Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - tprochazka

Pages: [1]
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Ztráta dat a záloha
« on: October 20, 2012, 19:11:17 »
Objevil jsem další důvod proč je umístění dat aplikace ve složce Locus v rootu externího úložiště špatné :-(
Protože se na rozdíl od /sdcard/Android/data/<packagename> nezálohuje běžnými zálohovacími nástroji, takže o data jsem přišel, ačkoliv jsem měl kompletní backup všech aplikací a jejich dat.

Mohl by Locus podporovat automatický backup pomoci
http://developer.android.com/guide/topi ... ackup.html

Nebo do Dropboxu/Google Drive
;-)

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Správa stop
« on: June 30, 2012, 09:13:21 »
Zhruba před měsícem jsem byl na dovolené a intenzivně jsem testoval Pro verzi Locusu, hlavně jsem tedy kvůli geolokaci fotek dělal záznamy všech výletů, které jsme tam podnikli.

Narazil jsem přitom na několik problémů z nichž velká část vyřešena okamžitě po mém návratu, menion prostě umí číst myšlenky, stačí pomyslet a ono se to opraví. Tím bych chtěl poděkovat za skvělou aplikaci.

Šlo o následující nedostatky nebo nápady:
- nejvíce mi chybělo nemožnost rozdělit existující trasu a hlavně uřezat její konec, protože jsem často zapomněl vypnout záznam a pak to dělá takové to šílené klubko okolo hotelu. Tohle je již vyřešeno a myslím, že hodně dobře.

- je super, že jde najetím kurzoru nad trasu zjistit jaká část je to od začátku a jaká do konce, proč tohle nejde u aktuálně zaznamenávané trasy? Potřebuji například zjistit kolik je to km k odbočce, kterou jsme minuli

- když chci jít znovu po stejné trase, umí Locus navigovat podle zaznamenané trasy, naviguje ale vždy na nejbližší bod a nikde nejde zjistit, kolik mi ještě zbývá do konce, což je dost škoda

- ve výpisu stop jsem měl problém s checkboxy, které byly moc blízko scrollbaru a často jsem místo checkboxu ťápnul na něj, ale to se zdá teď již taky vyřešeno tak, že scrollbar zmízí hodně rychle, alespoň mám ten pocit

- během celodenního záznamu, kdy už jsem měl v trase uloženo asi 16 hodin záznamu jsem se pokusil stisknout tlačítko pro zobrazení statistik, na tom Locus zamrznul a konec, bylo nutné ho násilím ukončit, znovu spustit, ale záznam naštěstí pokračoval.

- chybí mi možnost exportovat více označených tras najednou, je tam jen ten automatický export všeho do složky. Ale častěji by se hodila možnost exportovat jen určitou skupinu a to nejen do samostatných souborů, ale hlavně vše do jednoho souboru, protože to lze pak mnohem snáze použít na geotagování fotek

- chybí tam možnost seskupit uložené trasy do složky, například celou dovolenou pod jednu složku, s tím, že by pak nad tou složkou šel dělat export a vybrání všech tras. Ale lze to řešit filtrováním,pak je ale nutné aby všechny záznamy z dovolené měli jednotný název. Teď je tam nově rozdělení do složek podle typu aktivity, což mi ale tak praktické nepřijde, i když se to někomu může hodit.

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Načítání map
« on: August 21, 2011, 09:13:28 »
Chtěl jsem se zeptat, nešlo by upravit načítání mapových dlaždic tak, aby se jako první načítala středová (ta pod kurzorem) a pak teprve postupně ty kolem? Teď se začne načítáním někde mimo mapu a v místech, kde není ani 3G síť, je nutné čekat velmi dlouho než se zobrazí to, co mě opravdu zajímá :-(

Pak jsem ještě v poslední verzi objevil maličkou chybičku. Pokud je otevřeno dialogové okno s výběrem vrstev WMS mapy a otočím displejem, což je nutné, protože některé názvy se v portraitu nezobrazí celé, tak se dialogové okno zavře a já ztratím nascrollování.

Pages: [1]