Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - roze

#1
Používám Locus 3.6x k evidenci obecných bodů, které primárně spravuji na PC v Geogetu. Pro dávkový přenos a import dat používám GPX se strukturou viz příloha. Vyhovuje mi to, že v detailu bodu jsem schopen vytvořit klikací odkazy nejen do internetu, ale i na soubory v mobilu.
Potřeboval bych přidat k některým bodům ještě souřadnice jiných míst, které mají nějakou vazbu na primární bod. Něco jakou waypointy u multikešek. Jsem schopen takové souřadnice přidat jako prostý text do dlouhého nebo krátkého popisu, ale byl bych rád, kdyby to šlo udělat jakou "klikatelné souřadnice", které by posunuly locusí mapu. Mám nějakou možnost to provést?

Napadlo mě, zda by nešlo pro toto využit záložky waypoint v detailu bodu, ale pro tu záložku se mi zobrazí "Tato keš nemá žádné waypointy" protože zdrojové GPX žádné waypointy nemělo. Jak by mělo vypadat vstupní GPX s waipointy v tomto případě? Nebudu mít problém s atypickým jménem primárního bodu?
#2
Dosud jsem měl/mám souběžnou instalaci LM3 a LM4.
Vektorové mapy jsem měl ve vnitřní paměti (/Locus/mapsVector/europe).
Stáhl jsem si teď nové LoMaps s tím vědomím, že budu muset udělat nějaký přesun dle https://docs.locusmap.app/cs/doku.php?id=manual:faq:android_11_filesystem
Spustil jsem LM4,  mapy se stáhly do dosavadního umístění, ale jsem teď trochu zmaten v nabídce Různé jsem čekal volbu Výchozí adresáře, ale ta tam není.
Chtěl bych mít ještě na přechodnou dobu paralelní instalaci LM3 i LM4, místa ve vnitřní paměti mám dost. Rád bych poprosil o polopatické navedení co a kam s těmi mapami?

Doplňující dotazy:
1) stáhnul jsem si i navigační data, která se nabízela u LoMap. Ta data jsou umístěná kde?v v jaké složce?
2) ta data to je ten LoRouter?
3) volbě Router nabízí online i offline variantu LoRouteru - v čem se to liší, kromě nutnosti připojení?
4) navigaci používám hlavně pro plánování trasy pro auto v rámci ČR - který router je pro to optimální?
#3
Až dosud jsem léta používal LM3. V databázi eviduji obecné body (nikoliv kešky).  Databázi plním adhoc vlastními GPX, které mají různý původ. Někdy mají minimum informací, někdy jsou obsáhlejší. Někdy mají i strukturu GPX/XML validního pro kešky, kešky to ale nejsou.
Když si namátkou vyberu nějaký synchronizovaný bod na telefonu a tentýž v plánovači a podívám se na jejich detail, tak na telefonu mám řadu údajú navíc. Budí to u mě podezřním, že nejde o synchronizaci 1:1. Nebo se pletu?
A bod je plně synchronizován a pouze plánovač detail bodu nezobrazuje?
Pokud není synchronizace stoprocentně 1:1, tak synchronizace provedená  z plánovače do druhého telefonu povede ke ztrátě dat na tom druhém telefonu.
Nevím, jestli jsem něco nepřehlédl - nastavení synchronizace je možné jen na telefonu?
#4
Včera jsem provedl synchronizaci LM4 s webovou aplikací.
Bez to ho, že bych na jedné či druhé straně provedl nějaký zásah, jsem po dnešním zapnutí LM zkusil vyvolat synchronizaci znovu. Dostal jsem chybu viz příloha. Z toho nohu něco vyčíst?
Synchronizaci mám nastavenou jen pod wifi a to mám zapnuté.
jsou to ale moje prvé pokusy s LM4, takž možná nemám něco nastavené (?).

