Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - fricek

Pages: [1] 2
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Slouceni map
« on: October 09, 2011, 00:36:02 »
prosim o pridani moznosti - SLOUCIT (SPOJIT) MAPY. Mam stazene 2 mapy uplne stejne, lisi se jen oblasti (napr. mapa A je Praha, mapa B jsou stredni cechy bez pravy). Docela by se hodila funkce na spojeni map do jedne. Podobne jako kdyz stahuju mapu di jiz existujici.

Diky

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / zjistovani nadmorske vysky
« on: July 11, 2011, 11:34:26 »
neslo by pridat podminku pri zjistovani n.m. vysky kdyz se na chvili zastavi kurzor (střed) na mapě, abyse nezobrazoval chybovy napis ze se nepodarilo stahnout vysku kdyz je wifi i jine pripojeni k internetu odpojeno?

Jsem v zahranici. wifi neni a internet v mobilu drahy. mam offline mapu a po kazdem posunu mapy Locus hleda n.m. vysku a pak pres cely display napise ze se ji nepodarilo nacist. Dost me ten napis stve a nechce se mi to porad vypinat a zapinat v nastaveni...

dik

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / dynamicke vysky offline bug
« on: July 04, 2011, 12:09:20 »
Locus se neustale snazi nacitat dynamicke vysky z online serveru. chtelo by to ale nastavit ze kdyz je vypnute wifi nebo pripojeni k internetu "pres operatora" tak aby Locus tyto dynamicke vysky nehledal.

divam se na offline mapu a pokazde kdyz ji prstem posunu tak Locus pise "Cyba pripojeni" nebo tak neco. Snazi se zobrazit nadmorskou vysku i presto ze mam vynute wifi i internet v mobillu.

Nechce se mi pokazde v nastaveni vypinat dynamicke vysky kdyz se divam na offline mapu...

dik

4
Implemented / Improved Track edit options and altitude saving
« on: June 05, 2011, 23:05:06 »
Please add options for editting my path waypoints after path is saved (move, remove, add new waypoints).

Stopy se mi moc libi, pekne udelane. chybi mi ale moznost editovat jiz ulozenou stopu (jde pouze menit nazev, popis apod.). Chybi moznost editivat waypointy v ulozene stope - napr. udelal jsem si trasu, ulozil, ale mam v ni chybu, potrebuju jeden bod trasy presunout jinam nabo tento bod smazata trasu zkratit atd... Nevim jak na to. Stopy lze slucovat coz je celkem dobre ale hodila by se moznost sve stopy i editovat podobne jako pri tvorbe nove stopy kdy lze waypointy posouvat a mazat (po ulozeni uz nejde). Proc kvuli jednomu waipointu delat celou stopu uplne od zacatku ? :-)

Thank you ;-)


Edit: 15.6. 2011 "path" -> "Track" :-) sorry for my English

5
Troubles & Questions / LARGE MAP FILES Crashes !!
« on: May 20, 2011, 14:17:43 »
I have problem with Locus. It is few months ago, when did it start (after update).
I am using map 2GB size (Cyklomapa_CZSK, kdysi jsem ji sem nahrával, ale pak ji výrobce přestal nabízet jako free, přesto mi zůstala a mám ji na svém telefonu).

When I start Locus, it will Inicialize map ("Pracuji..." "Inicializace..."), stil working... about 10-20 minutes and then it Crashes ! (From eror list I can read: Out of memory ... at line XY...)

I had to remove one layer from map (Layer 22 or 21 which is 1.5 GB file), then Locus finaly after 10-15min map inicialization, started without crashes. (But, I cant use the zoomed map layer)Could you try to fix it ??
Maybe the same problem is for all large map files... Locus is just out of memory when initalizing... Could you write more memory-friendly function in source code if It is possible ?


Napadlo mě například nějak rozdělit ten proces inicializace mapy na více fází a jednotlivé fáze ukládat na SD kartu jako zálohu, aby uživatel nemusel vždycky po pádu aplikace znovu zahajovat celej inicializační proces úplně od začátku, ale aby Locus navázal tam kde přestal a postupně (i přes občasné pády programu) by se podařilo Locovi konečně celou mapu inicializovat....

