Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - m787462

#1
Ukončenie záznamu trasy cez widget vedie k pádu aplikácie a strate zaznamenanej trasy.

Locus Pro 3.3.0
Android 4.4.2
#2
Zdravím,  
narazil som na drobný problém. Pri navádzaní na POI sa v hornom paneli neaktualizuje vzdialenosť a azimut. Na spojnici aktuálnej polohy a POI sa vzdialenosť a azimut priebežne aktualizujú.
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / GPS Auto-off
May 14, 2012, 07:36:40
Ahoj, bolo by možné pridať do nastavení možnosť aktivovať GPS auto-off len počas zhasnutého displeja? Narazil som totiž na problém, keď si chcem zaznamenať trasu počas výletu a cestou pozbierať nejaké kešky. Pri trvalo zapnutom GPS počas záznamu trasy sa neskutočne rýchlo vyčerpá  energia baterky. Počas presunu medzi keškami nepotrebujem tak presnú info o polohe, vtedy sa môže GPS vypínať a po priblížení ku keške by bolo fajn mať GPS stále zapnuté, keď mám zapnutý displej. Viem, že sa dá GPS auto-off "rýchlo" prepnúť cez quick switch z pravého panelu, ale je to dosť otravné pri každom zapnutí displeja prepínať režim GPS auto-off a stále myslieť na to, že to treba prepínať.
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Vypínanie GPS
April 09, 2012, 20:59:19
Keď som zapol telefón (displej) veľmi často sa mi stávalo, že GPS sa vyplo, ikona v hornej lište zhasla aj keď LOCUS mal ikonu zelenú a tváril sa, že má fix, po otvorení okna GPS nemal ani jeden satelit. Poloha sa samozrejme nemenila. Pomohlo až vypnutie a opätovné zapnutie GPS v LOCUSE. Potom do pár sekúnd nabehli satelity a všetko fungovalo. Keď som displej zhasol a opäť zapol problém sa opakoval. Nie vždy ale veľmi často. Očakával by som, že pri zapnutí displeja sa automaticky zapne GPS a poloha sa aktualizuje pokiaľ je displej zapnutý, keď ho zhasnem GPS by sa malo vypnúť. Automatické vypínanie GPS mam deaktivované. Táto chyba sa prejavovala aj pri zapnutom navádzaní na POI, keď by malo byť GPS stále zapnuté (mám povolené v nastavení).

LOCUS 2.2.0, HTC DESIRE HD, Android 2.3.5
#5
Keď zapnem centrovanie mapy podľa GPS a súčasne rotáciu podľa kompasu, stred mapy sa zobrazí na krátky okamih na správnej pozícii podľa GPS a potom odskočí na iné miesto mapy. Po cca 5 sekundách sa znova na krátko zobrazí správna poloha a opäť odskočí inde. To odskočenie je iné pri inom zoome a iné pri inom natočení telefónu. Keď ručne posuniem mapu a nehýbem telefónom vždy odskakuje na rovnaké miesto. Chyba sa prejavuje vo verzii 1.15.1. (možno aj skôr, ale všimol som si to až v tejto verzii).
#6
Ahoj Menion, už dlhšie pozorujem problém s POI keď je zapnuté otáčanie mapy podľa kompasu. Po kliknutí na POI sa neotvorí menu. Môžem klikať kde chcem po celej obrazovke, menu sa proste neotvorí. Keď vypnem otáčanie mapy, všetko zrazu funguje ako má. Tento problém nenastáva vždy, ale zatiaľ som neprišiel na to ako problém vyvolať. Keď to chcem navodiť tak všetko funguje správne. Stáva sa mi to dosť často v teréne po dlhšom používaní Locusu. Asi to nejak súvisí s nahrávaním tracku, ale neviem to potvrdiť.
#7
Zdravím,
ako môžem v súbore GPX definovať pre POI alebo waypoint ikonu, ktorá by bola uložená v adresári icons? Ikona sa dá zmeniť v locuse, ale potreboval by som, aby sa POI naimportovali s príslušnými ikonami.

