Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - Bucky Kid

#1
Hello, I'm trying to distinguish icons by type within a single mapitems category.
Not using linked png file I rather want to assign the icon from external icons archive:

  <sym>bouda_m_2_4_1</sym>
  <extensions>
    <locus:icon>file:Boudy.zip:bouda_m_2_4_1.png</locus:icon>
  </extensions>

But it's not working, is Locus ignoring the element attributes for icon or is it different attribute I must set?
#2
Cursors / Icons / Voices / [ICONS][CZ] Ikony POI.CZ
November 25, 2017, 12:05:23
Balíček ze sady ikon k POI, a je to trochu roztříděno podle druhu

Minimální verze Locusu 3.24.2 nebo vyšší

Náhled zde
#3
Hello, is it possible to move icons which have description but no category, to (Misc(Různé) category just like if they had no description at all?
#4
Ahoj, jak jsem z některých příspěvků vyčetl, umí Locus pracovat s fotkami s geotagem.
Nějak ale nemůžu najít jak je do Locusu dostat, na žádnou možnost importu v menu nemůžu narazit.
Zkusil jsem ručně pár nakopírovat do /Locus/data/media/photo/ a ve vrstvách mapy povolit "Lokalizované foto". Když se v mapě přesunu na místo kde byla pořízena, ikona fotky se ani tak nzobrazí.
Stejně tak nemám možnost vyhledat podle souřadnic v dialogu hledání - v dalších možnostech mám jen Wikipedii, Google místa a Geonames/GNS.

Ještě bych měl nápad jestli by neuměl Locus procházet i externí adresáře (např. adresář kam ukládá foťák defaultně pořízené snímky) a z nich umístit fotky s geotagem na příslušné místo na mapě - bez importu nebo kopírování do adresářů Locusu (i s prohledáváním).
#5
Hello. With help of VirtualBox I could create own offline routing files but compared to menion's files they're smaller (116MB vs. 152MB). I've tried to lookup a long route (400km) using both sets and with using own data set it took about 15minutes compared to menion's set which took about 5 minutes. How that's possible own data are smaller and take Locus so much longer to compute same route? I'm using PBF from geofabrik.

Anybody succeeded to run graphopper.sh on Windows?
#6
Ahoj, nevím jestli jsem tady už něco na toto téma neviděl ale napadlo mě že by bylo užitečné když jsou k dispozici mobilní data mít přes aktuální offline mapu možnost natáhmout transparentní vrstvu z meteoradaru, tj. tak jak to dělá aplikace Meteor nebo CHMI nad mapou Google. Momentálně to mám tak že jsem si na božní lištu přidal zástupce pro Meteor ale je to pořád nutnost přepínat což někdy zdržuje. Jako transparentní vrstva by to bylo super, nenapadá mě jiné řešení než WMS vrstva kterou jsem ale nenašel ale možná někdo příjde s jiným řešením?
#7
Ahoj, nevím jestli je to bug nebo vlastnost ale když používám navigaci při chůzi tak nejsou slyšet hlasové povely, pouze se ozve TTS při odchýlení od trasy. Má to tak být? (myslím že v pěším režimu má hlasová navigace smysl stejně jako na kole nebo v autě kde hlasové povely normálně slyším)

Odesláno z mého Xperia P pomocí Tapatalk

#8
Ahoj, smazal jsem si celou kartu v telefonu a po novém startu Locusu nejsou dostupné někteří mapoví poskytovatelé - Google, Mapy.cz. Přitom před smazáním byli v nabídce. Nevíte kde je zakopaný pes? Potřeboval byh to hlavně kvůli satelitním mapám Googlu. Díky za rady.
#9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / POI.CZ
February 12, 2014, 13:43:31
Zdravím, existuje nějaká možnost větší integrace waypointů z webu poi.cz do Locusu? Tamější body zájmu používám tak že je mám nakopírovány do Locus/mapItems/POI.CZ/. Všechno funguje jak má ale má to dost omezení - jednak se všechno musí aktualizovat ručně kategorie po kategorii, jednak jak jsem už někde psal Locus nepodporuje vizuální rozlišení kategorií z mapItems na mapě takže při zakliknutí více kategorií v tom mám guláš ;) a pak je škoda že POI v mapitems nebere Locus při offline vyhledávání v potaz. Líbilo by se mi kdyby nějak šlo následující:

