Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - jenda__

Pages: [1]
1
Mám staženou pěknou offline rastrovou mapu, na které ale schází turistické trasy.
Pak mám staženou vektorovou mapu, pro kterou jsem si vytvořil téma, které zobrazuje jen turistické trasy.
Když si nastavím svou offline mapu, zapnu jako overlay vektorovou mapu a pro vektorovou mapu zvolím svoje téma, funguje to přesně tak, jak si představuju - hezká mapa s turistickýma trasama.

Problém je v tom, že jakmile chci v takovou chvíli použít nějaké jiné mapy, musím kromě změny mapy taky v menu vypnout overlay. A když chci pro změnu použít celou vektorovou mapu, musím jinde v menu přepnout na vektorové téma, které zobrazuje všechno.

Neexistuje v Locusu nějaká možnost vytvořit si jakýsi "profil pro kombinování map"? Mám na mysli třeba nějaké XML ve stylu providers.xml, kde by se zadalo něco na způsob
Code: [Select]
<kombinace>
  <nazev>Mapa s trasami</nazev>
  <mapa>offlinemapa.sqlitedb<mapa>
  <overlay>osm.map<overlay>
  <overlay-theme>jenomtrasy.xml</overlay-theme>
</kombinace>
A v Locusu bych si mezi mapami zvolil "Mapa s trasami" a všechno by se ukázalo tak, jak to teď nastavuji ručně?
V současné době to řeším tak, že si mapu s těmi trasami proženu přes MOBAC (který takové XML umí), ten mi to přerederuje do jedné vrstvy. Ale říkám si, jestli by náhodou nebylo nějaký jednodušší řešení, které se bude třeba i jednodušeji aktualizovat.
V dokumentaci jsem nic nenašel, tak mám asi smůlu, co?

2
Various & Bin / Re: Download Maps Around Geocaches
« on: February 20, 2013, 13:28:46 »
Hi Menion!

This is great functionality but is possible to make it faster? When I download map for quite a few points which are distant from each other, it looks like it's downloading e.g. 200,000 tiles. I understand that it works the way it makes rectangle around all points and then checks which tiles in this rectangle are close enough to any of these points. But it runs only about 100-500 tiles/sec on my Nexus S. So when this rectangle is made of 200,000 tiles, it works for ~15 minutes even if there are only 100 tiles to download.
Are you able to change this behavior to make it work faster?

In the past I made simple app for WinMobile 6 which did this: it converted GPS coords to tiles' coords, added & substracted 1 somehow and I had 9 tiles around every point. It was pretty fast even though it was slow .NET app on slow WM device written by someone who's not very good programmer. :-)
But I don't know if there are any disadvantages or complications to use this way in Locus...

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus - addon GeoGet Database
« on: August 14, 2012, 18:34:52 »
Zdravím,
Můžu tady nahlásit bug? :-) Jen taková drobnost - když má soubor databáze GeoGetu v názvu mezeru, tak addon nefunguje a okamžitě po posunutí mapy v Locusu (s periodickými aktualizacemi) vyskočí hláška, že GeoGet addon přestal pracovat a samozřejmě se nezobrazí kešky. Stejný soubor bez mezery v názvu funguje bez problémů.

4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / "Dočasné" body na mapě
« on: February 28, 2012, 08:31:27 »
Zdravím,

Nebylo možné udělat ve výběru kategorií POI nějakou sekci "dočasné"?
Používám totiž Locus dohromady s c:geo a rád bych si stahoval mapku nebo zobrazoval ty 160m kolečka kolem kešek. Jenže tyhle příkazy po mně chtějí vybrat POI a v nich kešky z c:geo nejsou.
Nebo je v Locusu nějaká volba, která ty kešky z c:geo hromadně uloží mezi POI? (Vím, že jde jednotlivě kliknout a přidat pro každou keš.)

Současně bych rád nahlásil, že když si kešky takhle z c:geo pošlu do Locusu, tak se načtou, naskočí mapa do správného místa, ale ikonky kešek se neobjeví nebo se ukáží o kousek mimo. Zrovnají se jakmile pohnu zoomem.

A ještě jeden dotaz ke stahování mapy - mapy si obvykle stahuji do jejich vlastního souboru sqlitedb (je to ta volba "externí mapa SQL typ") a zajímalo by mě, jestli jde někde nastavit, aby to nestahovalo dlaždice, co už v něm stažené jsou? (Nebo se to tak už chová?)

Díky za odpovědi a díky za skvělý program. :-)

Pages: [1]