Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - Dan S.

#1
Zdravím, nevím jestli to je vlastnost nebo chyba Locusu Pro, popíšu to. Trasu mám zaznamenanou cyklopočítačem Wahoo Elemnt Bolt (budík má barometr), při zobrazení trasy v
Wahoo aplikaci mám nastoupaných 255 m, po uploadu do Stravy ukáže Strava taky 255 m, po importu (soubor fit z aplikace Wahoo) do Locusu to je 130 m. U importu do Locusu mám vypnuto "Aktualizovat nadmořskou výšku". Proč Locus nezobrazí nastoupané metry ze souboru, ale nějak si je dopočítá sám? Co s tím? Rozdíl je výrazný, na 35 km dlouhé trase je 255 vs 130 m nastoupaných.

A druhý problém, v poslední verzi 3.68 nefunguje import gpx, fit souborů z Locusu (přes "Přidat" - "Import"), Locus vždy spadne. Ale při otevření fit souboru ve správci souborů (např. Solid) se otevře Locus a import proběhne.
#2
Ahoj Menione,
bylo by možno rozšířit statistiky zaznamenané trasy (tam, kde vidím dobu, čas, nastoupané metry ...) o čas strávený v konkrétních zónách tepové frekvence? Aktuálně jde vidět ve statistice pouze průměrný tep a maximální tep.
Ideální by bylo v nastavení Locusu si nastavit i tepy u konkrétních zón ... Zóna 1 - 110 130 tepů, Zóna 2 - 131 - 150 tepů ..... až po zónu 5 (v nastavení tam, kde si nastavuji váhu a pohlaví pro výpočet kalorií) a při zobrazení statistiky u zaznamenané trasy bych viděl, kolik času jsem strávil v Z1 .... Z5

Tady jsou odkazy na požadavky, které jsou zatím bez odezvy
http://help.locusmap.eu/topic/heart-rate-tracking-improvements#comment-49440
http://help.locusmap.eu/topic/feature-request-visibility-of-the-heartrate-zones-in-the-diagram
#3
Po některé aktualizaci mi začal mizet pravý panel. V pravém panelu mám 5 položek, v nastavení mám nastaveno skrytí pravého a současně i spodního panelu po 9999 sec. Když spustím Locus, vše je v pořádku, nechám Locus běžet na pozadí a po rozsvícení displeje nevidím pravý panel, spodní zůstává viditelný. Dvojklikem pravý panel zobrazím, nebo oba současně skryji. Dělá mi to tak cca 2 týdny nebo i déle, po některé aktualizaci, avšak jsem tomu dříve nevěnoval pozornost.
Pravý panel mizí nahodile, ale když zmizí tak pouze ten pravý panel.
#4
Přešel jsem na nový telefon - Samsung S6 Edge s Androidem 5.1.1. a přestal mi fungovat manažer tréninku, resp. funguje zvláštně.
Prvně popíšu, jak mi to bezchybně fungovalo na LG L9 ll s Androidem 4.4. Měl jsem nastaveno hlášení vzdálenosti a času záznamu trasy co 20 minut (to stejné mám nastaveno i teď). Po spuštění záznamu trasy se automaticky spustil i manažer tréninku, zároveň jsem si spustil hudbu (aplikace Poweramp), vše přes bluetooth do sluchátek. Co 20 minut mi Locus přerušil hudbu, nahlásil vzdálenost a čas a opět spustil hudbu. Stejně to fungovalo s navigací, t.j. přerušení hudby, nahlášení povelu, pokračování hudby.

Teď s S6kou to funguje tak, že mi hraje hudba a Locus co 20 minut hudbu přeruší a je ticho, nic nenahlásí. Navíc se potom  ani nespustí pokračování přehrávání hudby, hudbu musím spustit ručně (tlačítkem play na ovladači sluchátek). Ale, když jsem si spustil navíc ještě navigaci, tak vše korektně fungovalo, t.j. přerušení hudby, nahlášení povelu, pokračování hudby, přerušení hudby, nahlášení vzdálenosti a času z manažera tréninku, pokračování hudby,....

Proč tedy manažer tréninku funguje korektně jen současně s navigací a když běží sám, tak dojde chybě, resp. místo hlášení je ticho?

