Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Zerthe

#1
Aha, tak díky za info - hlavně, že se o tom ví, nijak to nehoří..
A propos - tohle fórum (oproti Get satisfaction) stále funguje na stejném místě anebo se to komplet sestěhovalo jinam? Abych tu případně nehoukala do Macochy :-)
#2
Zdravím, mohla bych poprosit příležitostně o kosmetickou úpravu vyhledávání bodu podle vlastního filtru? Pole pro vložení textu je viditelné do té doby, než do něj klepnu a vzápětí se vysune virtuální klávesnice, která toto pole zakryje a nevidím pak, co píšu :-) Jestli ovšem byla tahle muška vychytána v posledních verzích, mou prosbu ignorujte. Předem díky
#3
No jo, použila jsem jen čtyři body - vůbec jsem zatím nezkoušela, zda jich lze navolit i víc - díky za tip. No ale byl to první pokus, takže radost veliká  :D Jinak máš recht, snad aspoň ten umělej sníh bude trochu za něco stát :(
#4
Mapy.cz mají mimojiné i "zimní mapu", bohužel však není nikde k dispozici tento mapový zdroj do Mobacu (uvítala bych ;-)  a tak se to pokouším vyřešit touto funkcí Locusu - oscreenovala jsem lokalitu, která mě zajímá s tím, že bych ji nějak do Locusu naimportovala - údajně umí zkalibrovat vyfocené cedule s plány s mapou, jenže jak na to? Zatím jsem narazila jen na tenhle návod, jenže z něj nejsem moudrá - tak perfektně anglicky zas neumím. Poradí někdo? Předem díky za reakce  :)
---------
Edit: tak už není třeba, přeci jen nejsem takový střevo - ono to jde i intuitivně a skoro bez nápovědy :-D

#5
Quote from: "dvzd"No ted kdyz se to opet radi dle polohy stredoveho krize na mape, tak muzes radit i dle GPS pozice, kdyz si zapnes centrovani mapy dle GPS.
aha - no to je fakt - proč to dělat složitě, že jo  :) dík (v podstatě to zůstává stejné, jako před tím pokusem o změnu)
#6
Také by se mi obě možnosti (tj. řadit dle vzdálenosti od GPS pozice + od středu mapy) líbily v tom rozbalovacím menu. Jsem sice naprostý laik, ale zmatečné by mi to nepřišlo. Navíc se necítím na to ručně zasahovat do nějakých kódů. Vlk se tak nažere a koza zůstane celá  :)
#7
Tak jsem narazila na jednu nesrovnalost: Proč mi addon (nesprávně) říká, že vybraný pozemek, na němž je budova pod tím a tím číslem popisným, má jiné pozemkové číslo i jiného vlastníka, než když hledám pozemek se stejným barákem klasicky na webu, kde je to správně? (v mém případě nemůže jít o chybu v záměně vlastníka pozemku s vlastníkem objektu, poněvadž v obou případech jde o stejného vlastníka). Co dělám špatně? Můj postup: stiskem přidržím prst na mapě, dokud nevyjede bublina s adresou (doposavad správnou). Bublinu rozkliknu, pak přes ozubená kolečka zvolím "Informace z katastru" - a vlastníkem parcely je někdo jinej!? (prostě jako by aplikace nacházela pozemky pod nesprávným číslem)...
#8
Vypadá moc hezky, ale...tohle je fakt maximální přiblížení? (a ještě zvětšeno?)
#9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Pouze vypočtené
November 14, 2012, 22:07:44
Quote from: "sluny"Zerthe:

O tom mluvím, na GC.com pokud vím kešku jako vyluštěnou označit nelze (možná v prémiovém účtu, který nemám)...
Jde to i v základním účtu, jak už psal babi - v listingu nahoře přímo vedle úvodních souřadnic je malá tužtička, přes kterou je lze změnit na vypočtené. Když je pomocí addonu Geocaching4Locus stáhnu (aktualizuju) do Locusu, je v ikonce keše navíc červená hvězdička (puntík?)...

Quote from: "ormoru"Pokud se přidá waypoint jako finálka, mám pocit, že to Locus bere jako normální waypoint. Proto ti to Babi neoznačilo keš hvězdičkou. Když jsem ale změnil souřadnice přímo keše, tak se přesunula a označila. Když jsem vrátil původní souřadnice, tak zůstala stále označená. Což je pochopitelné, protože Locus si nepamatuje původní (originální) souřadnice...

tak to schválně zkusím - fakt mě nějak nenapadlo, že by se úpravou hlavních souřadnic (ne dalších waypointů) mohla keš označit..myslela jsem, že se jenom přesune na mapě tak, aby to odpovídalo skutečnosti..
#10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Pouze vypočtené
November 13, 2012, 22:38:42
Taky by se mi docela hodilo, aby se jako "vyluštěné" označily i ty keše, u kterých jsem finálku doplnila v terénu přímo v Locusu  8-)
(tedy nejen ty, které jsem už jako vyluštěné stáhla)
#11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: addon Parcel Info
November 05, 2012, 03:08:14
Ať dobře slouží. Například mě nadchlo to, že pokud otevřu nějaký bod na mapě anebo ho dlouhým podržením prstu na mapě vyvolám, je prohlížení informací z katastru k dispozici i v nastavení bodu (ozubená kolečka).
#12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Chyby verze 2.7.x
November 05, 2012, 02:12:24
nejsem tam registrovaná, tak zde -> mně přelogování u trackables u verze 2.7.2 pomohlo (nemůžu si vybavit, jestli to blblo před nebo po posledním updatu, takže je možné, že v té poslední verzi už je to opraveno) každopádně díky :)
#13
POI's / Re: [ICONS] Few POI icons
October 30, 2012, 23:12:00
Quote from: "bbairagee"Hi
Here is a small collection of few icons for point of interest. If you are interested, please feel free to download and copy it to Locus icon folder. Cheers!

"File .png is .bmp file with incorrect file extension"
#14
Quote from: "gynta"this skin is already a custom standard skin inside Locus.
Always something new for me - thanks  :D
#15
to zní zajímavě - by se aspoň nepletli navzájem při logování  :D