Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - Joska 000

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Synchro poznámek
April 12, 2024, 19:15:42
Zdravím. Mám pocit, že synchro poznámek, respektive zobrazení na hlavní stránce nějak neprobíhá. Jakkoliv na webu přidám nebo změním poznámku ke keši, tak se mě na hlavní stránce nijak neobjeví nebo neopraví. Pakliže ale vstoupím do podmenu, tak tam synchro probíhá OK a pak to musím kliknutím pro zobrazení načíst. Mám dojem, že dříve to fungovalo vše bez jakéhokoliv zásahu uživatele. Možná, že dělám něco špatně. Díky.Jedná se o synchro web+mobil. Bych to upřesnil. Nefungují aktualizace pomocí puzle ikony v hlavní liště.
#2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Mizející waypointy
September 04, 2023, 12:17:02
Všiml jsem si, že mi po zoomu mapy, nebo pohyby mapou zmizí označené Waypointy u kešek a musím vždy zaškrknout znovu. Je tam nějaké speciální nastavení? Díky.
Edit. Tak tohle dělá živá mapa. Jedině nakopírovat oblast do mobilu a použít offline.
#3
Zdravím. Nějak se nemohu dohodnout s nahráváním respektive zobrazováním GPX bodů, konkrétně keší. Na jednotlivých složkách mám svoje filtry, ale mám v tom nějaký zmatek. Při porovnávání zobrazení v mobilu a na mapě GC mě mnohé body chybí. Dám si tedy v mobilu vyhledat abych se ujistil, že opravdu bod GPX v databázi nemám a zobrazí se mi výsledek "nenalezeno". Bod tedy stáhnu z webu ale mobil hlásí, že už je ve složce jestli chci přepsat. Záhadné je, že ač namířím do kterékoliv prázdné složky, výsledek je stejný. Je mi tedy záhadou kde se tedy tyto body v mobilu vůbec při porovnání nachází. Nemám gold verzi.
#4
Nějak mi mizí složka s GPX po synchrozinaci ve founu. Netuším vůbec jak se to stalo. Jelikož si dělám samozřejmě zálohy,tak nahraji do founu zpět, ale po ruční synchronizaci se na webu neobjeví a v mobilu opět zmizí.Pokud si vytvořím jen tak cvičně novou složku abych byl trošku v obraze,tak to probíhá standartně a vše se zobrazuje jak má.
#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Vektorové mapy
September 02, 2022, 12:20:24
Přešel jsem na LM4 a zaplatil i gold členství a musím říci, že jsem tak trochu zklamaný. Mapy na plánování nic moc, co se zobrazí na webmapce geocachingu,tak v locusu chybí a tak musím plánovat na GC a pak přenášet GPX trasu do webaplikace Locus. Možná je nějaká možnost nahrát Mapy.cz, ale to se mi jaksi nedaří.
#6
Zdravím. Mám v knihovně uložené trasy a nějak se mi nedaří zobrazit třeba 2 trasy vedle sebe. Vždy mě ta jedna zmizí a zobrazí se jen ta poslední zadaná. Dělám něco špatně?
#7
Tak nvm jestli dělám něco špatně, ale mnou nalezené keše zhlédnu jenom, když jsem online a ještě je musím mít v živé mapě povolené. Pokud si předem keše natáhnu do databáze a potom pracuji jenom s ní [živá mapa vypnuta], tak se mě to na příkaz " co udělat po nálezu" zpracuje podle toho co si nastavím.
#8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Citlivost bodu.
June 19, 2021, 07:58:14
Zdravím. Stává se mi velmi často, že nemohu aktivovovat bod po ťuknutí na ikonu . Vypadá to, že to zlobí pouze u ikon keší. Ostatní přístupová tlačítka i waipointy jsou OK.
Edit: Tak jsem udělal tovární reset a nové nastavení a zatím OK. Uvidím v praxi.
Edit: Tak pořád je to oproti jiným "dotykovým bodům" nějak méně citlivější, což ve staré verzi nebylo.
#9
Zdravím. Ve staré poslední verzi se mi nedaří nahrát zálohu do Dropboxu. Vždy mě to uloží do interní paměti. Xiaomi redmi 5. V nové verzi bylo přidáno i One Drive a tam je problém ten samý. Xiaomi Poco.Vždy jen do interní paměti. Musím říci, že dnes si tedy nová apka nějak žila svým životem. No zatím uvidím co bude dál.
