Locus Map - forum

Support => [CZ&SK] - diskuze o Locusu => Topic started by: Joska 000 on June 19, 2021, 07:58:14

Title: Citlivost bodu.
Post by: Joska 000 on June 19, 2021, 07:58:14
Zdravím. Stává se mi velmi často, že nemohu aktivovovat bod po ťuknutí na ikonu . Vypadá to, že to zlobí pouze u ikon keší. Ostatní přístupová tlačítka i waipointy jsou OK.
Edit: Tak jsem udělal tovární reset a nové nastavení a zatím OK. Uvidím v praxi.
Edit: Tak pořád je to oproti jiným "dotykovým bodům" nějak méně citlivější, což ve staré verzi nebylo.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Menion on July 05, 2021, 07:04:27
Zdravém, chápu to tak, že po kliknutí na keš se občas nic nestane, tedy nezobrazí se detail bodu? Tohle se děje s poslední verzí z Google Play? Určitě bych zkontroloval zda nemůže být problém v nepřesném kliknutí na bod. Nezdá se mi totiž, že by mohl být rozdíl mezi klasickým bodem a keškou ....
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Pcmann on July 06, 2021, 16:45:31
U mne se děje to samé.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Joska 000 on July 08, 2021, 18:00:00
Právě, že to dělá zcela nepravidelně takže vypátrat nějakou souvislost s "něčím" se mi vůbec nedaří. Zkoušel jem aji zvětšit bod, ale problém setrvává. Prostě třeba až na 5tý dotek je kladná reakce.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Pcmann on August 05, 2021, 09:02:34
I v nove verzi 4.3.2. dochází,  že po ťuknutí na ikonu keše se nic neděje. Musím třeba až 10x ťuknout na ikonu než se rozklikne. Vypozoroval jsem že se to stává pokud pohnu z mapou, to je roztáhnu ji nebo naopak stáhnu mapu. Mám samsung S10+, android 11.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Joska 000 on August 05, 2021, 17:05:38
Tak to je asi ono. Jak začnu nějak manipulovat s mapou, problém je na světě. Mrzí mě to, bo jsem se musel vrátir k verzi PRO.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Menion on August 06, 2021, 11:45:14
Teda to mi ale vůbec nedává smysl, fungování obou aplikací by mělo být v tomto identické.

Zeptám se
- děje se to i pro ostatní body, tedy ne jen pro kešky ale i jiné body z databáze či např. online LoPointy?
- děje se to i pro body v plánovačí tras? Kde je stejná mapa ale malinko jiné chování při kluknutí na bod
- děje se to i při kliknutí na místo kde je více bodů a tedy dostanete takový ten dialog s výběrem jako bod/tras chcete?

Díky!
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Joska 000 on August 09, 2021, 20:15:33
No ostatní body kromě keší moc nepoužívám a tak nemohu potvrdit. Vyzkouším. Pokud jen třeba doma plánuji a ťukám na body tak OK, ale jakmile jsem v terénu a používám jako navigaci, začíná být ten problém. Většinou dělám i záznam trasy. Je fakt ,že u Pro verze problém není.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Pcmann on August 10, 2021, 20:03:44
Ano, dělá to i u ostatních bodů v mapě po ručním roztažení nebo stažení mapy a rovněž to dělá, že musím několikrát ťuknout jak jsem už psal třeba na ikony nástrojů nebo služeb v postranních lištách. Děje se to vždy pokud ručně hýbnu mapou t.j. roztáhnu nebo stáhnu mapu.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Joska 000 on August 10, 2021, 20:52:18
Dnes jsem testoval a mám smíšené pocity a vůbec nevím jak to to nějak specifikovat. Dva mobily a na každém jiná apka/navigace na bod/záznam trasy. Apka PRo fungovala bez problémů asi při najetí na 30 bodů keší a pak opět citlivost zmizela. Mám dojem že proběhla nějaká aktualizace. Apka Map asi u 10 bodu kolaps, okno nevyskočí i když stojím přímo na souřadkách, při kliknutí na nejbližší keš se vysune a okamžitě zmizí info. Při popojetí na další keš mohu předešlou zalogovat a systém se tváří OK. Zkoušel jsem tedy jen lopointy a ty ač byly opravdu mini,tak nebyl problém se zobrazením. Trasa zobrazení taky OK. U obou aplikací. Ovšem pokud je třeba bod a trasa združenej, tak se nabídne většinou pouze trasa. To platí třeba i o lopoint/keš.Trošku mě mate, což jsem tedy dříve nepoužíval, vychytávka co udělat po nálezu při použití živé mapy. Tam mě to nějak nefunguje, ale asi jen pro to, že by se to muselo zřejmě u každé keše aktualizovat. No to by byl pěknej vopruz.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Joska 000 on August 29, 2021, 21:03:07
Tak mě to nedalo a opět zkouším. Mé poznatky jsou, že zřejmě když dojde k pohybu a mobil načítá polohu, tak začne vznikat problém. Pokud aplikaci spustím třeba při plánování doma, tak je to super. No nějak si na to začínám zvykat, bo mě nic jiného nezbývá. Časem nahodím videozáznam.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Menion on August 30, 2021, 08:11:38
Pánové já bohužel fakt ale vůbec netuším. Mě ani nikomu z kolegů se nic takového neděje a na help desku podobnou stížnost taky nemáme, divný.

Pcmann, ty jsi psal, že se to děje i u jiných bodů. Kdyby jen u keší, trošku bych sázel že máte přes Geocaching4Locus stažené nekompletní keše (jen "basic") a keše se dotahují při stisku, tedy chvíli to trvá. To že se to děje u všech bodů to trošku komplikuje.

