Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - renegades777

Pages: [1]
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Nákupy v aplikaci
« on: March 10, 2015, 02:56:13 »
Děkuji za Locus. Používám ho dlouho a jsem spokojený. Jen bych tě chtěl požádat zda by nebylo možné, aby byl samostaný oddíl nákup na locus store a nebo, aby byla možnost ho skrýt (mapy online).
Mapy online
po poslední aktualizaci se tam objevila záložka ,, získat další z Locus Store,, a nejde skrýt a to mi dost vadí. protože ta možnost by tam mohla aspoň být. Stačí přece, když už jednou tam je umístěná v menu -svět locus.
Nemusí tam přece být dvakrát a nebo mít možnost ji přidat na panel
A k tomu bych měl ještě jednu otázku : Když již jsem otevřel Locus Store, tak u map je stáhnout a nad nimi 40 L (vector maps)
a u dalších od 10 L atd.
Děkuji za odpověď

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Výběr oblasti pro stažení map
« on: October 05, 2014, 12:58:42 »
Moc prosím o navrácení možnosti původního výběru oblasti mapy pro stažení (pravoůhlé) a nebo dát možnost pro výběr a to libovolný výběr (každý ůhel jiný) nebo ten původní. To co tam je teď je apsulutně navyhovůjíci a nedá se s tím pracovat.
Děkuji

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Aktualizace 2.19 a 2.19.1
« on: March 03, 2014, 16:41:13 »
Mám prosbu.
Delší čas jsem používal locus 2.17. Po delší době, kdy jsem pak locus nepoužil, jsem jej zaktualizoval na 2.19 a pak 2.19.1 a změnily se mě body poi a to body germin a částečně i ostatní a vyhledávání značek se značně spomalilo což jsem zjistil až dnes, protože jsem locus pak opět nepoužíval. Změnily se tak, že byly zvětšené, kostrbaté, rozmazané a jiné znaky a barvy. Po přeinstalování zpět na 2.17 se vše vrátilo do původního stavu.
Značky, které jsem si vytvoři sám, ty se nezměnily.
Děkuji za odpověď.
P.S. Nějak to zmizelo a tak to píši znova.
To zpomalení se u mě děle, když chci dát ikonu k bodu, nebo ji změnit.  To vyhledávání ikony  se načítá velmi pomalu u nové verze a je velmi trhané.
Jinak velmi děkuji za odvedenou práci.

Sem vložím skopírované odpovědi.

Pcmann

Ahojky,
pozoruji to samé co to dělá renegades777. Locus v nejnovejsi verzi 2.19.1 při nacitani Poi bodu se značně zpomalil. U mne to trva při načítání asi 10 tisic bodů kolem minuty i déle. U verzí 2.17. a 2.18 to tak dlouho netrvalo a mel jsem ten samý pocet bodů. Byla by moznost se vrátit k nektere předešlé verzi dokud se to nacitani nezlepší. Používám plnou verzi Lotusu a děje se to na telefonu HTC Evo 3. Díky.

menion

Zdravím pánové,

Garmin ikonky jsem byl nucen vyměnit, protože ty staré byly značně nekompletní. Více jak polovina standartních ikonek chyběla, takže se stávalo že importované soubory obsahovaly defaultní "hnědé i", namísto ikony. Nicméně do další verze jsem sadu vyměnil ještě za jednu novější, tak snad ikonky budou vypadat o malinko lépe (rozdíl moc velký není)

Ohledně zpomaleného načítání - co přesně mám udělat abych narazil na stejný problém?

Pcmann

To pomalé nacítání se deje pri zapnutí Locusu, kdy se inicializují mapy a predchozí stav. Po nactení pak jiz beha Locus normalne.

Renegades777

Jak jsem dopsal na začátku, tak se změnila velikost, tvar a zobrazení. Je to bohužel trochu i rozmazané.Rozlišení obrazovky MT 800x480.

4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Problém s vektorovýma mapami V3
« on: July 03, 2013, 20:35:41 »
Dnes jsem opakovaně stáhl aktualizované (1.7.2013) vektorové mapy V3 z uložo, kde jsou ke stažení.Můžu jen napsat, že nejdou otevřít. Na kartě jsou vidět  a když se po stažení a otevření vektorových map snaží načíst, tak to pak napíše, že nejdou otevřít a už pak v Locusu nejsou vidět.Tak se chci zeptat, jestli to dělá ještě někomu.
Starší V3 ty jedou v pohodě.
Díky.