Maybe add progress bar in percent too (e.g. working, please wait... 22% done)Thank You

6
Implemented / Propojení s c:geo
« on: December 27, 2010, 10:36:25 »
Zdravim,

propojení s c:geo je pěkné, ocenil jsem to v zahraničí, kde bych za datové služby zaplatil balík, doma jsem si pěkně s wifi stáhl mapu, do c:geo kešky a venku už jel hezky offline...

Vše funguje, jen jsem se chtěl zeptat, jestli by se např. s autorem c:geo nedalo dohodnout, aby do c:geo přidal funkci nejen "ZOBRAZIT NA JINE MAPE" (Locus) pro jednu kešku, ale jestli by např nešlo "ZOBRAZIT NA JINE MAPE" (Locus) pro více kešek - např. pro více kešek  které jsou v c:geo "stored for offline" (všechny nebo pomocí select checkboxů) ...

Jde o to, že když jste offline, tak v c:geo sice vidite kešky ktere mate uloženy for offline, ale nemáte k nim mapu (pokud nepočítám 1 snímek, co je v cache paměti), těžko se pak orientujete které kešky jsou poblíž, které jsou např blízko u sebe atd...


Jednoduše tedy v uložených (stored) keškách, dát MENU a po zvolení SHOW ON MAP dát uživateli vybrat jestli chce JINOU MAPU nebo  c:geo ...


Nevím jak pracuje komunikace mezi aplikacemi, jak funguje přenos dat z c:ge do Locus a naopak, proto nejdřív píšu sem...


Děkuju :-)

7
Solved / Map initialization
« on: December 27, 2010, 10:14:42 »
Hi,

is it neccessary to initialize maps after every Locus update ?


I have downloaded 2GB map on my SD card, initialization takes cca. 10 minutes, it is OK, but whenever new Locus update appears (it is quite frequently - thats amazing), I download the update and then I have to wait 10 minutes (sometimes the app crashes and I have to wait 10 minutes again) - Every update means 10 minutes waiting ... Is it neccessary if the update fixes e.g. menu options or somethnig which is not related to maps ?


(maybe add global variable e.g. INIT_MAPS_AFTER_UPDATE as binary and if new update doesnt need initialization it would be FALSE) ...

Thank You

8
Implemented / MAP UPDATE
« on: November 26, 2010, 00:01:45 »
Hi,
Is it possible to update/edit target downloaded offline map ?

-------------------------------------------------

Např. Stáhl jsem si mapu v Locusu s vrstvamy 1, 2, 3, 4 a nyní bych chtěl např. přidat k mapě další vrstvu (vrstva 5) nebo např. aktualizovat cílovou vrstvu (např. ponechat vrstvy 1, 2, 3 a vrstvu 4 stáhnout znovu) ??
 
Myslím, že by to nebyl špatný nápad... pokud to tedy není nějak složitě proveditelné...
Mapy se ukládají podle vrstev do jednotlyvých souborů př. z_15.tar, z_16.tar, atd. Nedalo by se to nějak využít ? - Př, smazat jen jeden ze souborů a stáhnout místo něj jednu vrstvu mapy a uložit ji znovu (ostatní soubory ponechat a nemusely by se stahovat znovu, když už stažené jsou)?

Naprosto ideální by bylo, kdyby bylo možné editovat přímo soubor, ve kterém je uložena daná vrstva mapy.
Např: mám mapu ČR s vrstvami z_17.tar, z_18.tar a z _19.tar ; a ve vrstve 20 (maximální přiblížení) bych chtěl mít jen některé oblasti mapy (např. jen některá města podrobněji, ne celou ČR)... dalo by se nějak spojovat stažené mapy do sebe nebo tak něco ?


Nebo bylo by mozne povolit zoom in i v pripade kdy uz je zoom na max? Samozrejme na ukor zhorseni kvality obrazku mapy (map tile)?

