Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - micska

#1
Zdravím,
má stažených několik nesouvislých oblastí mapy Shocart (všechny oblasti stejná mapa). Existuje jednoduchý způsob, jak je spojit do jednoho souboru? Ideálně tak, aby v případě překryvu oblastí byla použita ta novější dlaždice?
Díky
#2
Jak asi všem, na novém Androidu se špatně pracuje s SD kartou. Tím Locus přestal vidět SmartMaps :-(
Ostatně je neviděla ani samotná aplikace SmartMaps. Tam však je problém vyřešen přesunutím map do adresáře /pam. karta/android/data/menion.android.smartmaps/files/ viz http://www.smartmaps.cz/caste-otazky-faq/15/#utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=smartmaps a vše funguje, jak má
Ale Locus mapy stále nevidí, a to ani po ručním  nastavení nového adresáře s mapami. Tedy přesněji řečeno. Locus je vidí, protože při spušetění je projede, ale pak vyhodí hlášku, že mapy nejsou aktivovány (jsou, v SmartMaps jedou bez problémů) nebo nějakou podobnou (dnes se mi nedaří nasimulovat) kde píše něco o "Magicbyte" nebo tak nějak.

Je reálná náprava nebo to je tak velká změna?
Díky
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / ZM 10 v Locusu
June 13, 2013, 11:59:52
Hezký den! Neuvažuje se o možnosti využití ZM10 v Locusu? Mapy jsou online volně přístupné a co se kvality mapových podkladů nemají konkurenci. Z dostupných se jim jen velmi zdálky blíží SmartMaps 1:25000.
Díky
#4
Hezký den,
při mapování jsem narazil na problém průměrování trasy. Track ze svého principu není zcela přesný, bylo by možné vytvořit funkci, která by z několika GPX záznamů udělala jeden průměrný?
Na geocaching.cz mi byl doporučen postup pro Linux (zmiňováno Ubuntu), viz http://www.geocaching.cz/forum/viewthre ... d_id=24589 , konkrétně http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Average_tracks

Bylo by možné tuto funkci implementovat do Locusu?
Na rozdíl od většiny mých dotazů se netýká přímo geocachingu, toto je věc spíše pro mapování.
Upozorňuji, že jsem naprosto IT analfabet, takže si neumím představit, jak moc to je či není složité. Není pro mne problém to dle popsaného postupu řešit doma na PC ve virt. stroji s Ubuntu, ale umím si dobře představit situaci, kdy by se to hodilo přímo v terénu

Díky, krásný den!
PS: vím, že by to mělo být v sekci Wishlist, ale popsat tohle v angličtině nezvládnu  :oops:
#5
Zdravím,
Locus už je téměř dokonalý, používám prakticky výhradně jen ten.
Mám jden dotaz, prosbu. Bylo by možné, aby byla odlišná ikonka editovaného bodu (editovaného v Locusu)? Např. podobným způsobem jako je označena keš s finálním WP (takhle z hlavy  mne napadá třeba zelená hvězdička v l. hor. rohu). V současné podobě je trochu problém s údžbou databáze, když nelze editované body odlišit, prakticky jediný bezpečný způsob je ukládat upravené body do duplicitní databáze, což je trochu nepraktické. Při označení by bylo možné je vyfiltrovat a rozdílným způsobem se chovat ke keším upraveným (aktualizovat) a neupraveným (smazat a nahrát znovu)
Souvisí to i s tím, že stále spolehlivě nefunguje hromadná aktualizace keší, největší počet keší, který se mi podařilo aktualizovat najednou bylo 170, při větším počtu to vždy spadne  :(

Díky, krásný den!
#6
Maps / Usable map of Ireland?
August 06, 2012, 09:25:35
Does anyone know usable map of Ireland for Locus better than Google map? Something like Ordnance Survey Bing maps for UK would be nice. Thanks
#7
Zdravím, mám problém. Chápu, že to asi není časté, ale pokud mi někdo poradí bude to prima.

