Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - thirdknown

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / GPS on/off
July 10, 2012, 20:09:33
Ahoj,
chci se zeptat, jestli existuje tlačítko pro zapnutí/vypnutí gps (pouze s touto funkcí), který by šlo nastavit do horní části hlavní obrazovky.

Teď to nejjednodušejc dělám tak, že mám nastavený gps tlačítko pro vstup do gps obrazovky - to tlačítko dlouze podržím a kliknu na "GPS zapnutá" nebo "GPS vypnutá".

Díky
Pavel
#2
Ahoj,
když si nechám v Locusu zobrazit kešky z C:GEa a je jich kolem 230, v detailech jednotlivý keše se mě už nezobrazuje "Listing". Zobrazí se mě jenom "Informace". A u kešky, kde existuje nápověda, Locus vypíše: "Žádná nápověda".
Pokud jich je cca do 200, zobrazí se jak Informace, tak Listing i nápověda.

Chci se zeptat, jestli to nějak ovlivním - ne pouze zobrazením do cca 200 kešek.

Dík!
#3
Ahoj,
v Locusu mám nastavený čas pro další fix gps na 60s. Chtěl jsem se zeptat, zda by nešlo naprogramovat tlačítko pro mimořádný fix gps - dříve než těch 60s.

Možná oponentura vůči mě: Tak si nastav menší časový limit.
Odpověď: Ne, šetřím baterii. Mimořádný fix by byl jenom mimořádný.

Díky
Pavel
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Turistické mapy
January 10, 2012, 16:45:46
Ahoj,

existuje nějaká legální alternativa k získání offline turistickým map ČR (vč. turistických značek, neznačených cest apod.), které by fungovaly v Locusu?

Kdyby se Shocartí mapy/cyklomapy prodávaly, hned bych si je koupil - za rozumnou cenu.

Škoda, že v ČR není něco, jako freemap.sk (graficky se mi líbí mnohem víc Shocart, ale na Slovensku maj aspoň něco).
#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Mapy TAR
December 06, 2011, 12:17:26
Ahoj všichni,
zaprvé se s Vámi chci podělit o úspěšnou laboraci s vkládáním TAR map do Locusu.
V Ozi exploreru jsem vytvořil z mých podkladů kalibrovanou mapu. Koupil jsem za 10 britskejch liber program MAPC2MAPC a dal jsem vytvořit mapu pro TrekBuddy. MAPC2MAPC vyhodil složku a já jsem obsah tý složky (ne tu celou složku!) 7-zipem zabalil do TARu. Jednoduše jako do zipu, prostě do TARu (ne tar.gz). Takhle jsem si vytvořil několik map, tedy různých zoomů. Ty jsem pojmenoval stejně, s tím rozdílem, že před přínou jsem napsal číslo zoomu. Jednotlivé soubory vypadaly takhle:

NazevMezeraCislozoomuTeckaTar

Praha 12.tar
Praha 13.tar
Praha 14.tar
Praha 15.tar

Všechny tyhle tary jsem hodil do složky /sdcard/locus/maps/Praha . (ne jenom /sdcard/locus/maps !)

Soubor png (tedy originál mého mapového podkladu), tedy ještě před zpracováním v Oziexploreru (a nebo i po něm) jsem programem FastStone Image Viewer upravil, aby obsahoval jenom 16 barev, je to menší na bajty (ne na px!), locus pak dlaždice toho Taru načítá rychlejc. Záleží, ale na mapě, nakolik jí snížení barev uškodí, aby na ní např. byly rozpoznatelný barvy. Vím, že obyčejná mapa z mapy.cz má málo barev, ale třeba turistická z mapy.cz má těch barev dost, takže redukce na 16 barev je spodní hranice. 8 už ne!
Důležité je zachovat při tvoření v MAPC2MAPC velikost dlaždic 512x512, ozkoušel jsem jiný velikosti, ale tohle je podle mě nejrychlejší. 1024x1024 je pomalejší, 2048x2048 jsem nezkoušel, ale 4096x4096 Locus už nezchroustne (vypne se).

Zadruhé:
Výsledná dlaždice z MAPC2MAPC má okolo 12 kilobajtů. Locus se při načítání taru moc neseká, ale trochu ano, ale je to lepší, než když maj dlaždice okolo 25 kilobajtů.
Chci se zeptat, Menione, zda by nešel Locus upravit tak, aby Tary načítal rychleji?

Ještě malý vysvětlení, proč používám TAR a ne SQLITEDB, ikdyž sqlitedb je rychlejší.
Komunikoval jsem s vývojářem MAPC2MAPC. Napsal jsem mu, že když dělám sqlitedb v jeho programu, má to chybu.
Mám originál v zoomu 13. Když udělám v MAPC2MAPC sqlitedb se zoomem 13, je to větší, než originál. Když udělám se zoomem 12, je to menší, než originál.
Odepsal mě tohle:

The Mobile Atlas format views the world as a square (up to about Latitude 85) with a Mercator Projection. The squares are divided up into more squares : each square is 256x256 pixels and there are 2^Z (where Z is the zoom) squares in each direction - zoom level 1 is attached.
The zoom is always a whole number. So, depending on the scale of your map, the nearest zoom level may be larger or smaller. If you are using applications like Locus (and almost all other Android applications) that use this format then this cannot be changed. If you need the exact map, look for an application that uses an exact format like Trekbuddy or Androzic (both of which MAPC2MAPC will create).
Přiložen soubor osm1.jpg, kterej mě poslal.


Tak díky za případnou odpověď a reakce
Pavel
#6
Dobrý den,
mám 2 problémy s programem LocifyCutter (viewtopic.php?f=21&t=3).

1) Program upraví barvy, což bych radši nechtěl:
Výstřižek originálu před řezáním:
.

Po řezbě:
.

Na těchto dvou obrázcích jsou důležité jiné barvy.

2) Dám-li přidání do Taru, bohužel zoom level není nastaven (Locus zobrazuje zoom nula), přičemž mám-li v Locu(su) tento *.tar a přepnu na nějakou jinou mapu, která má zoomy, přepne se to do nejmenšího zoomu a já musím přibližovat na úroveň výše zobrazené mapy.

Díky moc

Pavel