5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Centrování osobních map
« on: June 14, 2013, 02:57:20 »
Nevím jestli to dělá ještě někomu, ale mě ano a zjistil jsem to až dnes, protože jsem si potřeboval najít jednu turistickou trasu, ale od verze 2.11 mě to píše při přechodu na osobní mapy z on-line a vektorových map od přiblížení 13 a je to u mapy  (nevím přesně jak se to píše, ale myslím Schocar maps nebo smart maps a mapa je stará asi 6 měsíců), že mapa není vycentrovana a jestli ji chci vycentrovat. U verze 2.10 je to ještě vpohodě.
Zkoušel jsem to vycentrovat, ale hodilo mě to prostřed republiky. Když jsem se posunul na mapě jinam a nechal přiblížení 13 a přepnul na vektorovku nebo online a pak zpět na osobní, tak mě to vyhodilo stejnou hlášku ,,vycentrovat?,,. Do přiblížení 12 to nic nenapíše. Přitom zůstávám na mapě na jednom místě a s mapou nepohybuji.
Děkuji za odpověď.
P.S. Ještě jsem zkoušel vymazat a znova nahrát uloženou mapu a nic. Stále stejné. Proto jsem se vrátil k verzi 2.10, abych to mohl používat bez problémů.

6
Dnes jsem si stáhl poslední aktualizaci a následně po odskoušení jsem ji musel odinstalovat a dát předcházející. Mělo to jediný důvod a to to načítání vektorových map, které trvalo hrozně dlouho a to až 10x déle než u předchozí verze. Po přesunutí na jinou část o pár čtverců to načítání celé trvá kolem 1 min a po příblížení přibližně stejně. U předešlé verze to bylo jen pár chvil a plynulé posouvání po obrazovce.
Jinak ostatní mapy se načítají plynule. Vím, že vektorové mapy jsou komprimované a tak načítání je delší než u osobních nebo on-line map, ale přesto jak jsem napsal u poslední verze je to strašně dlouho.
Jinak díky za Locus.
P.S. Používám nyní MT Huawei U8815, 1Gh, Android 4.0.3.

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Hodiny
« on: April 29, 2013, 06:40:51 »
Chtěl bych nejdříve poděkovat za skvělou práci.
Nevím zda je to možné a zda nejsem příliš náročný, ale velmi rád bych se chtěl jen zeptat ne jednu věc a to jsou hodiny (analog) na kterých by byl zobrazen východ a západ slunce (či jeho pohyb) a zda by tam šli přidat. Ptám se jen proto, že jsem na cestách používal i tuto možnost, než jsem si pořídil GPS. Míval jsem jen GPS a s tou jsem tuto možnost využíval, kdy jsem zastavil kompas a použil hodiny a to proto, že ne vždy je kompas nebo navádění přesné.
Nyní používám jen MT a vyzkoušel jsem zároveň a porovnal několik mobilů (a to i dražžší s jinými lidmi) s GPS a i s kompasem, ale neukazovali správným směrem. Vždy tam byla odchylka. Ukazovaly stejně jako ten moje. Teď mám již jen 2 (samsung galaxi a HUawei). Zkoušel jsem to tím způsobem, že jsem natočil MT o 90 stupňů a porovnal s kopasem (vojenským) a byl tam rozdíl asi 10 st., 180 st (20st), 270 st (35st). A to pak i s GPS. Nevím proto čím je to způsobeno (mám však dojem, že je to ovlivněno signálem MT). Když je samostatná GPS bez MT, tak s tím nebyl problém.
Děkuji za odpověď.

8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Aktualizace na Locus 2.10
« on: March 22, 2013, 22:06:08 »
Nejde provest aktualizaci  na Locus 2.10 z 2.9. Napíše to : Aktualizaci nelze provést z důvodu chyby (kod 927).
Když se mě to po několika pokusech podařilo, tak při otevření Locus ma začalo problikávat okno a to i při ukončení Locus
Add Provider(menion.android.locus.core.maps.c.o@........-místo teček se měnily čísla),duplicite!
Pak tam bylo ještě něco, ale to jse nestihl. Došlo k vyp. mobilu.
To se mi nikdy nestalo. Do aktualizace Locus 2.9.2. vše v pohodě.


Prosím co stím?

