Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - roze

Pages: [1] 2 3 4
1
Po delší době jsem použil Plánovač tras a překvapil mě trochu ten spodní panel (červeně zvýrazněno):
Dá se ten panel vypnout/nezobrazovat?


2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Importované trasy ze dne 1.1.1970
« on: July 11, 2018, 18:56:13 »
Importuji trasy do Locusu, které si připravuji v programu na PC.
Divné mi je to, že po importu mají všechny trasy datum vzniku 1.1.1970 bez ohledu na to, kdy je importuji.
Nebo je to závislé na obsahu importovaného GPX? Bere se datum z něj?3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Navigovat - 200 metrů
« on: July 08, 2018, 18:10:17 »
Locus používám často (roky) k navigaci po silnici. V poslední době se mi několikrát stalo to, že když jsem sjel z naplánované trasy a pak se na ní zase dostal zpět, tak je navigační linka pro cca 200 metrů jaksi vybledlá. Pochopil bych to dejme tomu pro cca pár stovek metrů od sjetí/najetí na trasu, ale když k tomu dojde, tak už je těch prvních 200 metrů vybledlých 'na furt'. Nesrovná se to po kilometru ani po 10, ani po 20 :-(.
Vypadá to jako banalita, ale v městské zástavbě se řídím nejen zvukovými pokyny, ale i vizuálně dle mapy. Pokud je prvních 200 metrů barevně vycmrndlých, tak v kombinaci s barevným pokladem/mapou, často nevím kde jsem :-(.

Zkoušel jsem v těchto případech nějaké kejkle - změnu barvy navigační linky, ukončení/spuštění navigace nebo celého Locusu nebo i restart celého telefonu, ale když už má těch 200 metrů vycmrndlých, tak je to na furt.
4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Dobíjení elektrokol
« on: June 05, 2018, 21:11:30 »
Zde https://www.cyklistevitani.cz/Aktuality/Cykliste-vitani-Dobijeni-elektrokol-a-navigace-Loc.aspxjsem se dočetl o jakési možnosti v Locusu zobrazit dobíjecí stanice elektrol - kde to najdu?

5
Píše to 'MapQuest direction not found'. Např. alternativa - GraphhHopper mi funguje.
Používal jsem dosud pouze MapQuest, protože se mi zdál nejlepší.
Mám se smířit s tím , že MapQuest už fungovat nebude? Trvá to už asi týden.

6
Po delší přestávce jsem použil Locus k navigaci. Nechal jsem si spočítat trasu a na jejím počátku se objevila informační bublina, které jsem se nedokázal zbavit - viz příloha níže. K čemu ta bublina slouží? Jak její zobrazení potlačím?Pak bych se chtěl zeptat, zda je možné při navigaci potlačit ty dva červeně označené panely - viz  druhá příloha. V zásadě je nepotřebuji (stačí mě info v levém horním rohu) a přivítal bych spíše větší zobrazení mapy.


Předem díky za rady.

7
Narazil jsem na nějakou podivnost. Měl jsem ve dvou různých složkách s body uloženy celkem tři body z prostoru Mikulova města. Při různém přiblížení mapy mi dva body úplně zmizely - viz přílohy.
Dá se to něčím vysvětlit?8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Nastavení -> Senzory
« on: December 13, 2017, 16:50:06 »
Nejsem si vědom, že bych něco v nastavení Locusu něco měnil, ale teď když Locus zapnu (bez
zapnuté GPS), tak se mi mapa stálé mírně pootáčí doleva/doprava.
Myslel jsem, že to bude něco v Nastavení -> Senzory... tam mám Kompas nastavený na 'vestavěný kompas'.
Čim to pootáčení zastavím? Díky předem za radu.

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Import z Dropboxu a Dropbox v1 retired
« on: October 07, 2017, 16:32:41 »
Občas jsem si importoval trasu z Dropboxu. Nyní při pokusu o import dostávám Dropbox v1 retired.
To vyřeší nějaká další aktualizace Locusu?
Momentálně mám 3.25.5

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / GC Offlinizer v okolí z učitého bodu
« on: January 14, 2017, 18:17:54 »
Mám teď řádově stovky bodů z celé republiky, pro které bych chtěl selektivně v určitém okruhu určitého bodu spustit GC Offlinizer. Body mám obvykle seřazeny podle vzdálenosti a v terénu si nechávám zobrazit 'Prvních X bodů'.
Lze provést to, že jsem doma v Praze, připojený na domáci wi-fi a nechám si pomocí  GC Offlinizer stáhnout obrázky z lokality, kde je centrem třeba Plzeň?

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Import bodů s přílohou
« on: November 09, 2016, 14:00:09 »
Jsem schopen si vygenerovat GPX pro import do Locusu.
Teď mám ale na PC připraveno řadu bodů, ke kterým mám i přílohy/obrázky.
Je možné si pro Locus připravit takový vstupní formát, ve kterém jednotlivé body budou mít 'odkaz' do filesystému Androidu, kam bych manuálně nakopíroval přílohy těchto bodů? Těch bodů mám opravdu hodně - manuální přidání přílohy k jednotlivým bodům v Locusu nepřipadá v úvahu.
Myslel jsem že by to mohlo jít přes KML. Zkusil jsem si cvičně z Locusu vyexportovat jeden bod s přílohou a zpětně bod naimportovat do jiné Locusí složky. Import sice proběhl, nový bod přibyl, ale přílohu nemá.

12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Import -> Multi-výběr
« on: June 01, 2016, 22:00:33 »
Mám připraveno několik vstupních GPX souborů připravených pro import do Locusu. Z určitých důvodů je nechci slučovat do jednoho GPX. Import nabízí možnost Multi-výběr, ale pak dostanu všechny GPX do jedné složky bodů. Já bych ale přivítal, kdyby mi vznikla pro každý GPX nová složka bodů. To asi nejde, co?

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Dashboard editor - Změnit položku
« on: April 02, 2016, 17:19:34 »
V Dashboard editoru jsem si poupravil jeden ze stylů. V podstatě si zobrazuji 'Vzdálenost do cíle' a ještě bych chtěl přidat zobrazení něco jako 'Vzdálenost do dalšího průjezdního bodu'. Ale buď jsem slepý nebo to nejde.
Myslím do mnou definovaného průjezdního bodu na trase.
Díky předem za radu.

14
Zatím v drtivé většině případů jsem nechával spočítat navigaci na MapQuestu.
Dnes mi nějak stávkuje, tak jsem zkusil OSRM. Navigační trasu mám spočítanou, ale chtěl jsem zeptat, zda zde někdo nemá zkušenosti s těmi jednotlivými zdroji pro výpočet?
Našel jsem sice nějaký starší článek http://neis-one.org/2011/07/comparison-reloaded/, ale praktická zkušenost je k nezaplacení  :) .
Jde mi o navigaci po ČR.

15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Vypnutí navádění na bod
« on: March 26, 2016, 23:20:19 »
Dosud jsem používal prosté navádění na bod (nikoliv podél trasy). Byl jsem zvyklý na to, že po zapnutí navádění se v levém horním objevila ikona, která při jejím delším stisku navádění vypnula.
Nyní mám zobrazení naváděcího panelu vypnuté. Pokud dám navádění podél trasy, tak ta ikonka navádění, kterou lze použít i pro vypnutí, se zobrazí. Pokud dám ale navádění na bod, tak se ikona navádění v levém horním rohu neobjeví.
Dělám něco špatně? Díky za radu.

Pages: [1] 2 3 4