Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - wlashack

#1
Ahoj,
záleží kde je a jakou máš verzi Androidu.

Nejsnazší metoda která funguje všude a bez ohledu na telefonu či kde Locus je, je připojení k počítači a ve Windows (v jiných systémech jsem nezkoušel) lze v pohodě procházet celým telefonem.

Jinak pokud je aplikace v privátní složce, tedy v podadresáři ".../Android/data", pak do Androidu 13 funguje v poho např. "Es File Explorer" či "X-Plore" aplikace. Od A13+ zatím asi jen "FV File Explorer".

Bohužel, Google přitvrzuje  :-\
The following users thanked this post: wlashack
#2
A už to vidím. Funkce co jsem dělal před více jak rokem a úplně jsem na ní zapoměl ...

Nastavení > Expert nastavení > Screen lock auto ... tohle vypnout a bude to fungovat.
The following users thanked this post: wlashack
#3
Tak perfekt.

A nastavení se určitě s "obnovou nastavení" přenáší ale dost věcí je závislých na tom co je v telefonu. Takže pokud už máš nšjakou novější verzi Text-to-speech nebo tam třeba chybí nějaký jazyk apod, obnova tyhle věci nedá a pak se začíná v nějakém "defaultním" nastavení.
The following users thanked this post: wlashack
#4
Zdravíčko,
audio trenér mluvil Eliškou? To není možné  :)

"Eliška" je hlas dělaný pro TomTom navigace a obsahuje jen omezené množství povelů. Aplikace určitě pro audio trenéra vybírá "Převod textu na řeč", tedy Text-to-speech systém zabudovaný v Androidu.

Výběr hlasu/jazyka se pak provádí v nastavení Locusu > Jazky a jednotky > Převod textu na řeč. A nebo pak detailní nastavení jednotlivých zdrojů se dělá v systémovém nastavení telefonu. Bývá to někde trošku zanořené.
The following users thanked this post: wlashack
#5
Ne v nastavení ale v Menu > Všechny funkce  > Nastavení > Zálohování.

To je akorát polínko do ohně pro mého kolegu který lobuje za nějaké sjednocení funkcí a nastavení :).
The following users thanked this post: wlashack
#6
@Žajdlík Josef, no tak na kole je nebezpečné jakékoliv klikání. Nicméně očekává se tak trošku, že uživatel co si naklikal trasu podél které putuje, zvlášť pak na kole, má zapnutou navigaci, kde vzdálenost do cíle je primární údaj viditelný nahoře. Takto to nepoužíváš?

@wlashack
ten údaj je vždy reálná vzdálenost k bodu. V případě obyč bodů jen tak na mapě je to v podstatě jen vzdušná čára k bodu od tvého místa. V případě trasy je to ale nyní mnohem zajímavější a je to reálná vzdálenost pod dané trase. Tedy součet vzdálenost od tvé aktuální polohy na nejblížší místo na trase a pak podél trasy. Ideální tedy na zjišťování jak je nějaké místo na trase během výletu daleko.
The following users thanked this post: wlashack
#7
Taky mi to hodně chybí. Zatím jsem s Menionovou pomocí přišel jen na tento postup. V detailu trasy kliknout dole na ikonu Bod. Panel se změní a jsou tam vidět vzdálenosti od/do  cíle. Je to ale zdlouhavé a při jízdě na kole i docela nebezpečné. Starý infopanel byl lepší, byl jednotlivý a mimo vzdálenosti ukazoval myslím i množství nastoupaných metrů od/do cíle.
The following users thanked this post: wlashack
#8
Nenabídnul? Zajímavý. Měl by se objevit popup viz. můj screenshot. To se neděje?