Jako TTS používám SpeechTech TTS hlas Iva. Vše funguje offline. Optimalizaci baterie (co má Samsung v systému) mám vypnutou pro Locus, Poweramp i SpeeTech TTS.
#5
Zdravím,
šlo by doplnit do "Rychlá nastavení" další možnost, a to nastavení zámku orientace obrazovky (otáčení obrazovky), tak abych si mohl orientaci zamknout a odemknout podle potřeby?
Zatím to lze přepínat jen v systému, ale tím si zamknu orientaci všech aplikací.
Dík
#6
Zdravím, používám Locus jako tréninkový nástroj, t.j. všechny tréninky na kole si zaznamenávám a potom exportuji na Stravu. Stravu používám jako tréninkový deník, vedu si v ní i další tréninky (které nemají GPS záznam trasy). Šlo by něco podobného udělat i v Locusu? Že bych si do Locusu zapsal i tréninky, které nemají GPS záznam (např ujeto xx km v čase yy:yy, posilovna,...) a tak mohl zobrazit i statistiky s těmito doplněnými zápisy.
Pokud to je blbost, tak to beru zpět :)
#7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Locus a Google Fit
October 30, 2014, 17:25:44
Dotaz na meniona, uvažuješ nad propojením Locusu s novinkou Google Fit? Jestli ano, v jakém časovém horizontu by to bylo?
Dík
#8
Měl bych k nové aktualizaci pár připomínek/výhrad:
- nahrávání trasy
Mám nastaveno, že nahrávána trasa má červenou barvu a složka, do které ji poté uložím má černou barvu (používám proto, abych odlišil aktuálně nahrávanou trasu od další zobrazené trasy). Před aktualizací to fungovalo tak, že po ukončení nahrávání trasy a uložení do složky se barva trasy změnila z červené barvy na barvu té složky, do které jsem ji uložil. Tzn, že nahrávána trasa byla červená a po uložení se změnila na černou. Teď po aktualizaci je pořád nahrávána trasa červená (to je OK), ale po ukončení nahrávání a uložení zůstává pořád červená. Trasu musím editovat a nastavit tam, že chci použít "styl zobrazení složky" (i u všech dalších nahrávaných stop).  Takhle to je úmyslně nebo je to chyba v aplikaci? Přimlouval bych se za původní chování aplikace.
- Po uložení nahrávané trasy se zobrazí hláška "Definovaná oblast není platná" s oranžovým podbarvením. Tohle znamená co? Nějakou chybu v nastavení? Po aktualizaci jsem v nastavení nebyl a před aktualizací to nedělalo.
- Ještě bych se přimlouval za možnost starého zobrazení seznamu stop ve složkách. Když mám totiž v složce hodně tras, tak hledání je v současném zobrazení nepřehledné. Jinak informace navíc u nahraných stop jsou super, hlavně ty kola (5,10,..km).
Každopádně jinak naprostá spokojenost s aplikací.
#9
Po aktualizaci na 3.2.2. mám problém s uložením zaznamenané trasy. Trasu si nahraji (záznam stopy), jdou zobrazit informace (rychlost, nastoupané metry,..), trasa je zobrazená na mapě, ale když ji ukončím a chci uložit, Locus mi napíše "Neznámý problém při uložení stopy" a stopu mi neuloží. Stopu pořád vidím v mapě, info jde zobrazit, jde přidat další bod, ale uložit nejde. Zkusil jsem doma znovu nahrát další stopu (jen krátkou stopu nahranou u okna) a tato stopa šla uložit. Neuložená stopa byla běžné velikosti, nic extra velkého, nastaveno v Záznamu stopy mám 10 sec a 5 metrů.
Nevím jestli to s tím souvisí, ale Locus si vytvořil po aktualizaci další složku "Locuscache" na stejné úrovni jako je původní složka "Locus".
Locus používám od roku 2012 a ještě nikdy se mi žádná stopa neztratila/nešla uložit, vždy bez problémů.

Taky nefunguje ruční zálohování dat v Locusu. Když spustím zálohování a vyberu vše (tzn. nastavení + stopy + body) uloží se pouze část nastavení, žádné další data. Před aktualizací měl zálohovaný soubor cca 3Mb a vše bylo zálohované, teď jen 8 Kb.

Nechci se autora nějak dotknout, ale v poslední době, co aktualizace, to problém. Teď (dnes) se mi neuložila zaznamenaná trasa a zrovna to byla hodně důležitá trasa, což mě dost naštvalo.
Možná by bylo vhodné více testovat uvolněné verze, protože je to k nasr.ní, když jedu na hory, zaznamenám si trasu, kterou si už neuložím. Vždy jsem se mohl na Locus 100% spolehnout, bohužel v poslední době už nějak ne.
Jinak jsem s Locusem velmi spokojený.

Používám koupený Locus Pro a telefon LG L9II s originálním KitKatem bez žádných úprav.

edit ... Promiň za takový kritický příspěvek, ale vře mi krev z té neuložené stopy :(
#10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Mapy od Shocart
July 10, 2014, 15:50:20
Kdy se v Locusu dočkáme nákupu map (cykloturistických) od Shocartu?
Přes cykloserver.cz to už nejde (přesměruje to na phonemaps.cz) a momentálně není jak si legálně koupit tyto mapy.
Dík za odpověď.
#11
Chci se zeptat, zda lze nějak sdílet svou polohu mezi dvěmi telefony s Androidem a Locusem Pro, tak, že v Locusu vidím polohhu toho druhého a on zas moji polohu? Ideálně bez webové služby.
#12
V poslední aktualizaci (2.18.0) se vyskytuje chyba při výběru tras. V Locusu mám vytvořené složky a v každé několik tras. Když si složku otevřu a vyberu trasu/trasy, tak se spodní lišta (jak v ní je - výběr, řazení, možnosti) probarví do šeda a je neklikatelná, nelze s ní nic dělat. Když z té složky vyjedu a zpět se do ní vrátím (vybrané trasy jsem nechal zakliknuté), už je lišta klikatelná a trasu/trasy můžu editovat, exportovat,...
Tohle se stane 9x z 10 výběrů, dělá mi to v telefonu i tabletu.
#13
Chtěl bych se zeptat jestli ovlivňuje svižnost a funkčnost Locusu počet nahraných (importovaných) tras? Jestli Locus nemá problém s databázi tras 200 a vice.
Dík