Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - tprochazka

#1
No, 50MB bych v dropboxu nebo GD unsesl, zvláště kdyby se to tam ukládalo rovnou v GPX, tak jako se teď při ukončení každé trasy trasa exportuje na externí úložiště... ale tím se nezachovají věci jako typ trasy, barva, atd :-( No, každopádně, kdyby tyto data byly ve správné složce zálohovaly by automaticky třeba TitaniumBackupem.
#2
Právě že backupovat mapy myslím není potřeba, takové custom věci, které si tam lidi sami dají bych dokonce řekl, že i patří do Locus složky, tedy mimo standardní cestu, která se zálohuje. Zálohovat by se měli jen data, které aplikace sama vytvoří, tedy kromě nastavení ještě stopy a body zájmu.
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Ztráta dat a záloha
October 20, 2012, 19:11:17
Objevil jsem další důvod proč je umístění dat aplikace ve složce Locus v rootu externího úložiště špatné :-(
Protože se na rozdíl od /sdcard/Android/data/<packagename> nezálohuje běžnými zálohovacími nástroji, takže o data jsem přišel, ačkoliv jsem měl kompletní backup všech aplikací a jejich dat.

Mohl by Locus podporovat automatický backup pomoci
http://developer.android.com/guide/topi ... ackup.html

Nebo do Dropboxu/Google Drive
;-)
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zaznam stopy
September 08, 2012, 09:13:46
Problém není v Locusu,ty soubory se tam nakopírovaly,jsem je tam pak našel přes správce souborů přímo v telefonu. To ten debilní MTP protokol a asi hlavně windows si drží stav té složky v cache a už ji prostě nepřenačetl a tak pořád ukazoval stav před exportem, musel jsem restartovat windows.
#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zaznam stopy
September 07, 2012, 17:48:11
Quote from: "menion"no to je ... teď jsem to zkusil a 27 stop zcela bez problémů. Locus po exportu opravdu napsal v dialog "Exportováno 130 stop"?

Ano, je tam:
Exportováno 0 bodů
Exportováno 130 stop

Proč? To je špatně?
#6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zaznam stopy
September 07, 2012, 08:58:26
Exportoval jsem tedyasi 130 stop, vše proběhlo OK,ale ve složce Interní úložištěLocusexport nic není, to je divné

Update: To nějak odmíta windows zobrazit v telefonu to je :-(
#7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zaznam stopy
September 07, 2012, 08:41:18
díky moc, to jsem úplně přehlédl
#8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zaznam stopy
September 07, 2012, 08:29:39
Já nemůžu ten export nikde najít. V nastavení jsem našel možnost zapnout automatický export, který ale exportuje jen nové trasy. Jak exportuju ty už uložené. Když vlezu do sekce "Stopy" (divný překled), tak v menu je pouze Import a Manuál. Přesně tam bych čekal i export, proč to tam není?

Navíc je zde Locustrochu schyzofrenní,protože na Androidu 4 zobrazuje ty 3 tečkys pro menu jako vpravo dole tak nahoře. Myslím na Galaxy Nexu. Nicméně dolní tečky nic nedělají, je to hodně matoucí, ty dolní tečky by se měli automaticky skrýt pokud je menu v ActionBaru.
#9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Správa stop
June 30, 2012, 09:13:21
Zhruba před měsícem jsem byl na dovolené a intenzivně jsem testoval Pro verzi Locusu, hlavně jsem tedy kvůli geolokaci fotek dělal záznamy všech výletů, které jsme tam podnikli.

Narazil jsem přitom na několik problémů z nichž velká část vyřešena okamžitě po mém návratu, menion prostě umí číst myšlenky, stačí pomyslet a ono se to opraví. Tím bych chtěl poděkovat za skvělou aplikaci.

Šlo o následující nedostatky nebo nápady:
- nejvíce mi chybělo nemožnost rozdělit existující trasu a hlavně uřezat její konec, protože jsem často zapomněl vypnout záznam a pak to dělá takové to šílené klubko okolo hotelu. Tohle je již vyřešeno a myslím, že hodně dobře.