Update je tady o dost lepší než u LoMap = zcela automatický. Nastavení viz. druhý screen. By default by měl být právě každé 4 dny a stahují se pouze malinké soubory > změny vůči předchozímu souboru.
The following users thanked this post: wlashack
#9
Zdravím,
no je potřeba počítat s tím, že, trošku netypicky, LoMapy automaticky neobsahují routovací data. Routovací data potřebná pro offline LoRouter se stahují nezávisle. Nicméně např. v plánovačí, pokud použiješ offline LoRouter, apka by měla nabídnout stažení routovacích dat pokud chybí. Ideální je ale ve Storu, přímo u LoMapy, stáhnout data pro celý stát (viz. screen).

Takže prosím, předně zkontroluj, zda máš routovací data a zkus tedy naplánovat kus trasy přímo v plánovači pro ověření.
The following users thanked this post: wlashack
#10
Tlačítko minikompasu slouží k tomu, aby bylo a) jasně vidět stávající stav centrace a b) možnost rychle vypnout jen rotaci bez nutnosti šahat na centraci.

K problému: rotaci mapy lze dělat i dvěmi prsty (díky vypnutému Settings > Controlling > Map screen > Simple multi-touch), což dává i více smysl pokud se díváš na mapu někde v místě kde aktuálně nejsi.

Ke spojení jaké je aktuálně vedlo několik motivů. Jeden z těch zásadnějších je i duplikování řešení z Google Map kde přesně tohle je, funguje a počítám s tím, že lidi jsou na toto zvyklý. To se sice ukazuje že není tak docela pravda ale na funkčnosti to nijak neubírá ...
The following users thanked this post: wlashack
#11
Zdravím,
snažíme se aby oba routery byli v podstatě identické. Nicméně aktuálně rozdíly co mě napadají

Online
+ kvůli výkonu serveru o něco málo rychlejší
+ vždy aktuální
- nepodporuje modifikaci profilů (zatím) jako např. vyhnout se dálnicím atd.

Offline
- nutnost aktualizovat data, nicméně s auto-updaty každé 4 dny je to zanedbatelný problém
+ možnost modifikace profilů
+ možnost využít i vlastní profily či profily od jiných uživatelů

Jinak samozřejmě zásadní zmíněný rozdíl je online vs offline.
The following users thanked this post: wlashack
#12
Můžu jen odkázat sem: https://help.locusmap.eu/topic/dark-mode#comment-95136 . Nové Xiaomi bohužel nikdo v týmu nemáme.
The following users thanked this post: wlashack
#13
Zdravím též,
zkus prosím novější verzi 4.0.2, snad tam už trasy pojedou korektně!
Pokud se trasa vytvořená na webu v aplikaci neobjeví, tak jen na webu uprav např. její jméno aby se označila jako nová.

Chybějící fce na webu: no rok práce, za to se tolik nestihne. Start nové verze se nám snad celkem podařil, takže teď budou funkce jen přibývat :).

A odinstalace by neměl být problém. Pokud Free verze data vidí, používají tedy slopečný adresář "Locus" v rootu interní paměti a pak by neměl být problém.
The following users thanked this post: wlashack
#14
Navíc hodně pomáhá, že nové Androidy mají vyhledávání v nastaveních, což hledaní toho pravého místa hodně ulehčuje.
The following users thanked this post: wlashack
#15
Další možností jsou mapy od SHOCartu. Jsou dostupné offline, lze je stáhnout z Locus Store, bohužel jsou placené.  Jsou sice obecně vhodnější pro cyklistiku (obsahují trojstupňovou klasifikaci povrchů a doporučené, fyzicky projeté cyklotrasy), ale dají se v pohodě použít i na pěší turistiku. Na mnohých místech jsou podrobnější než OSM, co se týče nabídky lesních cest. Na druhou stranu OSM jsou o něco přesnější - přeci jen jsou udržované aktivní komunitou, sbírající data přímo v terénu. Což sice SHOCart dělá taky, ale určitě ne tak extenzivně.

Co se týče Mapy.cz v Locusu, lze najít na internetu hacky, jak je tam dostat, ovšem pouze v online podobě (a pouze mapovou kresbu, nikoli POI data). A o to vám asi nešlo.
The following users thanked this post: wlashack