Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - geo marbes

Pages: [1] 2
1
No vidíš a já to právě nečekala, že se bude ukládat skrytě :-) Locus je úžasný.... jen ten přechod z výrazně méně dokonalé aplikace je prostě bolavější a bude mi chvíli (delší chvíli!) trvat, než objevím všechny možnosti.
Zatím jen objevujeme další a další skvělé vychytávky ;-)
Každopádně ještě jednou moc díky za pomoc!

2
Beru zpět mou odpolední odpověď-zkusila jsem keš uložit z live mapy tím jiným postupem (co jsi popisoval) a problém je vyřešen  :) Já jsem si keš předtím vkládala do složky přes "Kopírovat do" a to jí sice ukládalo, ale skrytou.
Moc díky za pomoc, zase jsem o kus chytřejší!  ;)

3
Nechtěla jsem zakládat nové vlákno, omlouvám se za příspěvek do "pravěku" :-)

Jinak já nemám problém s uložením jednotlivé kešky, já problém, že ta keška se primárně ukládá skrytá, musím jí manuálně zviditelnit. Pokud si z živé mapy ukládám větší oblast přes doplněk Geocaching4locus, tak se uloží správně.

4
Hledala jsem v celém CZ fóru a nenašla, použiji pro můj dotaz tedy toto dost podobné.
Mám ten problém, že když si z live mapy nějakou kešku dám kopírovat do určité složky s body, tak je vždy skrytá. Musím danou složku otevřít a oko u té konkrétní keše odšedivět. Pokud keše stahuji přes doplněk Locus4geocaching dlouhým podržením na mapě a dám uložit třeba 30 keší a nebo stažením z live mapy, tak se stáhnou kešky viditelné. Zkoušela jsem prošmejdit nastavení, prohledala webovou nápovědu, ale zakopaného psa nenašla. Netušíte někdo, kde mám co nastavené jinak, než má být, aby se i jednotlivě uložené kešky ukládaly primárně neskryté?
Předem mockrát díky!

5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Problém s verzí 3.30.3
« on: May 06, 2018, 21:58:45 »
Menion:
Hlasime, ze nova verze vyzkousena znova v terenu s upravou optimalizace a opravdu to vypada, ze to bylo tim...husty...tak pro priste budeme vedet. Diky moc.

robertSVK:
mam takovy pocit, ze jsi zabloudil...forum o telefonech je nekde jinde...

6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Problém s verzí 3.30.3
« on: May 03, 2018, 17:49:53 »
Je mi divne, ze nikdy jiny s tim nema problem...no mozna to je znackou telefonu...tezko rict
1x Xiaomi Redmi 3 - Android 5.1.1
1x Xiaomi Redmi 3S - Android 6.0.1

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Problém s verzí 3.30.3
« on: May 01, 2018, 21:56:15 »
Ahoj,
dnes jsme vyrazili na par kesi a nedalo mi to a zkusil jsem aktualizaci na 3.30.4. Bohuzel s GPS to dela stale stejne. Tzn. Pokud jdu a mam zapnuty telefon, tak gps bez problemu ukazuje. Jakmile je ale kes vzdalena treba jako dnes 500m a na nejakou dobu behem chuze zaklapnu telefon, tak (ackoliv mam povoleny locus na pozadi) je gps zamrznuta a nic jineho nepomuze nez restart aplikace. Apka proste nevi, kde jsem a nepomaha ani vypnuti a zapnuti gps...proste jen restart.
Nastesti mame funkcni 3.30.2, takze uz mam opet natazenou starou dobrou verzi.

8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Problém s verzí 3.30.3
« on: April 21, 2018, 15:59:21 »
Potvrzujeme že starší verze v terénu funguje tak jak má, GPS se celou dobu držela, navádění bez problémů. Takže, až bude novější verze odladěná, rádi si jí nainstalujeme.

Jen drobné výhrady k natažení zálohy-před vrácením se ke starší verzi jsme si udělali zálohu celé aplikace a pro natažení jsme si všimli, že např. zmizelo nastavené počítadlo keší (jelo to od nuly), nastavení operace "Co udělat po nálezu", možná je toho víc, ale tohoto jsme si všimli. Každopádně to není nic strašného, je fajn, že veškeré složitě nastavené vychytávky v aplikaci byly na svém místě a je super, že to Locus umí. 8)

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Problém s verzí 3.30.3
« on: April 20, 2018, 18:23:23 »
Tak reinstalace aplikace vyřešila problém s poznámkami, jestli to bude OK s GPSkou poznáme až v terénu, ale mělo by být, protože do včerejší aktualizace jsme ten problém neměli.
Ještě jednou díky!

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Problém s verzí 3.30.3
« on: April 20, 2018, 16:56:35 »
Moc díky za reakci!
Budeme moc rádi, až bude vydaná opravěná verze a zatím si tedy stáhneme přiloženou verzi 3.30.2.

U toho problému s GPS mi po startu Locusu satelity naběhnou, navádění normálně funguje, ale vypozorovala jsem, že pokud jde mobil do spánku nebo pokud proběhne nějaká akce s keší (např. nalezeno), tak ačkoliv se GPS tváří jako aktivní - v horní liště mobilu vidím ikonku zapnuté GPS, tak se  metry k další keši přestanou odečítat. Bohužel si nevybavuji, jakou barvu ikonka v nástrojové liště Locusu měla. Většinou nepomůže vypnutí/zapnutí GPS ani Locusu a musím restartovat celý mobil, což je dost komplikace.

Zatím to tedy (snad) vyřešíme vrácením se ke starší verzi.

Moc díky za brzkou nápravu v nové verzi a přeji pěkný víkend! Jitka

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Problém s verzí 3.30.3
« on: April 20, 2018, 13:46:39 »
Včera jsme si na dvou telefonech zaktualizovali Pro verzi na verzi 3.30.3 a máme tam problémy s:
- u keší se neukládají poznámky a nedají se ani odesílat na web GC
- signál GPS po chvíli zmizí, navádění ke keši zamrzne na určitých metrech a někdy pomůže až restartování mobilu
Než bude k dispozici nějaká opravená verze, je možné si někde stáhnout starší verzi, která běžela bez problémů?
Předem díky!

12
Tak hlásím, že auto zoom fakt funguje...stačilo se držet rad menion a Condor :)
Oběma velké díky.

13
Condor, diky za vyzkouseni. Ja to zitra take zkusim v terenu a dam vedet. Dnes mi to neslo, ale treba jsem pako a nekde jsem udelal chybu. Uvidim zitra, ale kdyz to nejde ani u tebe, tak je mozne, ze jde o chybu Locusu a treba to v dalsi aktualizaci uz pujde...uvidime. Zitra dam kazdopadne vedet.

14
Diky zitra jeste jednou vyzkousim...treba jsem nekde delal chybu.

15
Ahoj, díky za reakci - co máš za verzi? Ja mam verzi Locus 3.30.2 a tam je v Nastaveni/Mapy/Pokročilé funkce/Auto-zoom podle rychlosti a bohužel to při navádění (při chůzi opravdu) nefunguje (a to ani při opravě rychlosti na 0-6 km/hod). Dnes jsem to zkoušel a nedařilo se mi to - zapnuté to samozřejmě mám.
Jde mi o to, jestli jsem to někde nepřehlédl. Doufám, že ano a pokud jo, tak prosím o radu, kde to je.
Předem díky moc

Pages: [1] 2