Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - milh

#1
Najvhodnejší spôsob ako dostať mapy pokrytia do mobilu je grabnúť ich priamo z webu. Nástrojom MapGraber zoskenuješ potrebnú oblasť webovej mapy a uložíš ako obrázok. Pri veľkom objeme dát oblasť rozdeliť na viac obrázkov.
V Locuse je potom možné obrázok nakalibrovať a použiť ako mapu. Taký obrázok je možné použiť aj ako priehľadnú vrstvu nad inou mapou.
Tiež je potrebné upozorniť na dodržiavanie autorských práv vlastníka mapy. :-)
#2
Asi je potrebné tu ešte povedať, že navigačné inštrukcie generované Locusom sú podstatne iné ako inštrukcie generované Brouterom. Zatiaľčo Locus generuje príkazy na každom ostrom "zalomení" trasy, Brouter generuje príkazy na odbočenie na križovatkách a upozornenia v istých vzdialenostiach pred odbočením.
V prípade importovanej trasy s inštrukciami z webu Broutera alebo vytvorením trasy postupom uvedeným vyššie, v prvej odpovedi, sú inštrukcie podobné ako poznáme pri bežnej cestnej navigácii.
Vo všetkých ostatných prípadoch dostaneme príkazy generované Locusom, tzn. info o ostrej zmene smeru trasy.
Každému vyhovuje niečo iné, preto odporúčam odskúšať.
#3
V tej importovanej trase chýbajú waypointy s navigačnými inštrukciami. V Locuse v podrobnostiach trasy pozri na kartu WAYPOINTY, ak tam nie sú žiadne údaje, tak Locus nemá podľa čoho navigovať.
Nepoznám všetky nastavenia webového Brouter-a (Geokuk-a), možnože sa to tam dá nastaviť aby do exportovaného GPX pridal inštrukcie.
#4
Priamo v mobile: Pridať novú trasu > Vypočítať trasu > Vypočítať inštrukcie. A potom už len naklikáš prejazdné body ako na webe a uložíš. Potrebné je mať nainštalovaný Brouter v mobile a zvolený ako Zdroj pre výpočet. Na presné naklikanie bodov na malom displeji mobilu je dobré mať pero, klikanie prstom je vec zvyku.

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku

#5
Skús použiť WMS mapu z odporučaných: Cenia.chranena.uzemi z Geoportal.gov.cz. Tam môžeš nastaviť priehľadnosť vrstvy nad akoukoľvek podkladovou mapou.

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku

#6
Live tracking / Re: Locus - Live tracking service
February 14, 2016, 17:24:28
How I can watch other locusers on map, please?
#7
Quote from: menion on December 21, 2015, 10:46:32
- because of new troubles with MapQuest, we needs to do something with routing (MapQuest routing will be probably removed in the first half of 2016), so some deeper integration of BRouter or GraphHopper

See here . Today we're excited to introduce a Waze Transport SDK (software development kit) which will allow partners to easily implement some of Waze's most useful features, natively in their own apps.

May be it is solution.
#8
Možno som to nenapísal dosť presne, ale myslel som na widgety, ktoré by sa spúšťali s vlastným užívateľským prednastavením. Také rýchle spustenie Locusu pre turistiku, cyklo apod. s prednastevením podľa uložených backupov.

Odoslané z 20040M18         pomocou Tapatalku
#9
Veľa užívateľov používa Locus, podobne ako ja, na rôzne účely. Niekedy ako turistickú mapu, ako cyklonavigáciu, inokedy ako autonavigáciu či na geocaching.
Každé špeciálne použitie aplikácie vyžaduje svoje osobitné nastavenia.
Viem, že prechod z jedného nastavenia na iné je v súčasnosti možný pomocou záloh nastavení (backup) a znovunáčítania príslušnej zálohy, ale je to na viac klikania.
Chcem sa opýtať, či by nebolo možné urobiť akési widgety s preddefinovaným nastavením, pomocou ktorého by sa Locus spustil pripravený na špec. použitie zvlášť pre turistiku, cyklistiku, geocaching alebo cestnú navigáciu?

Odoslané z 20040M18         pomocou Tapatalku
#10
A nemohli by tie inštrukcie *.tts byť uložené v obchode?

Odoslané z 20040M18         pomocou Tapatalku

#11
Už som na to prišiel. V adresári Locus/data/tts je potrebný súbor so slovenskými inštrukciami sk.tts.

https://onedrive.live.com/?cid=c7d769b07ae7cd80&id=C7D769B07AE7CD80%2130787&authkey=%21AApOu4gKRVBpCT4

Odoslané z GT-I9100 pomocou Tapatalku
#13


Pri POI allert mi nejde nastaviť TTS. Pri navigácii aj navádzaní TTS funguje.

Odoslané z GT-I9100 pomocou Tapatalku
#14
Locus umožňuje použiť akýkoľvek bitmapový obrázok ako mapu. Pozri
http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:maps_tools:calibrator
Druhá vec je ako takú mapu získať v dostatočnom rozlíšení. Najjednoduchším riešením je grabnúť obrazovku s mapou pokrytia, napr. Vodafonu, a uložiť ako obrázok. Tento obrázok potom načítať do Locusu a skalibrovať.
Na automatizáciu grabovania a spájania mapových listov do väčších máp existujú špeciálne aplikácie, treba pohľadať.


Odoslané z 20040M18         pomocou Tapatalku

#15
Praha otevřela svoje geodata
Pekný počin. Dúfam že si aj Slovenské mestá zoberú príklad. :-)