Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - sundsval

Pages: [1] 2
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Překryvná mapa
« on: August 24, 2020, 10:21:08 »
Nebo se nabízí i ten panel rychlé přepínání map.

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Překryvná mapa
« on: August 24, 2020, 10:02:31 »
Dalo by se nějak vytáhnout rychlé přepínání překryvných map do lišty nebo případně do toho panelu další vrstvy? Mám dvě překryvné mapy, které bych chtěl rychle přepínat. Konkrétně od Stravy global cycling heatmap a potom personal heatmap. Nyní je potřeba udělat několik kroků: otevřít panel další vrstvy-překryvy mapy-změnit mapu-výběr online/offline mapy

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Styl čáry trasy - průhlednost
« on: December 13, 2017, 17:15:44 »
@Bucky Kid
Ano, měl jsem na mysli styl, jako byl na obrázku vlevo. Nenapadlo mě, že musím linii vypnout a nechat zapnutý jen vzor :). Nicméně dříve mohl být i na vzoru obrys a mezery zůstaly průhledné, což mě vyhovovalo, ale to již nejde.

4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Styl čáry trasy - průhlednost
« on: December 12, 2017, 21:04:29 »
Jak udělat přerušovanou čáru, aby byla v místě přerušení průhledná, aby bylo vidět co je na podkladu, jak to bylo dříve? Nedaří se mi to nastavit i když nezatrhnu obrys.

5
Taky mám problémy s pádem Locusu při použití offline překryvné mapy. Mám nějaké stažené oblasti Stravy global heatmap a při použití jako překryvné mapy Locus spadne. Dříve taky bylo možné Stravu uložit offline, teď ta možnost tam není.
Při použití online Stravy jako překryvné mapy k pádu nedochází.

6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy KCT - Trasa s.r.o.
« on: September 26, 2014, 16:58:51 »
Díky, je pozitivní, že se o tom uvažuje. Kdyby bylo později nějaké další info, tak sem s ním.

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy od Shocart
« on: September 24, 2014, 16:12:04 »
Porovnání kvality je asi subjektivní a dle vkusu každého soudruha. Mám v Locusu smartmaps a pravidelně kupuji aktualizace map od nejpodrobnějších měřítek a používám zároveň shocart a musím říct, že většinou pro biking mi připadají kvalitnější mapy ze Zádveřic, pokud si ji zrovna nestáhnu přes půl roku neaktualizovanou  :(. Navíc přes shocart můžu dát overlay global heatmap od stravy a přesvědčit se, jestli opravdu ty cesty a cestičky na mapě jsou i ve skutečnosti.

8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy KCT - Trasa s.r.o.
« on: September 23, 2014, 23:27:41 »
Předpokládám, že jejich stanovisko bude zamítavé z důvodu obav o nelegální šíření mapového díla, pokud se dostane do elektronické podoby. Navíc si myslím, že z jejich strany to nebude ani možné provést technicky bez případných investic do HW a SW. Nakonec vzhledem k pravděpodobnému věkovému průměru ústředí KČT a dosud neexistující elektronické podoby jejich map formou mapového serveru, jim asi bude naše idea značně vzdálená a těžko pochopitelná.

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy od Shocart
« on: September 23, 2014, 18:05:53 »
Ahoj,
díky za informaci, teď už je to jasné.
Přimlouval bych se za to, abyste s nimi korektně dojednali prodej jejich map v Locusu. Myslím, že v našich krajinách je to dost důležitá mapa a navíc všeobecně známá z tištěné verze a pro cyklistiku myslím zatím nepostradatelná. 

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Mapy KCT - Trasa s.r.o.
« on: September 19, 2014, 10:21:22 »
to Menion
Ahoj, jen dotaz ohledně map KČT. Netušíš, jestli by je vůbec napadlo jít s digitální kůží na trh? Předpokládám, že se toho asi bojí jak čert kříže. Nějaká spolupráce by s nima nebyla možná, aby se ty mapy daly koupit do Locusu? Vím, že před deseti lety měl snahu p. Štádler to nabízet do Touratechu a Path Away, ale postupně to usnulo.
KČT neprovozuje ani online mapový server, tak předpokládám, že to chtějí uvolňovat lidu jen v tištěné formě i když jsme již v 21 století. No chápu, že když nemohli po roce 2005 používat vojenské mapové podklady, museli si to kompletně předělat na podklady ze ZM, tak s tím měli asi dost práce a asi by o to zlaté tele v divoké internetové džungli nechtěli přijít.
Nicméně turistické trasy by měly být asi nejpřesnější od nich, předpokládám, když je značkují, tak je snad i zaznamenávají pomocí gps a turisticko-vlastivědný obsah taky není špatný.

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy od Shocart
« on: September 19, 2014, 06:59:45 »
Sám si odpovím, že řešení se jmenuje MOBAC. Tu žlutou čáru tedy už mám a jsem spokojenej.

12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy od Shocart
« on: September 15, 2014, 15:04:56 »
Ahoj, využiju tohle téma k následujícímu dotazu. Koupil jsem si oblast mapy od Shocartu v Locusu, kde jsem zjistil, že po zakoupení mapy se např. nezobrazuje úsek žluté turistické značky, viz. obrázky. Když jsem měl načtenou mapu v Locusu online, tak tam ta značka byla a poté co se stáhly všechny dlaždice a mapa se uložila, tak v uložené mapě není. Není mi to jasné, předpokládal jsem, že to co vidím, tak jsem si snad koupil. Mapa se snad stahuje ze zdroje, který se zobrazuje online. Nebo ne? Kde se vloudila chybička? Měl jsem záměr, že mapu si koupím, abych ji pořád nemusel kešovat a vidím, že v ní nakonec není vše jako v online verzi. To nepotěší.

13
Tak mám taky problém se Smartmaps, ale ve starším androidu. Mám android 4.1.2 a aktualizoval jsem na nový Locus. Bohužel teď Locus nedokáže Smartmaps načíst. Nejsou ani v adresáři osobní mapy, jako byly dříve. Po volbě přidat mapy se načtou jen ty mapy, které nejsou vázané na aktivaci, tzn. některé mapy malých měřítek a nějaká zimní mapa. V aplikaci Smartmaps mapy normálně fungují a mapy se načítají normálně. Jak na to? Díky.

14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Prekryvna mapa
« on: November 13, 2013, 10:36:41 »
Jo rozumim, tak to nespecha. Pouzivam ted soubezne obe verze.
Zaregistroval jsem, ze se zacina pracovat na " special GIS version of Locus" a to me bude hodne zajimat, takze se tesim na informace v pristim roce, treba drive nez na konci pristiho roku, jak jsi nakonec avizoval. diky

15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Prekryvna mapa
« on: November 11, 2013, 00:18:13 »
Ještě jsem zkoušel měnit nastavení v současné verzi, kde ty ikony "cestovaly" při zmenšování měřítka a zjistil jsem, že při vypnutí seskupování poi se tohle chování nevyskytuje. Standartně jsem měl zapnuté seskupování. Zkoušel jsem to seskupování poi několikrát zapnout a vypnout a při vypnutém se to chová normálně. Ikony zůstávají na svém místě.


Pages: [1] 2