Zdravím,
s novým telefonem, který má dual-band GPS a určuje tedy polohu docela přesně, jsem zkusil použít měření výšky z GPS, s odsazením a automatickou korekcí (při vypnutém odsazení byla výška trvale špatně). Dříve jsem měl s určováním výšky z GPS dost špatné zkušenosti a používal jsem většinou jen nahrazení daty SRTM.
Nyní výsledek záznamu cca 11 km trasy nebyl špatný, ale ve výškovém profilu se objevilo několik skoků - až o 70 metrů. Po pár bodech se zase výška vrátila k předchozí správné hodnotě. Na hodnotách polohy nic podezřelého nebylo a odehrávalo se to v rovinatém a většinou zcela otevřeném terénu.
Může být problém v satelitním signálu, resp. jeho zpracování v telefonu, nebo v modelu geoidu, nebo byla nějak zmatená samotná aplikace Locusu, třeba že občas vypne odsazení?
App: Locus Map 4.3.1 Silver.
Díky
Pavel
s novým telefonem, který má dual-band GPS a určuje tedy polohu docela přesně, jsem zkusil použít měření výšky z GPS, s odsazením a automatickou korekcí (při vypnutém odsazení byla výška trvale špatně). Dříve jsem měl s určováním výšky z GPS dost špatné zkušenosti a používal jsem většinou jen nahrazení daty SRTM.
Nyní výsledek záznamu cca 11 km trasy nebyl špatný, ale ve výškovém profilu se objevilo několik skoků - až o 70 metrů. Po pár bodech se zase výška vrátila k předchozí správné hodnotě. Na hodnotách polohy nic podezřelého nebylo a odehrávalo se to v rovinatém a většinou zcela otevřeném terénu.
Může být problém v satelitním signálu, resp. jeho zpracování v telefonu, nebo v modelu geoidu, nebo byla nějak zmatená samotná aplikace Locusu, třeba že občas vypne odsazení?
App: Locus Map 4.3.1 Silver.
Díky
Pavel