Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - neneezatch

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Import skenované mapy
February 17, 2012, 21:46:46
Zdravím, omlouvám se, pokud už tady takové téma je, ale já ho (celkem s podivem) nenašel...

Může mi prosím někdo napsat jednoduchý postup, jak do Locusu dostanu naskenovanou mapu (či staženou,tzn. jpeg bez jakékoliv kalibrace, *.map souboru atd.)
Myslím, že to ocením nejen já.

díky David
#2
Zdravím,
mám na tebe prosbu. Dnes ráno mě mobil vzbudil s tím, že jsem neoprávněně vytáhl kartu. Následně pak nešla znovu načíst, v počítači se chovala divně, ale podařilo se mi z ní něco dostat. Jde mi teď hlavně o soubor s nahranýma trasama (tracks), kde jsem měl uložené výlety z dovolené v Rakousku a pár dalších. Karta po opravě už funguje normálně, ale soubor dbtracks.sqll Locus nedokáže přečíst (vytvoří nový - prázdný). Soubor bude pravděpodobně poškozený, ale snad v něm něco zůstalo...Problém je v tom, že já nedokážu sqll soubor v ničem otevřít. nedokázal bys mi prosím poradit, v čem to lze přečíst, nebo případně nemohl bys mi trasy vytáhnout z přiloženého souboru? Stahuju si všechny svoje trasy do Google Earth, aby viděl co jsem projel... :-)Kdyby to šlo skákal bych radostí, pokud by to měl být větší problém, nech to plavat.

A pak mám ještě jednu prosbu: Bylo o tom už psáno v anglické sekci, jenže téma už je zavřené, tak to napíšu sem. Jde o automatické centrování, v posledních aktualizacích se změnilo na chování podobné Google maps, tzn, pokud pohnu s mapou, centrování se zruší a už se nevrátí. Bylo by možné dát do možností i staré chování, tzn. pokud pohnu s mapou, znovu se vycentruje na mou polohu po 5s? Používám Locus na kole za jízdy, kdy je každé kliknutí problematické (i nebezpečné). Prostě čím míň doteků, tím líp.Předchozí chování pro mě bylo ideální: zapnu jsem display, viděl jsem, kde jsem, táhnutím jsem zjistil další průběh trasy, vypnul jsem display. Když jsem ho znovu zapnul  viděl jsem opět mou polohu. Jenže teď mapa zůstane kdesi daleko....

Díky moc.
David Outrata

PS: Locus je opravdu prvotřídní aplikace, díky za vývoj :-)
#3
Zdravím, vypíná se GPS automaticky, když vypnu display?(Když není zapnuté nahrávání trasy..) Jestli ano, dá se nějak ovlivnit po jak dlouhé době? Jestli ne, dala by se tato funkce přidat?