Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - lacop2

#1
Toto ma zaujalo:
Quote from: menion on August 20, 2014, 10:09:05
...vedlejší efekt práce na Locusu GIS (který umožňuje více overlay a více WMS najednou ...

Takže, ak som dobre pochopil, budeme si v Locuse nad základnou mapou môcť zobraziť viacero transparentných vrstiev?

To je výborné. Už dlhšiu dobu si to tajne prajem, ale nechcel som otravovať.  :)
#2
@milh, čítaj pozorne, čo som napísal.
Quote from: lacop2 on August 20, 2014, 09:02:05
... Objavil sa však jeden problém, ktorý tu predtým nebol, teda minimálne vo verzii, ktorá bola ako posledná vydaná pred tou patáliou s AndroidPIT. ...

Bavíme sa tu o verzii 3.2.1. A ešte konkrétnejšie: Jedná sa o verziu 3.2.1. inštalovanú cez AndroidPIT. Mne to tiež na predchádzajúcich verziách fungovalo.
#3
Ja sa tiež pridávam k poďakovaniu za expresné vypustenie opravenej verzie pre nás nešťastných, ktorí sme si Locus zakúpili cez AndroidPIT.  :)

Objavil sa však jeden problém, ktorý tu predtým nebol, teda minimálne vo verzii, ktorá bola ako posledná vydaná pred tou patáliou s AndroidPIT. Jedná sa o funkciu "Prekrývania mapy". Nefunguje nastavenie priehľadnosti vrstvy. Aj keď to vyzerá, že sa dá nastaviť, výsledok je vždy úplná nepriehľadnosť (100%). Mne to dosť vadí, lebo aktívne používam vrstvu Lesných ciest NLC a pri úplnej nepriehľadnosti vrstvy je mapa už dosť nezrozumiteľná.

... a ešte jedna drobnosť, ktorá v predošlej verzii bola OK. Ponuka na výber mapy s vrstvou je v angličtine, aj keď mám nastavenú slovenčinu. Predtým to bolo v slovenčine.#4
Mám Locus kúpený cez AndroidPIT. Konečne sa po dvoch mesiacoch objavila aktualizácia. Po nainštalovaní a spustení Locusu sa po povolení sťahovania dodatočných súborov objaví hláška - viď obrázok:Nepomáha ani odinštalovanie Locusu a následné opätovné nainštalovanie cez AndroidPIT. Internet mám samozrejme v poriadku, skúšal som aj cez wifi.

Momentálne neviem Locus používať. (Samsung Galaxy S2, Android 4.1.2)
#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: aktualizace
July 07, 2014, 14:02:05
Mám Locus Pro zakúpený cez AndroidPit. Pred niekoľkými dňami sa na GooglePlay objavil upgrade. Na AndroidPit je však ticho, nič sa nedeje, žiaden upgrade mi neponúkne.

Čo s tým? Viete poradiť?
#6
Stiahol som ich, dal do Locusu jednu ako podklad a druhú ako prekryvnú. Zobrazujú sa OK, ale súradnice nesedia. Skrátka zlý dátum, zlá projekcia a možno aj zlá kalibrácia.

Vykašli sa na to, vyrob si V MOBACu nové.#7
Neviem aké mapy si vyrobil, ale pokiaľ chceš aby to vyzeralo ako z MOBACu, treba ich nanovo urobiť v MOBACu.

BTW: Kalibrácia mapy je jedna vec a projekcia je druhá. Bez zmeny projekcie to nejde.
#8
Lenže bez "resamplu" to nejde, keďže sú mapy v inej projekcii. Ešte môžeš použiť GlobalMapper, kde projekciu pre výstup zmeníš na Mercator a dátum elipsoidu na WGS84. Ale na nejaký lepší výsledok veľmi neverím. Ten obrázok sa musí skrátka "správne deformovať".
#9
Tie mapy si vyrobil v MOBACu? Ja si myslím, že v MOBACu je tá kalibrácia pre mapy.cz OK, ale môžem sa mýliť. Jedná sa o tie isté mapy ako na priloženom obrázku z MOBACu?

#10
Zeditoval som link v druhom príspevku témy, na ktorú vyššie odkazuje menion. Z neznámych dôvodov bol nefunkčný.

Opravený dávam aj tu: http://forum.mtbiker.sk/post683447.html#p683447
#11
Ja na to používam OziExplorer. Mapy sa dajú vyrobiť v MOBACu, alebo sa dajú použiť on-line mapy (Internet Maps - je medzi nimi aj GoogleSat).  Existuje aj free program OKMap, aj tam sa dajú plánovať a editovať trasy, mapy tiež pomocou MOBACu. K MOBACu je téma napr. tu: http://forum.mtbiker.sk/cyklotrasy-navigacie/sasplanet-a-mobac-dva-programy-na-jednoduchu-vyrobu-map-t24405.html

#12
Quote from: ben on November 27, 2013, 08:07:00Poradte kde se dá plánovat nad klasickou i foto  mapou.
Napríklad v Locuse. V Locuse sa dá veľmi pekne vyklikávať trasa nad hocijakými on-line mapami, aj Google Sat alebo Shocart. Nie je problém nainštalovať Locus do PC napr. pomocou BlueStacs. Pre Google mapy je potrebné mať nainštalovaný a aplikovaný Locus Map tweak.


#13
Môžeš použiť free program OKMap, v ktorom si otvoríš GPX súbor s bodmi. Body sa v ňom dajú editovať buď dvojkliknutím na bod zobrazený na mape, alebo rovno v tabuľke zoznamu všetkých bodov (List-----Waypoints).#14
Ja by som si radšej vyrobil v MOBACu nové mapy vo formáte "RMaps SQLite". Je to na pár klikov a netrvá to dlho. Je to pre Locus lepší formát. Problém s posunutím mapy tam určite nebude, ešte sa mi to nestalo.
#15
menion, samozrejme, kľudne to použi