V jakém stavu použitelnosti je vlastně ta webová aplikace?
Samotný plánovač mi na prvý pohled nepřijde špatný. :-)

Námět: přikláněl bych se k tomu mít v tom plánovači hned někde po ruce odkaz sem na stránku podpora. Díky.
#5
Ahoj,

mám zprovozněny Windows System for Android  a když jsem  si zde https://www.locusmap.app/cs/how-to-use-locus-map-on-a-pc/
přečetl, že  Locus někomu na tom WSA běží, tak jsem to zkusil taky.
Vzal jsem verzi odsud https://drive.google.com/drive/folders/1RTVVXLv9tt52fDsrIbmHxcfs009oJ7jR
Nainstalovat to šlo, spustit taky, ale vzápětí se Locus zadrhnul nebo havaroval.
Chápu, že to asi jsou porodní bolesti WSA, ale rád bych vyloučil svou chybu.
Rád bych poprosil o odpovědi na moje  dotazy...
a) k instalaci jsem měl použít apGooglePlayAfa_4.14.2_1094_release.apk nebo apGooglePlay_4.14.2_1094_release.apk
b) zkoušel to WSA s Locusem i někdo u vás ve firmě? nebo to máte jen z doslechu?
c) pokud to bylo "z doslechu", tak to asi z fóra nebylo, ne? Zkoušel jsem to hledat v cizojazyčné sekci a našel jsme jen jednu stručnou zprávu, že na to někdo "přesedlal".
Díky.
#6
Vyrobil jsem si vlastní KML pomocí Geosetteru (viz příloha). Google Earth jej načte. Import do Locus 4 končí zprávou, že v souboru nejsou importovatelné body, ale data z KML načte a zobrazí na mapě.
Je problém ve struktuře KML?
#7
Dosud jsem v menší míře použival možnost zobrazení geotagovaných fotek ve zvláštní vrstvě nad mapou a používám stále spokojeně LocusMap Pro.
Rád bych se zeptal na případný dopad na výkon telefonu, kdyby počet takových fotek znásobil řekněme na tisíc nebo více?
Locus pak musí zchroustat EXIFy všech fotek už při startu, že? =>
případný dopad na výkon bude jen při startu Locusu?

Není z hlediska výkonu pak pro takové fotky lepší vygenerovat třeba KML?

Teď mi vyhovuje, že mohu přidat k zobrazení fotky ve vrstvě nad mapou z libovolného adresáře. Pokud dojde na restrikce k přístupům k adresářů, kam bych měl fotky nasoukat?
#8
K vynucení té změny dojde s nejbližší aktualizací Androidu?
Má případné rootnutí telefonu nějaký pozitivní vliv na ty restrikce? Myslím tím to, že k restrikcím nedojde?
#9
Po cca 1/2 roční pauze v používání LM jsem udělal aktualizaci na poslední verzi 3.51.3.
V tom uplynulém období jsem taky prodělal upgrade na Android 11. Bohužel mě nenapadlo LM před jeho aktualizací spustit, takže nevím jestli dále popsané nesouvisí i s A11 nebo s LM.

Problém 1 - start LM
po spuštění LM 3.51. (poklepání na ikonu) LM se objeví splash.jpg

po několika desítkách sekund se objeví nereaguje.jpg

případně to rovnou skočí na domovskou stránku telefonu.

V některých případech se po poklepání na splash okno objeví dříve známé info okno LM o načítání map a bodů. Pokud se ale zobrazí, tak až při načítaní cca poslední třetiny map/bodů (body má v řadě složek).

Subjektivně odhaduji, že start LM 3.51.(pokud se vůbec zdaří), mi trvá cca o 1/3d déle než u dosavadní verze.


