Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - TomF

#1
Ahoj, narazil jsem (asi jako občas každý) na místa bez mobilního internetu a zjistil jsem, jak by se mi hodila taková of-line překrytová mapa pokrytí mobilním internetem (případně i signálem), aby se dalo zobrazit, kde je přibližně možné se na "svého" operátora připojit a kde to nemá cenu ani zkoušet, protože signál je daleko? 
Nebylo by možné takovou of-line mapu nějak vyrobit nebo přidat do Locusových map? Např. pro Vodafone je zde: http://www.vodafone.cz/mapa-pokryti/
Předem dík za info.
#2
Ahoj, nevím jestli je možné nastavit nějaké zobrazení na mapě jako "oblíbené" - např. když někam jedu a z nějakých důvodů nemám spuštěnou GPS, aby byl možný rychlý náhled na mapu v předem vybraném měřítku (např. ubytování ve městě, které si najdu předem).
Občas by se mi také hodilo, kdyby zobrazení mapy mělo možnost návratu k poslednímu náhledu - tedy když něco vyhledávám a odskočím na pozici své polohy dle GPS, nevím jestli je možné jednoduše se vrátit na předchozí vyhledané zobrazení.
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Výpočet trasy
March 25, 2015, 00:09:09
Tak jsem námět umístil na Locus help-desk v anglickém překladu od Marplet.

Ještě bych měl dva malé dotazy:
- jeden k záznamu stopy: Momentálně lze nastavit časovou prodlevu záznamu bodů stopy (track) pro chodce / kolo / automobil. Nebyla by možnost provést záznam stopy částečně automaticky - tedy časová prodleva záznamu bodů by byla závislá na rychlosti pohybu - např. pohyb do 6,0 km/h -> záznam dle nastavení chodec, pohyb 6,1 - 40,0 -> záznam dle nastavení kolo, od 40,1 výše -> dle nastavení automobil? Garmin má v automatickém režimu ještě reakci na změnu trasy (při stejné rychlosti se v oblouku zvyšuje počet zaznamenaných bodů), ale tohle už bude jistě programátorsky hodně náročné.

- druhý dotaz se týká POI, není nijak důležitý, jen by mě zajímalo, proč u obrázků pro označení POI v knihovně Garmin chybí ikonka nenalezeného a nalezeného podkladu. V Garminu (např. Oregon) jsou spolu s ostatnimi ikonkami v knihovně zobrazenými. Mohu je tam sám nějak dodat? 
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Výpočet trasy
March 03, 2015, 00:05:13
Ahoj, škoda, že je u volby výpočet trasy autem možnost výběru pouze nejkratší / nejrychlejší a není na výběr "něco mezi", což je v některých navigacích označované jako trasa ekonomická. Ale to je zřejmě podle možností MapQuest. Můj dotaz směřuje k tomu, jestli by se nedala při výpočtu zvolit možnost Porovnání, kde by se na jedné obrazovce objevily výsledky obou možností (nejkratší / nejrychlejší) - tedy délka a čas + použité nastavení (dálnice / zpoplatněné / nezpevněné). Pokud by byla i přímá volba spuštění vybrané možnosti trasy bylo by to dokonalé :).
#5
Máš pravdu, opravdu to jde rychle, zvlášť když je zatrženo Rychlé přidání bodů. Dík za polopatické vysvětlení, přesně tohle jsem potřeboval, ale z toho ofiko návodu jsem to viděl složitější, než to ve skutečnosti je :)
#6
Vytvořit body, z nich trasu a pak ji změřit - samozřejmě to jde, ale přijde mi to dost těžkopádný. Když jsi někde venku, často je blbý počasí a ještě častěji docházejí baterky ;), tak je to složitý. A to potřebuješ třeba jen orientačně vědět, jak daleko je od támhle tý řeky do vesnice nebo jak je široký tenhle rybník...    prostě rychlý odečet.
Možná by stačilo, když by se dalo navolit, jestli se vzdálenost měří od místa GPS (což je teď napevno) nebo od středového kříže - potom když by se kříž dal na jedno místo, kliknutím na bod zájmu by se ukázala požadovaná vzdálenost (+ navíc azimut).   
#7
Vracím se ještě k tomu měření vzdáleností na mapě - od polohy GPS to už umíme ;), ale nebyla by možnost nějak rychle a jednoduše změřit vzdálenost mezi dvěma obecnými body? Něco jako funkce Měřit vzdálenost -> Zadej počátek (klik) - Zadej konec (klik) -> objeví se spojnice a u ní zjištěná vzdálenost (vodorovná nebo dokonce nadstandartně dle výběru i navigační).