Ďakujem.
#8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / slovenský preklad
March 09, 2011, 18:06:27
Pár postrehov k slovenskému prekladu verzia 0.9.27:

- Okno Informácia - "Aplikácia bude ukončená" - v tlačítku je text "Nedostatok voľného mies..."
- Okno Otázka - "Naozaj UKONČIŤ program?" - v ľavom tlačítku je text "Nedostatok voľné..."
- Okno Export - V ľavom tlačítku je text "Nedostatok voľné..."
- V obrazovke O aplikácii je zmrvená diakritika - asi zlý encoding.
- Nastavenia/Hlavné/Skrývanie menu (použi dvoj-klik pre  - je rozdelené na dva riadky a druhý riadok nie je celý viditeľný.
#9
Ahoj,
prosím ťa mohol by si opraviť prepínanie medzi offline mapami? Keď zmením offline mapu, zmení sa zoom na najmenší v danej mape. Bolo by fajn, aby sa zachoval posledný zvolený zoom, alebo keď taký nie je k dispozícii, nejaký najbližší. Pri online mapách prepínanie funguje správne.

Ďakujem.
#10
Troubles & Questions / Problém s GPS
February 20, 2011, 10:00:46
Zdravim,
včera som bol kešovať s locusom a natrafil som na dosť vážny problém. Chodil som okolo finálu kešky a vzdialenosť a smer k cieľu boli stále rovnaké nech som bol kdekoľvek.  GPS sa stále tváril ako fixnutý. Tak som pustil GPS STATUS a  zistil, že je síce fixnutý, ale dávno. Locus zobrazoval asi 9 satelitov ale všetky boli červené a stále ukazoval, že som na posledných fixnutých súradniciach aj s relatívne dobrou presnosťou cca 20m.

Dnes som doma problém skúšal podrobnejšie analyzovať a zistil som, že ak locus zaznamená nejakú polohu a potom aj stratí satelity, stále ukazuje poslednú známu polohu, bez toho aby som sa dozvedel, že poloha už neplatí. Dokonca aj ikona GPS v status bare mi blikala, že nemá FIX a locus stále zobrazoval poslednú polohu.

Navrhujem nejak odlíšiť stav keď je fix starš ako, povedzme, 5 sekúnd napríklad červeným kruhom presnosti a zobraziť ako starý je posledný fix a či vôbec je fixnutý. Prípadne nejak penalizovť presnosť s časom fixu.
#11
Troubles & Questions / Co znamena zoom?
February 03, 2011, 21:51:18
Zdravim,
mohol by si mi prosim objasnit co znamena zoom pri downloade offline mapy? Ked vyberiem napr. google mapu, potom nejaku oblast, program mi ponukne ktore urovne zoomu ma stiahnut. Je tam od zoom 19 do zoom 27. Nerozumiem tomu cislu. 19-27. Google ma zoom od 0 cela zem (jedna kachlicka), 1 (4 kachlicky), 2 (16 kachlickiek) az po 19 (2^19x2^19 kachliciek) to znamena, kazda uroven je 2x vacsia v kazdom rozmere ako predchadzajuca.

Dakujem.
#12
Ked mam pootocenu mapu bud rucne, alebo kompasom dolava alebo doprava o viac ako cca 45 stupnov a posuniem mapu tak, aby gps suradnice isli za okraj obrazovky, modry kruh, ktory predstavuje presnost gps sa zacne zvacsovat umerne vzdialenosti od okraja obrazovky. Pri otoconi mapy vlavo na lavej strane obrazovky, pri otoceni mapy vpravo na pravej strane.
Ked je mapa otocena o viac ako 90 stupnov kruh presnosti gps sa zvacsuje ak je pod stredom obrazovky a je umrne vacsi vzdialenosti od stredu.

Verzia: 0.9.10
#13
Implemented / Edit waypoints
January 26, 2011, 17:31:40
Zdravím,
vďaka za skvelý soft, používam ho na geocaching, je to zatiaľ asi najlepšie čo som našiel. Chýba mi tam už len pár detailov.

Bolo by možné pridať editaciu, prípadne pridávanie a odoberanie waypointov? Táto možnosť mi chýba pri riešení multín. Tak isto by bolo fajn pridať checkboxy k jednotlivým waypointom, ktorými by sa dal daný waypoint zobraziť alebo skryť, tak ako je to pri POI.

Ďakujem.