutí záznamu trasy,  keď bočným tlačidlom obrazovku vypnem,  aby sa mi zbytočne v prírode nevybíjala batéria mobilu,  tak sa mi prestane podrobne zaznamenávať trasa, po opätovnom zapnutí obrazovky mi ukáže že GPS je oranžové to znamená že vypnuté, potom sa ikonka ihneď zmení na zelenú  a nahrávanie trasy sa spojí s posledným, zaznamenaným bodom  priamou čiarou, a nie tak ako som reálne chodil po trase. Pričom nemám v mobile nastavený žiaden, šetriaci režim. Tým pádom trasa,  ktorú som zaznamenal a  má napríklad bežne 20 kilometrov,  mi ukáže že som prešiel len polovicu. Neporadí niekto, ako na to a či sa s tým dá niečo robiť? Pôvodných mobilom  Samsung Galaxy S7 a Sony Xperia som takýto problém nemal a záznam trasy prebiehal reálne .Keďže chodím na po prírode a bežky na dlhšie túry nemôžem mať celý čas zapnutú obrazovku lebo by sa mi mobil rýchlo vybil.

Ešte jedna otázka, dá sa niekde nastaviť v aplikácii, navádzanie tak, aby,  keď sa blížim ma mobil jasným, zvukovým signálom upozornil na priblíženie? Skúšal som to všelijako nastavovať, ale stále neviem nastaviť jasný zvuk, aby ma upozornil. Aj keď zvuk nastavím a test funguje, reálne, pri zapnutí navádzania k cieľu , mi zvuk , ktorý, by mi oznamoval, že sa blížim k cieľu nefunguje. Ďakujem za každú dobrú radu. J

3
Ahoj mam asi 3 mesiace mobil Gallaxy Note 10 /mobil je bez SD karty/, kde som si tiez nainstaloval Locus Map Pro.
Pocas sviatkov som si do Locusu Map Pro ulozil pocas turistiky  viacero, bodov zaujmu a gpx tras. Tieto sa v mobile ulozili a cez Locus ich v mobile vidim. Teraz som si chcel do nového mobilu tiez preniest ulozene body zaujmu a trasy,  zo svojho,  stareho Gallaxy S7 Edge.  Neviem vsak ako to spravit, aby sa trasy aby sa body zaujmu zobrazovali aj v novom mobile Note 10.
Ked som obidva mobily pripojil cez USB kabel k PC, na starom Gallaxy S7 Edge   vidim ulozene trasy aj body zaujmu, na pripojenom PC, ich v priecinku Locusu neviem nikde najst a to iste je aj v adresari Locusu,  v Note 10 , tam tiez nevidim  v PC ani body zaujmu,  ani trasy. Neporadi niekto ako sa da cez PC tieto udaje preniest zo stareho, do nového mobilu, tak aby sa zobrazovali aj v novom mobile? Kedze je tych udajov celkom dost nechce, sa mi importovat do nového mobilu kazdy udaj jednolivo, cez Locus, nastavenia, import . Otazka, preco v adresari Locus, v mobiloch S7 Edge, ani Note 10, pripojeného cez USB do PC, tieto adresare nevidim? Daju sa nejako zviditelnit?  Dakujem za kazdu, dobru radu. J

4
ahoj, mozno je to velmi laicka otazka ale neviem prijst na to ako si nastavit aby ma navigacia Locus Map Pro, ktoru som si zakupil   navigovala zvukom  k urcitemu cielu.. Proste ci je mozne ze si na mape zvolim bod  a navigacia ma k nemu bude navigovat bez toho aby som neustale pozeral na mobil a kontroloval smer.  Jedna sa mi vylucne o navigovanie v lese.  Proste ked si importujem trasu  s koncovkou  .gpx do mapy tak ma navigacia k tomuto bodu cez lesne cesty naviguje, alebo hlasovými pokynmi, alebo nejakym pipanim, ked vybocim zo smeru. Casto chodm bicyklom a pesi  po lese  na Zahori,, vo vojenskom  lese  cez  asfaltove a lesne cesty a toto by mi velmi pomohlo. Hlasovy subor "Eliska" pre Locus mam v mobile stiahnuty , takisto aj ofline mapy z MOBACU, map Zahoria,  ale neviem ako to nastavit a ci navigacia zvukom  v lese je takto mozna.. Dakujem za kazdu, dobru radu. J

Pages: [1]