Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - milh

#1
Veľa užívateľov používa Locus, podobne ako ja, na rôzne účely. Niekedy ako turistickú mapu, ako cyklonavigáciu, inokedy ako autonavigáciu či na geocaching.
Každé špeciálne použitie aplikácie vyžaduje svoje osobitné nastavenia.
Viem, že prechod z jedného nastavenia na iné je v súčasnosti možný pomocou záloh nastavení (backup) a znovunáčítania príslušnej zálohy, ale je to na viac klikania.
Chcem sa opýtať, či by nebolo možné urobiť akési widgety s preddefinovaným nastavením, pomocou ktorého by sa Locus spustil pripravený na špec. použitie zvlášť pre turistiku, cyklistiku, geocaching alebo cestnú navigáciu?

Odoslané z 20040M18         pomocou Tapatalku
#2
Praha otevřela svoje geodata
Pekný počin. Dúfam že si aj Slovenské mestá zoberú príklad. :-)
#3
Free chat / Rarity na mapách
September 30, 2014, 16:45:55
Podobne ako na poštových známkach aj na mapách sa občas podarí "vyrobiť raritu".
Napriklad Slovenská agentúra životného prostredia na WMS mape Chránených území SR asi zabudla prepísať šablonu ˇCeskej pošty. V Locuse to potom môže vypadať takto  :)


link na metaúdaje WMS mapy: http://globus.sazp.sk/catalog-client/Start.do;jsessionid=9ADD4100442B025318C1788FA400C2BF
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Update WMS Maps List
September 24, 2014, 22:07:20
Ako som skúšal WMS mapy zistil som, že WMS Map list v Knowledge base je neaktuálny. Dovolil som si upraviť a doplniť niektoré WMS služby pre Slovensko. Tu je súbor s odkazmi, len to nakopírovať do Locus-Knowledge base: http://uloz.to/xGY4KkYX/slovakia-wms-txt

Jediný problém, že linky z Geoportalu nefungujú celkom korektne. Všetko sa načíta do Locusu, ale na mape sa nezobrazujú data. Po stlačeni tlačitka v ľavom hornom rohu mapy sa zobrazí hláška: "Mandatory parameter "i" missing." Nevie niekto, kde môže byť chyba?


#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Fullscreen režim
September 17, 2014, 09:37:18
Všimol som si, že v dátovom menežéri po stlačení tlačítka nastavení vedľa názvu kategorie spolu s popup menu súčasne vyskočí aj systémová lišta napriek tomu, že zobrazenie je nastavené vo fullscreen režime. Ked je na displeji zabrazených viac kategorií, tak po stlačení tlačítka nastavení poslednej, úplne spodnej položky hraničiacej so spodným okrajom, dochádza ku kolízii  popup menu so spodnou systémovou lištou, takže sa menu nezobrazí.  Deje sa to iba na netbooku, na telefone nie. Neviem, či je to chyba, ale myslím že vo fullscreen režime nie je potrebné vyskakovanie systémevej lišty.
#6
Predovšetkým vdaka za vynikajúcu mapovú aplikáciu.
Nedávno som do netbooku (Lenovo S10-3t) nainštaloval OS Android-X86 v. 4.4.2. Pri inštalácii Locusu 2.20.1.3 z GooglePlay sa objaví hláška, že app nie je možné nainštalovať "chyba -110". Ani testovacia verzia 2.20.1.5 sa nedá nainštalovať, pritom staršia v. 2.18 nabehne v pohode (tu sa ale nekorektne zobrazujú mapy). Myslel som, že je problém s adresármi, ako som sa dočítaol v diskusii, ale napr. SmartMaps aj OruxMaps nabehnú a fungujú bez problémov. Neviete poradiť kde môže byť problém?