9
Cartridge experience / GC2JB9H - Hradecky Poklad (Hradec Králové)
« on: November 19, 2010, 16:13:07 »
GC2JB9H Hradecký Poklad

Tested on WhereYouGo version: 0.4.10
playable: YES
problems: NO


Game is completely in Czech Language
Jde o mé první Wherigo, tak ho můžete vyzkoušet  :D


Cartridge download:
Code: [Select]
http://www.wherigo.com/cartridge/details.aspx?CGUID=72d34d93-d06c-44ee-9af7-d909809ca4e6

GeoCaching information
This cache has not been reviewed yet.
But the chache has been already placed (hidden), just waiting for reviewing (maybe few days later)...

So: You can successfully finish the cartridge and Unlock it at Wherigo.com !
But if You want to log it at geocaching.com, You should wait after it will be officialy reviewed.

10
Implemented / Pochvala + další nápad :-)
« on: November 19, 2010, 16:00:51 »
Grafické rozhraní nového menu nahoře se mi moc líbí, je to jednoduché, jasné a přehledné, pěkně udělaný manuál... chválím  ;)

Ještě bych jen poupravil ta šedá tlačítka dole (jak je tam např: Refresh, Zoom + a Zoom -), aby ladila s černým menu nahoře... možna bych je trochu zmenšil a dal ji černé pozadí (aby jak nahoře, tak i dole byl stejně široký proužek s tlačítky) a uprostřed pak viděna mapa


Těším se na propojení s c:geo , už jen aby Carnero vydal tu v1.12  :-)
Neplánujete přidat do Locus možnost přidávání vlastních Bodů (waypointů) ?
Nemám ted namysli práce s obrovskými databázemi POI, to není potřeba, ale např. ponechat uživateli možnost přidat si a editovat několik jeho oblíbených míst (bodů na mapě) ... např. 10-20 bodů by mohlo bohatě stačit...
 
Využití bych viděl právě v tom propojení přes c:geo, v c:geo si najdu např. kešku nebo waypoint, kliknu "zobrazit na ext. mapě" a na Locusu ve své ofline mapě uvidím takto "přenesený" bod... Nebo obecně (nejen pro geocaching) - budu někde na výletě a chci si zapamatovat místo, přidám si BOD do locusu, pojmenuju si ho a doma u internetu se mužu podívat kde jsem vlastně byl.
 
Pokud byste se do něčeho podobného chtěl časem pustit, nezapoměňte dát uživateli i možnost volby systému souřadnic - líbí se mi právě jak máte řešené

menu - posuň mapu - na souřadnice

Velmi jednoduché a pro každého pochopitelné - dokonce jsem tohle začal používat spíš jako převodník formátů souřadnic, protože např. rMaps kterou jsem používal do teď vůbec nic jako převodník formátů nemá a člověk to musí přepočítávat v hlavě nebo přes GPS status, zkrátka je to složité.


Myslím si, že by Locus mohl nahradit v budoucnu rMaps, právě díky
 • propojitelnosti s c:geo
  .
 • možností volby/převodu formátů souřadnic, zobrazování bodů
  (opravdu stačí  cca 10 bodů s editací, víc jich na jeden výlet není potřeba, ani by tu nemusela být podpora POPISU bodu, stačí jen ukládat souřadnice a název bodu, nic víc)
  .
 • velmi jednoduše řešeným stahováním offline map
  .
 • použitelnosti těchto map ve WhereYouGo
  člověk pak nepotřebuje mít na SD kartě 6GB map různých formátů pro různé aplikace a nůže si dovolit stáhnout jednu velkou podrobnou mapu, kterou využije jak v Locus, tak na WhereYouGo
  .
 • a hlavně svou přehledností a jednoduchostí


Locus se mi opravdu začíná líbit  :)PS: Vidím, že jste přidal výběr oblasti v mapě podle států... čekal jsem podporu jen pro ČR +- pár států okolo ... ale koukám, že nerad děláte věci tak "nějak napůl" a přidal jste snad všechny státy co existujou :-D Jen tak pro zajímavost... to jste musel u každého státu ručně zaměřit "kde začíná a kde končí" ?

