Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Wota

Pages: [1]
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Import z Google Earth
« on: January 16, 2012, 18:22:21 »
Včetně uživatelských ikon, které jsou uložené na webu. Super!

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Import z Google Earth
« on: January 16, 2012, 18:20:23 »
Tak přímým importem z Locusu přes volbu Import dat / vzdálený soubor to házelo chyby v průběhu importu.
Při tomto postupu funkční:
zip soubor s kml vystavit na webu s odkazem z webové stránky, v Opeře Mobile importovat přes odkaz na této webové stránce  / download souboru / otevřít v (vybrat Locus). Takto v pohodě importuji soubor vytvořený uživatelsky naklikáním v Google Earth (trasy i body).

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Import z Google Earth
« on: January 13, 2012, 21:32:52 »
Lze nějak jednoduše importovat trasu a body z Google Earth? Jakou strukturu Locus bezproblémově naimportuje? Potřebuji naimportovat jednu trasu a na ní navázané POI, nejlépe jedním importem přes odkaz na webu (jedná se o cyklotrasu a zajímavosti na ní).
Dělám různé pokusy, ale podivně to zlobí - je zde nějaký příklad?

4
Ano, tak je to skutečně ArcGIS, Topografická podkladová mapa České republiky. Výrazně kvalitnější mapa než mapy Shocartu. V mapách Shocartu je asi 20% skutečných lesních cest oproti 90% skutečných lesních cest v mapě ArcGIS. Taková je realita na Berounsku a v Českosaském Švýcarsku. Podle ArcGISu se dá velmi dobře chodit v odlehlých lesích bez turistického značení (pusté oblasti na okraji Českého Švýcarska nebo Brdy). Takže já se za ArcGIS přimlouvám, aplikace ESRI sice funguje, ale offline mapa v Locusu by byla mnohem lepší... Při turistice to vidím na střídání Shocartu a ArcGISu.

5
Je to tahle mapa - má nápadnou nestandardní barevnost, tak snad ji někdo pozná?

6
Já si právě myslím, že ty mapy byly součástí základní sady Locusu (mám pocit, že jsem žádné mapy nepřidával). Je to jediná mapa, která je podrobnější než Shocart, a teď nevím, která to byla :o)

7
Občanská vybavenost a firemní objekty výrazně fialové, kostely jasně žluté (mám část offline, bohužel tam žádný název není).
Předem děkuji za radu i za info...

8
v seznamu online map byla umístěna hned nad Shocartem, teď po MapTweaku je tam OSM, ale ta to není. Hledaná mapa má nevýraznou barevnost, les světle zelený, polní cesty čárkovaně světle šedě, obce světle šedooranžové, s poměrně přesně vykreslenými jednotlivými domy. Hlavní silnice světle růžové, vedlejší žluté. Tuším, že to byla nějaká amercká mapa, podle názvu.

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / po spusteni addonu MapTweak zmizela mapa
« on: December 28, 2011, 17:07:32 »
po pokusném spusteni addonu MapTweak mi zmizela mapa, bohužel neznám její název - jedná se o podrobnou mapu ze základní sady Locusu, kde byly staré cesty. Používám ji při turistice, je v ní více polních a lesních cest než na mapách Shocartu.
MapTweak mi přidal mapy, které nepotřebuji, a tahle užitečná mapa zmizela - neznáte prosím její název? Nevíte, jak vrátit stav Locusu před instalací MapTweak? nebo jak doinstalovat tuhle starou mapu? Je součástí sady 4 map, jedna z nich je satelitní.

Pages: [1]