Potřebuji přenést mapy uložena v cache Locusu do jiného zařízení, je to možné? A pokud ano, jak to udělat? Jde mi o situaci, kdy offline stahovani by zbytečně stahovalo dlaždice ze serveru, ale protože jsem si celou trasu "projel" při prohlížení ručně (jde o mapu, kde je v popisu nasáno: Cache - Neomezeně), celá potřebná mapa je v cache, je fakt nesmysl ji tahat znovu abych ji měl v tabletu i telefonu

Díky za každou radu
#8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Rychlost
July 11, 2012, 14:38:25
Mám dotaz, bylo by možné přidat do možností základního stavového řádku i rychlost? Při aktivní navigaci tato možnost je, ale pokud není navigace funkční, je možný jen výběr: Title, Map, GPS, Coordinates, Guiding, Track record a Time, battery.
Přecijen, někdy člověk jede s navigací a nepotřebuje  mít navigaci zapnutou, ale i tak se rychlost hodí
Díky
#9
Ahoj, díky za super aplikaci!
Mám problémy se online SmartMaps. Celá mapa byla včera posunutá o 500m na sever, v neděli pro změnu na jih, to jsem ale nebyl schopen změřit o kolik, odhadem 300m. Teď je to v pořádku. Ostatní mapy fungují OK. Locus PRO 2.4.3. To tak blbne u Smartmaps mapový server?

Hezký den!
#10
Ahoj, mam dotaz, je možné, že už se to tu řešilo, ale nemohu to dohledat ani zde ani jako funkci v Locusu.
Zkusim to popsat: Pokud otevřu detaily bodu, v nástrojích je i volba "Aktualizovat keš" (hádám, že přes Arcaouv addon)

Je způsob, jak aktualizovat najednou více keší jedné kategorie - tedy v Category vyberu - zatrhnu _n_ keší  a takto vybrané keše nechat nějakým způsobem najednou aktualizovat?

Pokud to nyní nejde, je to technologicky obtížné toto implemetovat?

Díky za skvělý program i dokonalou podporu!  :D
#11
Zdravim. Locus pouzivam uz skoro na vse, je uzasny, mam jeden dotaz (vetsinou tam pozadovan fce je, jen ji neumim zapnout ;-) )
Da se jednoduse z menu bodu spustit navigace? Pokud pustim navigaci pres nastroje bodu (Zubata kolecka uplne vpravo dole) spousti se Mapy Google navigace.
Da se nejak nastavit, aby se spustila vnitrni navigace Locusu? Takhle musim pres pravy panel spustit navigaci, nejakym způsobem definovat cil (protoze z databazi bodu se nabizi jen "Favorites") a dat navigovat. Myslím, že volba Navigovat v kontextovem menu bodu by byla velmi praktická, nevidim důvodu, proč se spousti ext. apl., kdyz to Locus umi sam.

Diky za rady
#12
Ahoj, diky za uzasnou aplikaci!!!
Mam problem s funkci Geocaching Live, ale nevim, jestli neni chyba na me strane, protoze prace s FieldNotes funguje bezchybne. Ale pri pokusu o stazeni PQ aplikace zahlasi, ze zadne PQ nenasla (doslova "Zadne Pocket Query ke stazeni") ačkoli na strankach GC tam je nejmene jedno PQ pripravene ke stazeni. Delam neco spatne nebo to zlobi? Diky
#13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / SmartMaps v Locusu
September 15, 2011, 12:04:15
Hezky den!
Locus je uzasny. Existuje nejaka moznost, jak vyuzit koupene Smartmaps? Lze je pro Locus vyuzit? Primo ci po nejake konverzi? Precijen je kazda aplikace trochu jina, nelze uplne zamenit, ale je skoda, ze mapy zahali na karte a Locus stahuje jine mapove podklady.
Diky za info