Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - terzdek

Pages: [1]
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Auto Zoom mapy
« on: May 26, 2021, 08:14:20 »
Jestli chceš, můžeš se zkusit odpíchnout od některého z mých nastavení. Používám pro kolo různé varianty nastavené v Presetech, podle toho, na kterém kole jedu. To první je pro silniční kolo, druhé pro treking a to třetí pro toulání neznámými končinami. Všeobecně chci mít při nízké a vysoké rychlosti přehledovou mapu a při takové té courací spíš podrobnosti. Kombinuji to pak za jízdy se zámkem zoomu.
The following users thanked this post: terzdek

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: automatické vystředění mapy
« on: August 27, 2019, 12:15:58 »
Ah díky díky. Bude opraveno v další verzi 3.40 (nebo Betě dříve)
Menion
The following users thanked this post: terzdek

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: ZOOM level ve verzi 3.38
« on: June 24, 2019, 17:43:52 »
No jo, jsou tam i vektorovky, to mi prošlo omylem, díky, opravím :).
No ono to není špatné, jen je to jiné, než to bylo ! Ono je to dokonce možná (v některých situacích) naopak dobré, že když si vyberu rastrovou mapu a pak zazoomuju na nějaký zoom, který nemám v této mapě ani jiné rastrové, tak abych to dostal ve vektorové !

Jinak když si otevřeš správce map, tak pokud je mapa stažená Locusem, má dole ve druhé řádce pod jménem ještě poskytovatele. Takže ten stejný typ je řízen tímto poskytovatelem. Nicméně už jsem na tohle nastavení koukal a moc dobře nefunguje, takže určitě v některé z dalších verzí odeberu a bude z toho spíše "načítat ano/ne" s tím že mapy od stejného poskytovatele budou mít nějakou preferenci.
Aha, s vyjímkou LoMap nemám žádné offline mapy stažené přímo Locusem, všechny jsem si postahoval/dotvořil ručně.

On je to vůbec zajímavý problém obecně. Dejme tomu, že jsem online (tj. mám dostupné online mapy) a k tomu mám v telefonu stažené nějaké vektorové mapy a nějaké rastrové a ještě je mám v paměti/na pam. kartě seskupené v různých složkách.. Každý z uvedených zdrojů pokrývá jen některé zoomy a některá území.
A teď jde o to, jak jednoduše definovat "atlas" nebo "kolekci map" - prostě když zoomuju, tak aby bylo na každém zoomu jasné, jestli a v jakém pořadí se zkouší další mapy, když ta vybraná není k dispozici.
The following users thanked this post: terzdek

4
Zdravím,
nastavení bude přidáno do expertního nastavení přímo v apce v další 3.39+ verzi.
The following users thanked this post: terzdek

5
Díky za vysvětlení Menione, já už jsem i trochu litoval, že jsem příspěvek zveřejnil. Nakonec sami asi nelépe víte "kde vás bota tlačí.
Jinak ty Mapy.cz nejsou nijak geniální, ale samozřejmě je znát, že na nich pracuje štáb lidí. Co se mi ale líbí moc - a ostatně jen proto jsem si je dal fo tabletu - je, že na velké množství bodů lze kliknout a dozvíš se docela odst informací včetně fotky. Já to ani nevěděl, ale když jsem byl na výšlapu s kamarádem, narazili jsme v docela zapomenutých končinách kříž a u něj zlaté podkovy. Kamarád jen klikl do mapy a už chrlil informace o co jde. Tohle je úplně geniální a mám obavu, že OSM mapy to jen tak nedoženou. No ale když to licence nedovolí, tak se nedá nic dělat.
Ostatní body - fajn, počkám si - placení měsíčních poplatků není problém, už jsem stejně uvažoval, že není moc spravedlivé používat prakticky denně a řadu let aplikaci za pár korun. Někdo ten vývoj přeci musí zaplatit. Kdybych byl boháčem, investoval bych s radostí do Locusu větší peníze, žel nezadařilo se...
The following users thanked this post: terzdek

6
Themes - Vector maps / [Theme] UniGCcz (for map from osm.paws.cz)
« on: February 18, 2016, 22:38:25 »
Hello, I would like to make available for rendering vector maps is optimized for maps of addresses ( PAWS - osm.paws.cz ),  theme is prefered for czech or slovak users

comments are welcome :)

The following users thanked this post: terzdek

Pages: [1]