- je super, že jde najetím kurzoru nad trasu zjistit jaká část je to od začátku a jaká do konce, proč tohle nejde u aktuálně zaznamenávané trasy? Potřebuji například zjistit kolik je to km k odbočce, kterou jsme minuli

- když chci jít znovu po stejné trase, umí Locus navigovat podle zaznamenané trasy, naviguje ale vždy na nejbližší bod a nikde nejde zjistit, kolik mi ještě zbývá do konce, což je dost škoda

- ve výpisu stop jsem měl problém s checkboxy, které byly moc blízko scrollbaru a často jsem místo checkboxu ťápnul na něj, ale to se zdá teď již taky vyřešeno tak, že scrollbar zmízí hodně rychle, alespoň mám ten pocit

- během celodenního záznamu, kdy už jsem měl v trase uloženo asi 16 hodin záznamu jsem se pokusil stisknout tlačítko pro zobrazení statistik, na tom Locus zamrznul a konec, bylo nutné ho násilím ukončit, znovu spustit, ale záznam naštěstí pokračoval.

- chybí mi možnost exportovat více označených tras najednou, je tam jen ten automatický export všeho do složky. Ale častěji by se hodila možnost exportovat jen určitou skupinu a to nejen do samostatných souborů, ale hlavně vše do jednoho souboru, protože to lze pak mnohem snáze použít na geotagování fotek

- chybí tam možnost seskupit uložené trasy do složky, například celou dovolenou pod jednu složku, s tím, že by pak nad tou složkou šel dělat export a vybrání všech tras. Ale lze to řešit filtrováním,pak je ale nutné aby všechny záznamy z dovolené měli jednotný název. Teď je tam nově rozdělení do složek podle typu aktivity, což mi ale tak praktické nepřijde, i když se to někomu může hodit.
#10
Podle mě se vždy importuje okolí bodu zobrazeného na mapě (tedy podle nastaveného filtru)
A nebo v případě Live mapy to, co je právě v zobrazenén výřezu mapy.
Podstata je tedy v tom, že máš na mapě všechny keše s Geogetu
pokud chceš jen nějaký omezený speciální seznam, třeba top keše, tak asi přes PQ nebo přes speciální Geoget DB, kde budou jen tyto body.
#11
Quote from: "menion"ještě jsem objevil problém s tím že se přepisují v Locusu nově označené "Nalezené" keše ale to bude teď v dalším release. No live mapa je pořád ve stádiu vývoje ale věříme že až bude šlapat jak má, bude to velmi velmi užitečná funkce :)

Také si to myslím. Tohle měl google do svých map udělat už dávno, umožnilo by 3rd aplikacím přidávat další vrstvy do mapy, stejně jako se aplikace mohou integrovat třeba do systémového hledání.
#12
Aha, to bude asi přesně tento důvod... to asi ale asi nebude mít tak jednoduché řešení :-(
Finální souřadnice se v databází geogetu ukládají  do úplně do jiné tabulky a je poměrně složité nad nimi hledat.
#13
Už se zdá, že je vše opraveno. Díky moc. Jen jsem si teď všiml, že v režimu Live map se občas při přiblížení ztrácí keše. Je tam, pak zazoomuju a ona zmizí s už se neobjeví, takže ty živé mapy raději ještě moc nepoužívat.
#14
Postupně se to vylepšuje. Nyní se zdá, že se ve všech třech možných režimech použití Geoget addonu se keše zobrazují finálních souřadnicích. Nicméně ani v jednom případě se keš s finálními souřadnicemi nijak neoznačí.
#15
Nemám kromě keší s Geoget pluginu zobrazeno nic dalšího a používám vektové mapy ČR.
V geogetu mám nastaveno načtení 100 keší, když je přímo zobrazím nebo načtu do Locusu, tak vše funguje, zkoušel jsem i více jak 100, vše v pořádku.

Problém nastane až v okamžiku, kdy zapnu živé mapy (v geoget pluginu a v Locusu povolím posílání zpráv doplňkům)
Pak to padne doslova po několika minutách, prohlížení mapy.
Poslal jsem předevčírem ráno asi dva crash reporty na market.