- zatrhnout v Locusu kategorie které chci mít v telefonu a tyto by Locus uměl nakopírovat někam do mapItems a pravidelně aktualizovat (např. jen na WiFi)
- u naimportovaných kategorií umožnit rozlišovací ikonu pro vykreslení na mapě, třeba tu kterou mají na poi.cz
- rozšířit offline vyhledávání i na importované kategorie z POI.cz (to by se asi značně projevilo na pomalosti vyhledáání ale myslím že by nebyl problém rozšířené hledání před hledáním zapnout/vypnout), šlo by to aplikovat jak na základní, tak fulltext, tak na nejbližší body k referenčnímu bodu
#10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Spojování tras
August 23, 2013, 22:01:14
Ahoj, mám jednu připomínku k téhle fukci ve správci stop. Zkopírování stopy asi 60km dlouhé do jiné kategorie trvá asi 10 minut, totéž když ji zkombinuji s jinou tasou. Nevím jestli je to porucha telefonu nebo je poškozená databáze, ale je to běžná délka takové operace?
Tak a teď to hlavní, když spojím dvě nebo víc stop, Locus je seřadí podle nějakého neznámého klíče a zrovna tak jak nemají být. Schválně jsem si segmenty očísloval aby byly v tom pořadí jak na sebe navazují a Locus je pospojoval naopak, tedy pokud mám stopu Stopa1 z bodu B do bodu C a stopu Stopa2 z bodu A do bodu B měla by se do výsledné stopy nejdřív vložit stopa 2 a za ní stopa 1. Locus to ale udělá přesně naopak i když prohodím jména. Podle čeho to pořadí volí? Myslím že by spojení tras bylo použitelnější kdyby uměl Locus najít nejbližší body na koncích všech sopjovaných úseků a v těch místech stopy spojovat, nebo alespoň nabídnout uživateli před spojením úpravu pořadí tras ve výsledku.
A jen tak mě napadlo, co znamená v tom dialogu zatržítko Spojit s mezerami?
#11
Zdravím, jedna z map které v Locusu používám, konkrétně Cykloserver vytvořený přes MOBAC do SQLite formátu Oruxu má takovou vadu na kráse, porovnáním s jinými mapami jsem došel k tomu že je o něco posunutá, zkoušením posunu mapy přímo v Locusu konkrétně asi 25m na SZ což už docela vidět je. Pochopitelně bych byl rád aby seděla co nejpřesněji. Je sice možné přímo v Locusu použít ten zmíněný posun mapy ale je dost nepohodlné při každém přepnutí se na/z téhle jedné mapy tu funkci zapínat/vypínat. Už jsem navrhoval přesunutí posunu mapy z globálu pro každou z použitých map individuálně, což mi připadá logičtější, není to ale momentálně na pořadu dne. Stejně tak nejde provést žádnou dokalibraci mapového zdroje v MOBACu. Tak bych se zeptal jestli se ta hotová mapa nedá prostě dodatečně nějak posunout tak aby měla už při otevření v Locusu přesnou projekci. Jediné co mě napadlo je nějak zeditovat OruxMapsImages.db, což je vlastně SQLite databáze. Poradí někdo jak na to, co na to použít, co tam změnit a jak správně přepočítat souřadnice když znám požadovaný offset X,Y v metrech, pracovat se SQLite moc neumím. Možná by to šlo i jinak? Dík za rady.
#12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Live tracking?
June 18, 2013, 17:52:59
Ahoj,
mám teď data přes operátora tak chci vyzkoušet jak funguje live tracking. Může mi někdo doporučit dobrý server který Locus podporuje a co přesně mám zadat do základní URL a do metody post/get?
Zároveň by mě zajímalo jestli existuje nějaká online služba s podporou Locusu kam bych mohl odeslat uloženou trasu a šlo přes webové rozhraní zobrazit trasu na mapě, nebo ještě líp animovat. Díval jsem se na GPSies ale moc moudrý jak to funguje z toho nejsem  :)

Ještě návrh na menší opravu, u všech typů zvukové notiifikace v Locusu se provádí výběr v knihovně vyzvánění, tím pádem nelze defaultním androidím pickerem vybírat z menších souborů. Šlo by to přepnout do logičtěší kategorie notifikace nebo alarmy?
#13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Návrh na změnu
May 13, 2013, 06:19:47
Ahoj, vypozoroval jsem že Locus umí ručně dokalibrovat mapu posunutím v XY souřadnicích. To funguje dobře ale má to podle mě jeden nedostatek, každá mapa je zpravidla ujetá trochu jinak takže pokud chci mít všechny mapy přesně, musel bych to po každé změně přenastavovat, nehledě k tomu že pamatovat si pro každou mapu kalibrační údaje jde dost špatně. Navrhnul bych proto jestli by šel změnit systém kalibrace tak aby si Locus pamatoval posunutí pro každou mapu v adresáři individuálně, takže by se to dalo spravovat přes kontextové menu mapy ve správci map. Tím by odpadla nutnost zadávat posunutí pro překryv protože by se použila hodnota pro ptekryvnou mapu.

Ještě mě zajímalo jak se používá kalibrace mapy podle fotky, to asi musí být letecká fotka že?

Sent from LT22i using Tapatalk 2
#14
Ahoj, možná jsem to jenom nikde nenašel ale nešlo by přidat funkci automatického zakreslování stopy do mapy při zapnutém určování polohy?
Myslím tím jako to fungovalo na TrekBuddy, tj při fixu se začala do mapy zakreslolvat čára. Na Locusu se nic automaticky nezakresluje, pouze když otevřu lištu pro záznam stopy a zapnu záznam tak se začne vykreslovat ale musím to udělat ručně. Líbilo by se mi kdyby se záznam dal spustit automaticky při fixu s tím že by se neotvírala lišta pro záznam a po vypnutí určování polohy nebo ukončení Locusu bych si stopu mohl volitelně uložit otevřením záznamové lišty nebo by se stopa implicitně zahodila.

A ještě mám otázku která sem možná nepatří  :D jestli by mohl mě někdo srovnat Locus s OruxMaps, jednak co se týká funkcí a fíčur, jednak co se týká ergonomie ovládání a jednak co se týká podpory mapových a datových formátů.
#15
Ahoj,
používám už několik let ke spokojenosti TrekBuddy a mám do něj několik postarších atlasů které mi maximálně vyhovují jak co se týká poskytovatele map tak úrovně zoomu (mapy.cz v zoomu 13 + cykloatlas v zoomu 14). Teď jsem ale našel Locus a otázka se přímo nabízí, možnost převodu TAR atlasu do SqLite pro Locus...?
Trochu jsem už hledal ale všehovšudy jsem našel jen mapc2mapc který jestli mi něco neuniklo tak tary číst neumí :(
Nemusela by to být ani konverze, kdyby existovalo něco funkčního co by z mých mapových zdrojů umělo stáhnout aktuální mapy bylo by to samozřejmě ještě lepší.