11
Solved / Využití map
« on: November 13, 2010, 16:55:55 »
Ahoj,
lze mapy stažené v Locus použít v některých z aplikací na geocaching ?
Pokud ano, ve kterých ?

Myslel jsem že jde o format map "TrekBuddy tared atlas", ale koukám že ani TrekBuddy nenačte mapy stažené v Locus.

Georg Geocaching Organizer je výborej program, ale umí jen andNav formát,
C:geo je nejlepší, ale neumí offline mapy,
SmartMaps jsou dobrý, ale pracuje jen se zakoupenými mapami - takže Locus je i zde nepoužitelný.

V čem lze využít mapy z Locusu, tedy kromě Locusu a WhereYouGo ?

Nebo neuvažujete o přidání do Locusu zobrazování GPX, aby bylo možné použít Locus i pro geocaching ?
Je hezký, že mám na kartě 2GB podrobných map, ale použiju je jedině ve WhereYouGo, maximálně jako turistickou mapu s možností přibližování/posouvání v Locusu.

Dost bych ocenil možnost zobrazení bodů z GPX souborů... klidně i s možností čtení detailních popisů u jednotlivých bodů (geokešek) - např. Popis, Logbook, atd...

EDIT:
nebo se nějak domluvit s tvůrcem "c:geo" propojit c:geo např. s Locus tak, že v c:geo když zvolím "zobrazit na jiné mapě" tak by bylo možné zobrazit určitý bod nejen v rMaps ale třeba i v Locus...??

12
Maps / [MAPS] - Free Offline Map: Czech Republic and Slovakia
« on: November 12, 2010, 17:02:38 »
Podrobná Offline Cyklomapa ČR, SR vhodná i pro turistiku
Offline Map for Track Cycling and Hiking - Czech Republic and Slovakia


Vše staženo v HTC Wildfire Android 2.1 pomocí aplikace Locus v0.4.0Mapové podklady jsem stáhl ze serveru (Map server)

Cykloserver - mapy SHOCart online

náhled mapy je zde (preview): http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/

!! kromě cyklostezek (fialová) tu najdete i vyznačené turistické stezky
(u turistických stezek na Slovensku jsou vyznačené i časy potřebné pro zdolání daného úseku - takže pokud chystáte výlet do SR tak doporučuju) !!
Stažená oblast - všechny vrstvy (This map contains)

celá ČR (Czech Republic) + celá SR (Slovakia)

a zbytek zemí, co se vešel do obdélníku při selekci oblasti, takže zde naleznete i sever Rakouska a pohraniční části Německa, Polska (s ČR a SR), konkrétně se do "obdélníku" vlezla např. tato města Regensburk, Mnichov, Wien, Salzburk, Wroclaw, Budapest, Užhorod (Ukrajina)Velikost na kartě (Map Size)

1,94 GB (2 091 315 712 B)


Formát (Format)

edit:
tuto offline mapu použít asi jen v aplikacích Locus a WhereYouGoDOWNLOAD

DELETED
STAV:
11. 11. 2010 10:00: Locus v 0.4.0 jede o sto šest ... :-D stahuje a stahuje...
11. 11. 2010 18:00: Už stahuju 8hodin a ještě zbývá stáhnout cca. 80 000 obrázků :-D ... vždycky to musim kontrolovat jestli se to náhodou neseklo, možna proto to trva už tak dlouho  ;)
11.11. 2010 23:10: Zbývá cca 40 000 obrázků :-D ... to je snad nekonečný !! - přerušeno do zítřka
12.11. 2010 9:30: pokračuju v downloadu cca 40 000 obrázků...
12.11. 2010 11:30: hotovo, probíhá komprese
12.11. 2010 cca 12:00: deleting data... mam tu maly problem:
"deleted files: 147525/147525" ale grafický progress bar se zasekl na cca 20% a nic se neděje... nezda se mi že by se za 30minut podařilo smazat tolik souborů, proto se domnivam, že možna graficky progress bar ukazoval správně, ale "deleted files: 147525/147525" se vůbec nehlo, takže jsem dal raději "Cancel" a zkouším to znovu (12:30)...
12.11. 2010 13:30: cca 90 000 z  147 525 files deleted
12.11. 2010 14:10: hotovo !!!

