Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - Pcmann

#1
Ahojky,
Když mám v Locusu otevřenou kešku a po kliknutí na GC kod chci ji zobrazit v prohlížeči, vždy se mi nejdříve otevře C:geo a potom přes něho si otevřu prohlížeč. Vím, že to dříve šlo přímo otevřít prohlížeč z Locusu, ale nevím jak to nastavit. Díky za radu.
#2
Ahojky,
V LM3 jsem byl zvyklý, že po otevření keše v Locusu jsem listoval mezi informacemi - základní info, listing, waypointy, logy atd. posouváním doleva / doprava

V LM4 vyjede zespodu info, odkud se dostanu na listing a musím zpět. Nebo na logy a zase musím zpět.

Je možnost se přepnout na starý způsob přepínání mezi informacemi o keši anebo už to nejde ? Více mi vyhovoval ten starý způsob listování informacemi keše, Díky za odpověď
#3
Pokouším se otevřít tohle téma a zjistit vaše zkušenost, protože na  https://forum.locusmap.eu/index.php?topic=7632.0 probíhá zajímavá výměna názorů. S uvedením nového tzv. API 30 a android 11, Google provedl omezení a Locus Map již nemá plný přístup do úložiště telefonu a může využívat pouze svoji privátní složku v adresáři Android/data. Tím má být zabráněno využívání dat jinými aplikacemi nebo propojení aplikace s mapami v externích adresářích. Zatím se bráním aktualizovat a zůstávám u starší verze Locusu, kde hlavní adresář mám ve vnitřní paměti, ale mapy, výšková data atd na SD kartě. Mapy může třeba využívat i app. WhereYouGo. Jaké jsou vaše zkušenosti s přeinstalací a stabilotou Locusu. Díky za vaše názory.
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Navigace
May 14, 2020, 17:28:58
Ahojky,
Nejdříve Díky  za tuhle parádní aplikaci, kterou používám již několik let a přesto stále pronikám do nových zákoutí této apky.
Nevím jak dlouho se to změnilo, ale když jsem si vybral v mapě bod a dal navigovat, měl jsem možnost si vybrat z několika možností jak chci navigovat. Mám na mysli, že jsem si mohl vybrat mapy Google,  Waze nebo jinou apku kterou jsem měl k navigaci nebo přímo Locus..
Nyní když dám z mapy Locusu navigovat tak mi to nabízí jen co mám v Locusu nastaveno a to buď BRouter nebo GraphHopper. Nešlo by opět vrátit pod tlačítko Navigovat do: výběr jak chci být navigován. Díky
Druhá otázka, Jsem li v terénu a stojím mimo silnice nebo i silničce třetí třídy, v Locusu mám jako navigaci nastavený BRouter a dám se navigovat, tak BRouter napíše cituji: Nemohl jsem najít cílový bod, prosím předefinujte. Dost to štve, když musím shodit Locus a dát se navigovat jinou apkou, která s tím nemá problém. Díky za odpověď.
#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Pád Locusu
May 28, 2019, 16:24:15
Od nainstalování nové verze 3.38 dochází po spuštění Locusu k pádu. Trvá to tak 12 až 18 vteřin po spuštění, pak se Locus zavře a objeví se hláška, že Locus přestal pracovat. U předchozí verze vše beželo bez problémů. Mám samsung 9, SM-G960F a android 9.
#6
Prosím o radu, v Locusu mám nahranou databázi kesek z Geogetu a pokud chci zobrazit kesky jen z této databáze, tak se mi zároveň zobrazují i kesky z webu, takže jednu kešku mám zobrazenou dvakrát. Poradí někdo jak to nastavit aby se mi zobrazovala jen jedna a to z geogetí databáze. Díky
#7
Pěkný den,
Prosím o radu kam nahrát databázi kešek z geogetu.
Po restartu telefonu do továrního nastavení a opětovném zprovoznění potřebných aplikací včetně Locusu, vznikl problém. Nejde načíst databáze Geogetu. Po nahráti databáze do mobilu a nastavení v addonu Geogetdatabáze, při spuštění Locusu (verze 3.23.2) se objeví tato hláška :   
"Aplikace Geoget databáze pro Locus bohužel přestala pracovat".
Databázi jsem měl vždy nahranou v interním uložišti Locus-data-import-databáze geogetu, a tuto cestu jsem měl i nastavenou v addonu.
Nyní po restartu a nastavení cesty, ať databázi nahraji na SD kartu nebo do interního uložiště se objeví dříve popsaná chybová hláška. V názvu databáze není mezera. Díky za radu.
#8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Vánoce
December 17, 2015, 06:31:28
Blíží se čas Vánoc a chci se zeptat, bude se dát tento výborný program koupit se slevou? Děkuji
#9
Ahojky,
Dnes vyšla nová aktualizace 3.9.0. Rád bych si přečetl co se v Locusu změnilo a upravilo, ale novinky jsou psány anglicky a tímto jazykem moc nevládnu a přepisovat to do překladače je moc práce. Proto se ptám zda by neslo tyto novinky co jsou zveřejněny v apce v hlavním menu > informace > novinky. rovněž zveřejnit na vašich stránkách http://www.locusmap.eu/news-version, kde angličtina by mi už nevadila, protože bych si je překopíroval do překladače. Pokud je máte zveřejněny a já to nenašel omlouvám se a příspěvek mužete smazat. Děkuji.
#10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Solver addon pro Locus
September 19, 2014, 10:24:21
Ahojky,
Prosím najde se někdo kdo používá tento addon pro výpočet multin nebo mysterek a nenapsal by stručný návod jak tento addon používat. Video  jsem shlédl už několikrát, ale moc moudrý z něho nejsem a stále se mi nedaří addon rozchodit.
Nebo nenašel by se někdo kdo by tento addon přeložil do češtiny? Moc děkuji za pomoc.
#11
Chtěl bych se zeptat, v posledních dvou betaverzích Locusu je odkaz na vykreslování img map od Garminu. Tak se ptám jestli se dají tyhle mapy v Locusu zprovoznit a používat. Děkuji