Edit: Tak beru zpět. Je tam rozdíl v aut.záloze a ruční záloze. Jak jsem pochopil aut. to ukládádá do cloudu dle určené cesty a ručně se ukládá do interní paměti.
#10
Zdravím. Locus používám velmi dlouho dobu a tak už jsem si nějak zvykl na určitá rozložení. Ale nová verze je opět tak nějak překopaná a člověk se musí zase naučit co a jak. Vyhovovalo by mě, aby se položky ve vyskakovacích oknech daly sestavit, případně zneviditelnit dle mého přání. Jen pro příklad uvedu. Ve verzi 3.51.3 se zobrazuje postupně: umístění ve složce/souřadnice vypočítané/souřadnice originální/poznámka/ a potom další info o bodu.Verze LM4 už to má uplně jinak a tak se musí listovat sem a tam abych si třeba jen ověřeřil rozdíl souřadnic. Samozřejmě,že každej to může brát jinak a má jiné prijority v zobrazování.
#11
Zdravím. Trošku maturuji u přenosu dat a není mi jasné jak zachovat vlastní záznamy. Pokud zaškrknu "nepřepisovat data", tak moje poznámky při aktualizaci ke keši zůstanou zachovány, ale souřadnice změněné na webu se v Locusu neaktualizují. Pokud odškrknu, souřadky se aktualizují, ale zmizí moje poznámky. Dělám něco špatně? Díky.
#12
Zdravím. Nebyla by možnost přepnutí na jeden řádek,tak jak je to třeba v ověřovátku na GC. Díky.
#13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Poslední aktualizace
February 21, 2020, 17:57:12
Po poslední aktualizaci Locus nedává celé info o keších a v nabídce ke keši v roletce aktualizace taky chybí. Je to jenom u mě?
#14
Zdravím. Nebyla by možnost v rámci úspory energie přidat funkci "rozsvícení obrazovky při přiblížení na bod? Většinou si na větší vzdálenost obrazovku vypnu,ale občas zapínám ohledně ověření směru. Díky.
#15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Duplikáty bodů.
April 02, 2019, 07:59:50
Stále neúspěšně bojuji s nějakým rozumným vyfiltrováním stažených bodů. Nemohu přijít na ten systém jak se vyvarovat toho,aby se mi tam dostal opět stejný bod. Problém je asi v tom,že s každým přidaným FP se tam nahraje duplikát. Asi dělám něco špatně,nebo je na to nějakej návod? Díky.
#16
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / akce po nálezu
November 13, 2016, 21:18:44
Zdravím. Zkoušel jsem nastavit akce po nálezu/navádět na nejbližší bod, ale nějak to není funkční. Keš se nezaloguje,ikona nezmění a navádění se vrátí na současnou keš. Přitom v teréních poznámkách se jeví jako zalogovaná. Celkem bych to uvítal třeba u powertrailu. Díky.
#17
Zdravím. Někdy se mi stává,že se při navádění mapa otočí o 180% to znamená,že jedu dopředu,ale na displeji dozadu. Je celkem zajímavé,že tak koná aji smartmaps. Někdy se to otočí samo,někdy pomůže obnova ze zálohy,ale přesnou příčinu jsem nezjistil. Možná taky problém ve founu.
#18
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Dynamické výšky.
March 19, 2016, 08:56:59
Nějak se mi plynule nezobrazují  dynamické výšky. Po zastavení kurzoru tak asi po 3 vteřinách se zobrazí,po posunutí údaj mizí. Dělal jsem reinstal founu a tím i aplikace,takže jsem možná něco v nastavení přehlídl.Volbu zobrazit mám samozřejmě zaplou.  Díky.
Edit. Tak jsem musel stáhnou dynamická data a je to OK.
#19
Zdravím.Pokud si vytvořím v GeoGetu PQ,tak se mi ve smart maps body nezobrazí.Pokud ovšem načtu přímo z databáze,tak je to OK.
#20
Trošku tady maturuji,jak se vrátit zpět na mapu po použítí nástrojů např. kruh;přímka atd. Zatím to řeším restartem aplikace. Možná něco přehlížím. Díky za radu.