Main Menu
Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - babi

#1
Ahoj menione.
Používám vektorové mapy ze Storu a měl bych k nim pár dotazů:
1) Byla by možnost přidat volbu pro opětovné stažení POI bodů? Během procesu stahování mi spadlo připojení a už jsem nikde nenašel možnost jak stahování dokončit či znovu vynutit.
2) Byla by možnost přidat téma, které by kombinovalo pěší turistiku a cyklo? Zřejmě nebudu sám, kdo by ocenil mít tohle v jednom a nemusel neustále měnit témata aby zjistil co je poblíž atd.
3) A jeden dotaz k rastrovým mapám. V mém LG G4 jsou tyto mapy prakticky nepoužitelné. Vytvořil jsem si mapu v mobacu (dlaždice 256x256) a díky velkému rozlišení displeje jsou dlaždice renderované malé a v mapě si těžko člověk něco přečte. Vím, že existuje možnost zvýšit rozlišení mapy v menu, ale poté je jakýkoli pohyb po mapě noční můrou. I na takovém železe jde performance do kytek. Zkoušel jsem před Xposed změnit rozlišení displeje, či změnu DPI, ale Locus vždy renderuje stejně. Je zde nějaký prostor pro změnu?

Děkuji za odpověď.
Martin
#2
Ahoj.
Mám docela závažný problém a nevím co s nim.
Po aktualizaci keší se mi, nevím jak, změnily souřadnice těchto keší a označily se jako computed. Děje se to u všech typů keší. Také se v záložce s waypointy objevil nový bod "Original coordinate" který však nemá původní souřadnice.
I když vyberu jednu keš, aktualizuji ji, tak má stále špatné souřadnice.
Na mapě to vypadá jako se zaplým seskupováním bodů. Tzn. na jednom místě mám třeba deset keší (s různě vzdálenými originálními souřadnicemi).

Jak Locus zachází s kešmi určenými pro update? Aktualizuje i jejich souřadnice? A když v nastavení zapnu přepisování uživatelských informací při aktualizaci tak přijdu o veškeré údaje navíc co v nově stažené keši nejsou?

Používám poslední funkční verzi pluginu pro BM.
Pluginem to ale zřejmě nebude, protože jsem vyzkoušel stáhnout znova postižené keše do jiné kategorie i jejich aktualizaci a nic z výše zmíněných neduhů jsem nezaznamenal.

Nějaké nápady jak tohle řešit?
V postižené kategorii mám spoustu keší (3500) s vlastními poznámkami a nerad bych o vše přišel,(

Moc děkuji.
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Záloha na DropBox
August 16, 2014, 09:52:12
Ahoj Menione.
Měl bych návrh na jednu fičuru, která by se docela hodila. Již několikrát se mi stalo, že jsem musel naformátovat oddíl s daty na mém galaxy nexusu a samozřejmě jsem zapoměl zálohovat zálohy vytvořené Locusem a tím přišel o data za půl roku.
Automatické kopírování záloh na DropBox by bylo úžasné, s možností zvolit zda kopírovat jen při WiFi připojení, max počet záloh, atd.
Co ty na to?

Díky
#4
Ahoj.
Přišel jsem na zajímavý bug, nebo jak to nazvat. Stáhl jsem si ze storu mapu chorvatska a bosny a hercegoviny. Stejně tak jsem si postahoval i soubory s obsahující nadmořskou výšku (pro vykreslování na vektorových mapách).
V přímořských oblastech však locus hlásí, že nemá pro danou oblast mapu (ikonka vlevo nahoře) a také se špatně vykreslují vyvýšené oblasti (šedá barva ze souboru s nadmořskými výškami). Jakmile se pohybuji kolem pobřeží tak se mapa a šedá plocha renderuje prakticky náhodně. na stejném místě to je někdy tak a někdy zase tak. Ve středozemí je vše v pořádku a vše se renderuje jak má.
        
Screeny jsou z místa okolo města Gradac naproti poloostrova Pelješac.

Děkuji za jakoukoli radu jak se toho neduhu zbavit <!-- s:) -->:)<!-- s:) -->
#5
Ahoj.
Locus se stále rozrůstá, ale tím také hodně trpí! Stále spousta bugů (nevim jestli objevených) je nevyřešených a už to pomalu "přetéká" přes okraj :D
Zde je seznam bugů, které jsem objevil. Verze Locusu je nejnovější PRO verze z marketu. Vše jede na Galaxy Nexusu s custom AOKP rom (4.2.2).