Problém 2 - nedostupné SmartMaps
Vím, že SM jsou mrtvé, ale z určitých důvodů mě pořád většinou vyhovují lépe než mapy vektorové.
Se zprovozněním SM jsme řešili problém cca před rokem https://forum.locusmap.eu/index.php?topic=6966.0
Pokud se podívám na offline mapy teď, tak SM ze seznamu vypadly - viz offl_mapy.jpg

Samotná aplikace SM mapy ukazuje.
Je možné SM na A11 v LM 3.51 spustit?
Resp. je vůbec možné SM do LM přidat?
Nejsou nakonec SM příčinou problému 1?

Výše uvedené problémy mám na telefonu Samsung A70 s Android 11.#10
Chtěl bych si nejdříve LM4 vyzkoušet, než bych na něj přešel úplně. S diskuzí jsem porozuměl, že paralelní provoz obou verzí je možný a že data obě verze sdílí.

To sdílení mě není úplně jasné...  tzn. že případně paralelně instalované verze 3.5 a 4 sdílí jeden a tentýž strom s daty?  Resp. že když budu mít spuštěnou např.v.3.5, tak nepůjde spustit v.4?
#11
Jezdím s hlasovou navigací Locus řadu let, ale teď se mi přihodilo to, že uprostřed navigování začala navigace hlásit pouze vzdálenost, ale už ne akci - např. "za 200 metrů , za 100 metrů" ale ne už obvyklé "zahněte vlevo/vpravo", Nejdříve jsem si myslel, že to nějak zblbnul telefon, udělal jsem restart, ale beze změny chování. Pak jsem si myslel, že jsem nějak špatně trasu připravil - plánoval jsem ji den předem doma na gauči. Trasa měla cca 200 km s cca 20 průjezdními body. Ale jak jsem psal, začalo to blbnout uprostřed trasy :-(.
Včera jsem si zase naplánoval trasu (cca 150km ) a chová se to stejně blbě. Pro změnu ale hned od počátku.
Pro navigování používám službu GraphHopper. Resp. dosud jsem používal, pro to poslední plánování jsem použil Yours.
Pokud mě to dělají obě služby, tak bych vyloužil chybu samotné služby. Pak přichází v úvahu moje chyba (ale jaká?). Pokud by to zkracoval Locus, tak by se asi už někdo ozval, ne?
Nemám asi poslední verzi (3.47.2.), ale to asi v tomto případě, kdy navigace fungovala a zničeho nic ne, asi taky nehraje roli.
Díky za případnou radu.
#12
Dříve jsem měl mobil HW tlačítkem  a tak jsem měl systémovou lištu skrytou. Teď mám mobil bez HW tlačítka, zato mám velký displej a tak jsem si myslel, že prostě skrytí systémové lišty zakážu a tak to bude dokud to explicitně nezměním. Mám ale tu zkušenost, že to tak nefunguje - k přepínání  neskrytí-> skrytí dochází 'samo'. Nepodařilo se mi ale 100% zjistit,  čím to je. Prostě jsem skrytí lišty zakázal a pak celý den jezdil s navigací s tím, že jsem si občas přepnul mapu, někdy vlezl do detailu bodu, resp. naplánoval/spustil navigaci na další bod. A právě během těchto činností k samovolnému přepnutí (skrytí) lišty došlo. V zápalu soustředění na řízení jsem ale nikdy neodchytl ten moment přepnutí.
Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?
#13
Je tady někdo, kdo by používal SmartMaps na Androidu 10?
Dokud jsme měl Android 9, tak jsem měl SmartMaps ve vnitřním úložišti a fungovalo to. Po upgradu Androidu na v 10 mě SmartMaps zahlásily, že je nemám aktivované. Již dříve jsem prodělal 2-3 reaktivace SmartMaps při výměně telefonu a myslel jsem, že to bude i teď v pohodě. Požádal jsem o uvolnění licence, zadal jsem ve SmartMaps licenci (to proběhlo OK, kontroloval jsem to i na internetu). Jelikož se mapy nezobrazoval, tak jsem provedl odinstalování SmartMaps a udělal jsem novou aktivaci. Mapy se mě nabízely pak ke stažení, ale nestahují se. Zobrazí se pouze info, že probíhá stahování, ale k žádnému nedojde. Chlapík od SmartMaps co uvolňuje licence, s tím nechce nic mít.

Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?
Mám i vektorové mapy, ale jsem na ty SmartMaps zvyklý  :(
#14
Na novém telefonu jsem si nastavil stejně jako na předešlém zapínání displeje gesty. Ale telefon (Samsung Galaxy A70) na to nereaguje. Jaký senzor to řídí? Přiblížení?
#15
Po včerejší aktualizaci Androidu  mě přestal fungovat automatické zálohy na Dropbox.
Resp. se zálohování nespustí, jelikož se Locus nedostane přes povolení přístupu k Dropboxu.
#16
K problému https://forum.locusmap.eu/index.php?topic=6872.msg58619#msg58619 ...
Teď mě ještě napadlo vyexportovat z Locusu jeden takto postižený bod.
S hrůzou zjišťuji, že ten problém popsaný v odkazu není pouze problém (ne)zobrazení předchozího obsahu short_description (aj.), ale že patrně ta aktualizace tyto informace odstranila - v exportu ty informace ze short_description  vůbec nejsou.
Jak to prosím tedy je?
Modifikovala v.3.44.1 strukturu nebo obsah  waypoints.db?
Dostanu se ještě nějak ke svým datům?

Edit: teď jsem si uvědomil, že ten problém nemusel nastat s poslední aktualizací, protože jsem aktualizoval někdy počátkem ledna. Každopádně ve v.3.43.1 žádný problém se zobrazením obecných bodů v Locusu nemám.
#17
při výběru exportu na Openstreetmap dostanu očekávané (scr1.png)
ale po kliku na tlačítko Přihlášení se dostanu na scr2.png

a to už asi správné není nebo dělám něco špatně?
#18
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / 2 dotazy k dashboardu
February 01, 2020, 20:09:10
Před lety jsem si vytvořil vlastní dashboard, přidal si tlačítko pro (de)aktivaci a v pohodě jsem to používal.
Tlačítko pro aktivaci dashboardu vždy
Cca půl roku nazpět pozoruji toto chování... po aktivaci dashboardu se zobrazí vždy dashboard, který je 1. v seznamu - musím vždy zvolit svůj dashboard. Pak pokud je Locus zapnutý, tak následné (de)aktivace vždy použijí můj dashboard, ale jakmile Locus vypnu a zapnu, tak jsem znovu  nucen vybírat dashboard.
Jak zařídit, aby si locus pamatoval volbu dashboardu až do doby volby jiného dashboardu?

A pak ještě taková drobnost, která existuje od doby, co Locus používám...
mám zapnutou navigaci a dashboard, rozkliknu si detail bodu, bod edituji, přesunu do jiné složky apod. pak se vrátím do mapy s navigací, ale dashboard je deaktivován  :(.
Samovolné vypnutí dashboardu se neděje vždy - odhaduji to tak 50:50.
#19
Do aplikace Runkeeper se hlásím pomocí Facebooku. Toto mi ale nefunguje v Locusu.
Po kliku na Fejsbukové tlačítko login se obrazovka jen překreslí a dál se nedostanu.
#20
Byl jsem nucen udělat na svém Samsung S5 hard reset. Do té doby jsem používal Locus v plné spokojenosti. Po resetu jsem si všiml prodlevy, když chci editovat bod. Prodleva je cca 4-5 sekund při otevření dialogového okna s bodem a stejně tak i při opuštění tohoto okna. Moje celá editace spočívá v tom, že přesunuji bod z jedné složky do druhé. Vůbec bych to sem nepsal, kdybych léta podobnou operaci na stejném telefonu se stejnými daty nedělal dříve a prodlevy se nevyskytovaly.
Čím se to dá vysvětlit?