Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - lukasMK

#1
Problém 401: ano, link spustí Locus, začne to načítat, objeví se šnek a pak tam vyskočí android s chybou. Dělá to fakt nahodile a hned další kliknutí v mailu keš už načte. Ostatní funkce (najít podle GC kódu), používám minimálně, takže těžko říct. Možná jsem to přehnal, udělá to třeba, co pátý až desátý pokus. Jednoduše už jsem tu chybu viděl min. 10 x. Přikládám screen.

https://photos.app.goo.gl/M4uFPG3Ar3XFMjQZ6
#2
Ahoj, rád bych rozjel diskuzi ohledně posledních úprav živé mapy přímo integorvané do Locusu a případného doladění chyb.

Co mě aktuálně asi nejvíc trápí:
- ne vždy se keška z mailu načte, tak 1 ze 3 pokusů skončí chybou 401 (nelze nalézt ověřovací údaje)
- Locus reaguje na víc typů odkazů než by měl. Odkaz na kešku odpovídá vždy výrazu coord.info/GC.* groudspeak, ale stejnou URL používá na odkazy na skoro vše (bookmarky, logy, ownery atp). Takže například na log je to řetězec coord.info/GL.* a tyto Locus logicky neotevře, ale zbytečně se o to snaží. Chtělo by to tedy omezit možnost otevírání linků na řetězec začínající na GC.
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zamrzání Locusu
February 21, 2024, 10:57:28
Fajn, druhá beta je v pohodě. Ještě mám pár připomínek k těm funkcím ohledně geocachingu, můžu sem nebo soukromě?
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zamrzání Locusu
February 17, 2024, 08:00:45
Ahoj, zdá se, že zasekávání je v nové betě vyřešeno. Pohyb mě v mapě v ní, ale přinde dost trhaný a o dost pomalejší než před tím.
#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zamrzání Locusu
February 05, 2024, 16:50:56
Report posílám do PM, dostat se k seknutí šlo docela rychle.
#6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zamrzání Locusu
February 05, 2024, 14:59:41
Nemám s tím problém, pokud mi to pomůže ;) posílám do PM.
#7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zamrzání Locusu
February 05, 2024, 12:45:59
Ano přesně tak, zatuhne a po pár vteřinách vyskočí dialog a jediné co pomůže je shodit. Víceméně se Locus vrátí do stavu při předchozím spuštění (tedy pokud jsem něco mezi spuštěním a seknutím, neuloží se tyto změny).

Těch bodů mám kolem 50 tisíc, mám je pro jistotu rozděleny do složek cca po 10 tis. Nicméně mám je skryté a přesto se to seká. Mám je tam už rok a začalo to dělat až někdy před koncem roku po jednom z updatů. Reset celého Locusu nepomohl.

P.S. SD kartu nepoužívám a pravda, naprosto vždy se to sekne při zoomování mapy a nebo pohybu v mapě. Dělá to jak na stažených Lomaps, tak i na klasické stažené OSM mapě. Na těch online Lomaps mě to neudělalo nikdy.
#8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zamrzání Locusu
February 05, 2024, 12:04:09
- načítání z emailu > tohle ti s G4L fungovalo?
Toto fungovalo a funguje i znovu, když jsem modul znovu nainstaloval. Jednoduše ten modul umí v Androidu otevírat potřebné URL a Locus ne. Viz screen.

https://photos.app.goo.gl/pXzXmA4orfW6pqmj7
#9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zamrzání Locusu
February 05, 2024, 12:02:18
No bohužel se to seká dál, o dost méně, ale sem tam ano. Nějaká souvislost tam, ale bude. V podstatě jsem nezažil zásek na online mapě LoMaps. Na offline to dělá. Je to dost nahodilé a jsem z toho docela zoufalej. Dá se někde zapnout nějaké to logování chyb?
#10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zamrzání Locusu
January 29, 2024, 10:58:37
Tak jsem snad konečně vypozoroval, co to dělalo. Dělal to modul geocaching4locus a to i když nebyla aktivní živá mapa. Přešel jsem na živou mapu, která je integrovaná nově v Locusu, modul odinstaloval a zdá se je po problému. Nicméně integrace geocachingu je v Locusu zatím docela nedostatečná. Nejdou skrýt vlastní keše, zobrazují se i vlastní nepublikované a zatím neumí Locus načíst keš z odkazu v emailu. Chystá se dotažení těchto věcí?
#11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Zamrzání Locusu
January 06, 2024, 09:55:29
Od posledního updatu mi zamrzá Locus. Nějakou dobu sem to ignoroval, pam se snažil vypozorovat, kdy se tak děje.

Děje se to při zoomování nebo pohybu po mapě. Po nějaké dobe mám ozkoušeno, že to není ani mapou, ani vlastníma ikonkama. Děje se to v momentě, kdy mám na mapě nějakou kešku, která ma čarou připojené waypointy a najedu na ni na mapě.

V rámci množství bodů, co v Locusu mám, začíná být nepoužitelný.
#12
S tímto bojuju od Androidu 13 a nepodařilo se mi to vyřešit tak, aby mi Android nabízel staré dobré dialogové okno s nabídkou, kde otevřít. Vždy se to buď otevře v prohlížeči a nebo v aplikace pro geocaching.
#13
Jasně, trochu jsem se toho obával. Apka se dočkala jediného updatu za poslední dva roky a to snad jen novou ikonu a nutný upgrade Android API.
Nicméně po tomto updatu vše s Locusem fungovalo, přestalo to fachat až nedávno.
#14
Netuším, jak dlouho to dělá a jestli je to chyba Locusu nebo v aplikaci WhereYouGo, ale pokud je ve WYG zapnutý typ mapy Locus, při snaze toto použít jsem přesměrován do Google Play. Zkoušeno na dvou různých telefonech...
#15
Kamarádce od začátku používání Locusu nejdou načíst trasovací geocaching předměty. V případě "načíst" u logu vyskočí tato chybová hláška, přitom travelbug s daným názvem nemá ani ve vlastnění ani v inventáři. Co s tím?