1. Filtrování bodů
Tahle funkce bude zřejmě rozbitá! Vůbec nebere v potaz nastavení. Po importu jednoho bodu (té mysterky) pomocí addonu od arcaa (stará verze, kde není omezení).
Nastavení mám následující:
   
a výsledek je takovýto:

Pokud v seznamu bodů v kategorii dám "Výběr" - "Zrušit výběr" tak žádná keška (bod) není zaškrknutá -> dám zpět a na mapě je opět jen ta jedna mysterka (ikdyž je v seznamu bodu ODškrknutá. Tak zase vlezu do dané kategorie a najednou jsou všechny body zaškrknuté. Tedy nezůstala zachována volba "Zrušit výběr". Ale stejně na mapě není žádná keška kromě té jedné.
V tomhle prípadě, jediné, co kešku (bod) dokáže zobrazit na mapě je jí ručně v seznamu bodů odškrknout a zase zaškrknout.
Nepomohl ani restart aplikace! Tak jsem restartoval pořád dookola a až na třetí restart aplikace se kešky na mapě zobrazily a filtr fungoval správně.
K tomuhle ještě jedna drobnost: na třetím screenu jak je geocaching filtr, tak žřejmě hodnota "Vypnuto" má znamenat "Zrušeno" ne? Vypnutá keška zní divně :)

2. Waypointy a jejich detaily
Tak nějak se nezobrazují detaily waypointů!
V "Základním infu" se nezobrazují souřadnice, ikdyž jsou uloženy. V záložce "Pokročilé" validátor neskousne URL ve tvaru "www.achjo.cz". Nutné změnit na "http://www.achjo.cz". Zde také po opětovném zobrazení se nezobrazí žádná předtím uložena položka, tedy "Nadmořská výška", "Email", "Telefon" a "URL". Není tam prostě nic. Viz screeny:
 

3. Logování keší - čas a časové pásmo.
Při prvním logování, tedy vytvoření nového logu je čas a časové pásmo přednsataveno na správnou hodnotu, viz první screen. Ale jakmile chci log editovat, tak se čas nastaví o hodinu méně a také časové pásmo se změní, viz druhý screen. Je to docela nepříjemné, jak po cestě logujete offline a doma chcete do logu přidat text a pokaždé je nutné změnit čas a časové pásmo aby to sedělo!
 

4. Načítání dlaždic mapy.
Tohle není bug, ale spíše přání, žádost :) Je mě jasné, ze Locus si načte do paměti také dlaždice, které zrovna nejsou vidět, ale jsou v bezprostředním okolí s viditelnými dlaždicemi (divil bych se kdyby to nedělal ,) ). Ale možná by to okolí, které se načítá a není vidět chtělo trošku zvětšit! Alespoň ještě jednou tolik kolik je tam nyní. Při pohybu mapou stále vidím prázdné dlaždice "Nahrává se". Jak u vektorových map, tak i u online map, které jsou nacachované. Docela to kazí dojem plynulého přechodu.

5. Roztříštěné GUI.
Jak se přidávají nové a nové funkce, tak vznikají nové a nové dialogy a okna, které né všechna využívají stejný styl. Různé styly tlačítek (potvrzovací v dialogu a jen tak pohozené uvnitř dialogu). Rozhodně by to chtělo sjednocení a trošku si pohrát s barvami. Doporučuji tenhle generátor. Lehce je tak docíleno Holo vzhledu i na nižších verzích Androidu.

Taak a snad je to všechno co jsem měl na srdci :) Kdybych si ještě na něco vzpoměl, tak to sem přidám.
Děkuji za reakci a Locusu zdar!!

Martin
#6
Ahoj Menione.

Objevil jsem nějaké neduhy a tak je sem hodím:
1) Jakmile k nějaké kešce vytvořím terénní poznámku typu "found" (jsem offline, kešku nijak neloguji na gc.com) tak se změní ikonka keše na usměvavého smajlíka, což je v pořádku. Ale jakmile fieldnote smažu, usměvavý smajlík zůstane! Zřejmě se to děje proto, že si locus myslí, že už je keška zalogovaná na gc.com a proto nechá ikonku nalezené keše. Ikdyž dám aktualizovat keš, tak ikonka zůstane. Toto se může stát, když třeba chce uživatel ke keši vložit jen poznámku a zapomene přepnout typ logu na poznámku.
Bylo by vhodné, kdyby online aktualizace toto dala dopořádku.
2) Nějak blbne čas při vytváření terénní poznámky:
a) je právě 10:49 a okno pro terénní poznámky je předvyplněné takto:

(čas je nastaven na 08:49 a zóna na +0) (po potvrzení dialogu, se do proměnné t nastaví správný čas, tedy 10:49, i do času, kdy byla terénní poznámka vytvořena je nastaven čas 10:49 - viz screen se všemi terénními poznámkami)
b) je právě 10:57. Změním-li čas při vytváření terénní poznámky na 10:57:

(po potvrzení dialogu se do proměnné t nastaví čas na 12:57, i do času, kdy byla terénní poznámka vytvořena je nastaven čas 12:57 - viz screen se všemi terénními poznámkami)
c) je právě 11:02. Změním-li poze zónu na +2:

(po potvrzení dialogu je do proměnné t nastaven čas na 11:02, ale do času, kdy byla terénní poznámka vytvořena je nastaven čas 09:02 - viz screen se všemi terénními poznámkami)

Screen se všemi terénními poznámkami:


Jakmile chci nějakou terénní poznámku editovat (případy a a b) tak se dialog předvyplní tak, jak vypadal před potvrzením - screeny výše. Ale jakmile chci editovat případ c, vypadá dialog následovně:

(zóna je nastavena na +0 a čas je taky posunutý)

3) A ještě poslední věc s informací o vytvoření kešky. Nějak tento údaj nechápu. Jedná se o datum a čas vytvoření keše v databázi locusu a nebo o datum a čas založení keše?

a) u starších kešek, kdy dlouho nebyla provedena aktualizace je nastaveno datum na 1970... Po editaci kešky (zvolím editovat a ihned potvrdím OK bez jediné změny) se datum nastaví ná aktuální datum a čas.
b) u nových kešek, které vytvořím (stáhnu přes addnon) tam tato informace vůbec není (stejně tak tam není nadmořská výška). Jakmile zvolím editovat kešku a bez jakékoli změny potvrdím OK tak tam informace o vytvoření není. Objeví se až při editaci kešky, kdy edituji pole nadmořská výška - pak se u kešky objeví jak nadmořská výška, tak vytvoření, které je opět nastaveno na aktuální datum a čas.

vypadá to, že pole "Vytvořeno" vůbec neukazuje datum a čas vytvoření keše, ale datum a čas editace keše a to ještě v některých případech.

---------------------------------------

Ještě dodám, že používám nejnovější verzi Locusu Pro, a romku mám CyanogenMod 7.2

Za jakékoli nápady, či opravy budu moc rád.
Děkuji
#7
Ahoj.
Předem bych rád poděkoval za to, jak rychle se Locus rozrůstá!
Nyní k malému problému s editací terénních poznamek: jakmile začnu cokoliv psát a otočím tel. (změníme orientaci) tak se veškeré napsanému věci smažou. Textové pole si nepamatuje svůj obsah. Divné ale je to, že v nastavení mám aby se orientace neměnila a byla stále na výšku a přesto se terénní poznámky otáčejí.
A ted otázka ohledně vektorových map: po koupi mám volné aktualizace? A nebo se mi při aktualizaci opět ubere "kredit?"
Děkuji.
Edit: Ještě jsem si na něco vzpomněl:
Jakmile kliknu na nějakou kešku a kliknu na ikonku úplněk vpravo dole tak někdy tam mám dvě stejné nabídky pro aktualizaci keše. Avšak jedna možnost má barevnou ikonku a druhé klasickou bílou.
Další věc je, že když procházím nabídky keší, tak občas při stisku na nějaké tlačítko se tlačítko nepodbarví modře, ale zmizí (je po něm díra - vidím co je pod daným dialogem).
Oba dva problémy však nejsem schopný nasimulovat. Děje se to jen občas.

Sent from somewhere using Tapatalk
#8
Zdravím.
Dnes jsem se vydal na vánoční procházku a cestu jsem si chtěl nahrát. Kouknu tedy do nastavení, jestli se někde něco nezměnilo, a nastavím tyto hodnoty v "Nastavení" - "GPS a pozice":
"Vypnout lokalizování" - zde vše zaškrtnu
"Automatické vypnutí interní GPS" - povolím GPS auto-off, nastavím čas na 30s.
S tímto nastavením doufám, že jakmile zapnu nahrávání trasy a vypnu displej telefónu, že se stále co 30s gps ZAPNE, zjistí pozici, uloží mou polohu a zase se GPS vypne.
Avšak s tímto nastavením je GPS stále zapnutá (vůbec se nevypíná, jen nechytá satelity, je zobrazeno 0/0) a při vypnutém displeji ani nezaznamenává mou polohu. Takže mám rozestup bodů když jsem si toho všiml asi 500m.
Při vypnutém GPS auto-off zapisuje mou polohu neustále, avšak zase pokud vypnu displej je konec. Žádné zjišťování polohy, nic.

Několik verzi (aktualizaci) nazpátek vše fungovalo správně. Při cyklovýletech jsem zapl nahrávání trasy, vypl displej, schoval telefón a po příjezdu dom jsem měl krásně celou cestu nahranou s body co 30s zaznamenanými.

Je možné, že jsem špatně pochopil některá nastavení, proto bych se rád zeptal, jak docílím toho, abych mohl nahrávat trasu co určitý počet sekund s tím, aby mezi tímto intervalem se GPS vypla a mohl mít vyplý displej?

HTC Wildfire S, Android 2.3.5, S-ON, Locus Pro 1.15.3.

Děkuji za jakoukoli radu.
PS: Šťastné a veselé!!
#9
ahoj,
právě jsem zakoupil pro verzi. a cosik se mi po instalaci nezdá.
1) v data-kategorie je jedna kategorie "Oblíbené" označená červeně a nejde nijak vymazat, nebo jsem nepřišel na to jak a rád bych se jí zbavil.
2) ještě bych měl dotaz spíše na autora addonu pro geocaching, přidat do addonu možnost co vše se má s keškama stahovat. lidi by určitě uvítali jak více logů, tak hlavně obrázků v listingu, ty mi chybí nejvíce. chápu, že je to nyní tak, aby nebyl velký přenos dat, ale i tak většina lidí kešky stahuje doma.
děkuji