9
Výběr oblasti v Locus 2.7.3 a stažení

V táto verzi Locus 2.7.3, když dám výběr oblasti a chci označit tuto oblast pro stažení, tak Locus spadne a je nečekaně ukončen. Myslel jsem, že je chyba u mě, ale dal jsem zpětně 2.7.2 a Locus je v pohodě. Oblast jde vyznačit a stáhnout.
K tomu bych se rád zeptal na mapu OSM, kde je měřítko 0-16. Mám dojem, že bývalo i 17,18, kde byly i čísla domu. Proto bych se chtěl zeptat, zda by nebylo možné tyto měřítka vrátit zpět.
A jště bych měl jeden dotaz. Dost lidí určitě využívá k cestování vlaky i autobus..... Proto bych se chtěl zeptat, zda by do Locus nešlo prosím udělat možnost zobrazení nejbližší zastávky Vlak-Bus a on-line stáhnutí JŘ příslušné zastávky, protože někdy je problém přečíst JŘ na zastávce a tak by se mohl dotyčný podívat, kdy to jede. A nebo případně možnost jej stáhnou např. doma a uložit do Locus, protože ne všude je přípojení k netu, aby měl člověk možnost vědět, kdy mu to pojede.
Děkuji.
Renegades

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Stahování map
« on: September 29, 2012, 15:45:14 »
Měl bych jednu prosbu. Již několikrát se mi stalo, že jsem stahoval část mapy (nebylo to jen u jedné) a po vypršení stahování (čtverců) jsem další den pokračoval dál. Když jsem dostahoval vrstvu a čtverce ještě nebyly vyčerpány a zbývalo jich např 4000 a stahovala se nová vrstva, tak po vyčerpání se standartně ukončulo stahování s tím, že mohu stahovat příště. To by bylo v pořádku. Z nové vrstvy se vyčerpaly ty 4000 čtverců a tak jsem s tím počítal, že budu pokračovat dál. Jenže druhý den se začaly v té vrstvě stahovat od 0. Nebo se mi i stalo, že jsem měl stažených z vrstvy 22000 čtverců (několik dní) a při novém stahování od 0.
Prosím o radu.
Renegades

29.09.12  15:55
Teď ještě skoušel přerušení stahování. Staženo 4034 čtverců. Dal jsem pak pokračovat a začalo to od 0.

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Počasí
« on: May 20, 2012, 14:19:51 »
Dobrý den
Chtěl bych poděkovat za pěknou aplikaci Locus. Od té doby co ji používám jsem s ní spokojen a používám ji denně. Je tam i umístěné krásné počasí. K němu jsem se chtěl zeptat a to proto, že ne všude je mobilní signál s internetem a tudíž je používáni MT v režimu offline, zda by nebylo možné toto počasí někam uložit, aby se člověk případně mohl podívat jak bude v tom určitým místě. Ptám se proto, že v mapách si člověk udělá různé body na vandr kam má namířeno a tak jestli by nešlo udělat, aby se dalo stáhnout toto počasí k těmto bodům a uložit do režimu offline.často se pohybuji místy, kde není signal a tak nemám možnost připojení.
Děkuji za odpověď.

12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Body zájmu
« on: May 16, 2012, 19:29:08 »
Chtěl bych prvně vemi rád poděkovat za pěknou aplikaci Locus. Dlouho jsem se rozmíšlel si ji pořídit jako plnou verzi až jsem neodolal a jsem velmi spokojen.Přehledná a hlavně česká. Ještě jednou moc díky.
A teď k mé prosbě.
1. Do map vkládám body zájmu jako jsou hrady, zámky..... Proto bych se Moc rád bych chtěl zeptat, kde jsou v aplikaci Locus umístěny tyto ikony bodu zájmu. Nikde jsem je nanašel. Chtěl jsem tam vložit stažené ikony z tohoto fora a nevím kam.
2. Chtěl bych se ještě zeptat, jestli by nebylo případně možné do další aktualizace Locus dodělat některé body zájmu jako je např. ikona studánky a pumpy (kdyby to šlo tak třeba dodělat označení modrá barva-voda pitná a tmavě zelená-nepitná nebo se ještě někde používá i červená), ikonu jeskyně a případně ikony zvířat, rozcestník, odpočívadlo, brod nebo i případně berevné ikony značení turistických cest.
Moc děkuji za odpověď. Renegades

Pages: [1]