celkem: cca. 17,5 hod. ale Locus to zvládl :-D

13
Solved / Testing Locus 0.4.0
« on: November 11, 2010, 14:22:56 »
Locus version 0.4.0

Vše běhá jak má, tohle jsou opravdu jen detaily (tipy, návrhy) - třešničkny na dortu  :D

 • Selectin Larger Area of Map than your Screen = OK it works
  While selecting Area - there is a red text visible at the up (I cant read it, because it is covered by "Your position label")
    .
 • When You cancel downloading a map, You can continue later - OK it works
  But, maybe you could call the buttnon "STOP" instead of "Cancel" (Maybe User will be afraid of clicking on button called "Cancel" if he/her is not sure if can continue with downloading later), btw. when clicked on Cancel the log writes "process stopped by Cancel"

  Maybe let it called "Cancel", but add messagebox after clicking on Cancel: "You can continue with downloading this map later" ?  ;)
    .
 • If you have unfinished offline map (f. e. you clicked Cancel last time and now you start Locus again) and want to create new offline map, a message will appear - "You have unfinished off map, Do you want to continue?" - if you click "NO", Locus starts with deleting all downloaded uncompressed files and this takes a while - looks like it got stuck - maybe add progress bar ("Deleting files..." or "Please wait..." or something like that)

  example: I downloaded 2500 tiles of 5000, then clik Cancel and then create new map, clicking NO (dont want to continue with unfinished)
  .
 • Trying to download large map (1GB and more from "Cykloserver? dont remember the name now") - sometimes downloading gets stuck and nothing happens. Clicking on Cancel doesnt work (you still see stucked / "paused" progress bar, as you weren't clicked on Cancel button), You have to use "Return phone button", return to showing map screen and then click Menu/Maps/Download Map - and choose you want to continue with downloading map - fortunately you dont have to download it again, it will continue from your last progress.

  So maybe this is a little problem - large amount of data - you have to check your phone if downloading is in progress, if not - go back to "show map screen" and click download map again and choose "Yes" (you want to continue with unfinished map). Maybe it causes internet connection, map server, dont know... Just check your phone now  and then.
  .
 • Last note:
  When you click Maps/Download Map
  there is: This screen, Select Path, Select Area

  Whatabout to add this option:
  "Select by Country"
  and e. g. remember  corner coordinates for few countries (4 corners of "green" selecting rectangle) - the same as you choose Select Area and manualy select map you want to download
  With this suggested option above you'll got pre-selected area of a country and then you could change (resize) the selection manualy if you want +- few kilometers :-)

14
Free chat / Poděkování
« on: November 11, 2010, 01:50:53 »
Ohledně Locus version 0.4.0
koukám, že je tu už ta slíbená změna s výběrem větší oblasti v mapě - hezky pořešené, přehledné - líbí se mi to !!  :D
Jen tak dál Mistře   :ugeek:PS: Dneska zkusím schválně stáhnout celou ČR - Cykloserver ... dáv vědět jak si s tím aplikace poradila ... očekávám tak 500 MB a víc dat, tak schválně :-)

15
Implemented / Selecting Large Area
« on: November 02, 2010, 18:02:07 »
Dám to sem protentokrát anglicky, aby bylo případné řešení pro širší okruh uživatelů...  ;)
Ale za svou angličtninu neručím :-D

When downloading a map - how to select larger area on the map than "This screen" option ?
I know, if downloading e.g. from Google maps, there is no problem because You can zoom the map out enaught.

But If I want to download maps from Shocart (Cykloserver) I am not able to zoom the map out to get whole Czech Republic on my screen.

Could You modify the Selection tool and add possibility to select larger area than your screen?
Allow zooming out despite of minimum zoom level (with the same map tiles) OR add "when You are sellecting an area and You get with your finger near to the edge of the screen, the map will move and You can continue with selecting an area"


:-)
Thx

Pages: [1] 2