Maximálně mě napadá, jestli by jste jeden z vás byl ochoten vytvořit a nasdílet mi kompletní zálohu v aplikaci přes "Správce zálohování". Tím bych u sebe mohl obnovit jak identické nastavení tak i body a trasy a zkusit nasimulovat stejný problém u sebe na telefonu.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Joska 000 on August 31, 2021, 17:39:31
No nedělalo by mě to problém zaslat, akorát tedy netuším jak, bo celá "zipsoubor"  má asi 100mega. Nějak tedy zmenšit? Jinak u mě pouze keše. Ostatní se jeví OK. Jsem PM a keše tahám z databáze.Joska.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Pcmann on September 10, 2021, 17:17:30
Ahoj,
Jsem PM a keše v Locusu zobrazuju přes Y&MDův doplněk GeoGet4Locus, kde mám uloženou celou databázi geogetu. Pokud někam jedu na kešky tak si vždy příslušnou oblast přímo v geogetu aktualizuji a pak celou databázi stáhnu do Locusu. Navíc tohle chování pozoruji až u nového Locusu a verze starší to nedělalo.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Joska 000 on September 15, 2021, 08:39:53
Já to prostě nechápu. Doma když v aplikaci pracuji, tak vše bez problémů, jak při zumování, tak se nabízí v roletce co si chci zobrazit apod. Jak začnu cestovat tak pravej opak. Pokud ještě s aplikací po cestování doma pracuji, pořád to zlobí. Po určitých operacích s mobilem to zase funguje normálně. Udělal jsem záznam, tak jenom jak to zobrazit?
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Pcmann on September 16, 2021, 10:28:10
to: Joska 000
Doma mi to dělá také pokud změním zoom mapy, když ne chová se to normálně.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Pcmann on September 28, 2021, 14:07:26
Ahoj Menione,
Musím oznámit, že v nové verzi Locusu po ťuknutí na bod a změně zomu mapy, vše reaguje normálně. Díky za dobrou práci.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Menion on September 29, 2021, 21:01:41
Ty jo počkej, to mi neříkej! Já jsem na to strávil pár hodin hledáním a testováním a nic kloudného jsem bohužel nebyl schopen najít. Takže jsem si skoro jist, že jsem v aplikaci v podstatě nic nezměnil!!

Jsi si jist ty, že nedošlo k nějaké změně nějakého zásadního nastavení nebo např. odebrání mračna bodů z mapy nebo tak něco, co by mohlo mít vliv? Divný ...
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Joska 000 on September 30, 2021, 08:55:58
Tak to musím taky vyzkoušet, bo jsem přešel na Lokus Pro. ale nějakou starou verzi 3.37.2 kde to funguje zatím bez problémů. Aktualizace jsem zakázal.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Pcmann on September 30, 2021, 13:13:13
Ahoj,
Nastavení Locusu mám stejné již několik let a co mi funguje tak neměním. K problému, teď v nové verzi jsem to několikrát prověřoval s různými mapami a množstvím bodů v mapě a musím konstatovat, že tento problém zmizel.  Když jsem ťuknul na různé body včetně ikon kešek tak všechny hned reagovali jak jsem od nich očekával. To v předchozích verzích nebylo a několikrát jsem musel klepnout třeba na ikonu keše aby zareagovala. Zatím pro mě s touto verzí spokojenost. Díky
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Joska 000 on April 13, 2022, 08:03:57
Tak jsem opět po dlouhé době přešel do fáze testování a zjistil jsem, že problém stále přetrvává i když už ne v takové míře. Mám dojem, že je tam nějaká spojitost s otáčením mapy. Vypnu kompas [střelka na obrazovce] dotek je OK.  Jakmile zapnu, tak se problém občas opakuje. No provádím to tak, že jak se to sekne, tak používám tento fígl a zatím to funguje. Ale dá se s tím žít...
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: roze on July 06, 2022, 18:45:25
Hmm, tohle vlákno mi nějak uniklo. Jsem dlouholetý uživatel LM Classic.
Problém s citlivostí bodů jsem zaregistroval rovněž (cca rok zpět). Příznaky stejné, výskyt ojedinělý, příčina nejasná :-(
Locus používám pouze pro vlastní body, tj. žádná vazba na geocaching, Měl jsem za to, že příčina je v kombinaci citlivosti displeje mého telefonu a nesprávného klikání na bod (tj. mými rucemi  ;-)).
Po dnešku se ale kloním k tomu, že to je samotnou apkou, protože...
1. dosud se problém s citlivostí projevoval pouze u bodů na mapě
2 včera jsem nechtěně provedl aktualizaci všech aplikací v telefonu - tj. dostal se mi tam LM 3.61
3. problém s citlivostí bodů  na mapě přetrval, resp. objevil se nově i při opuštění okna s detailem bodu a přechodem na mapu (výskyt cca  každé 10-15 otevřené detail okno).

Přijde mi to tak, že problémem není citlivost bodu, ale to, že v určité konstelaci okolností je LM zaměstnán tak, že není schopen okamžité odpovědi při poklepání na cokoli.
Ten nový typ výskytu je navíc nepříjemný v tom, že vlastně vůbec nevím, jak ten detail bodu opustit.
Když je to ta varianta s bodem na mapě, tak možná (?) pomůže mapu posunout nebo přezoomovat.


Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Menion on July 07, 2022, 12:23:26
Díky @roze za detailní info a post na help desku (https://help.locusmap.eu/topic/28871-lm-3-61-v-ur%C4%8Dit%C3%BDch-situac%C3%ADch-nereaguje-na-poklep). Přesměrovávám tedy diskuzi tam.
Title: Re: Citlivost bodu.
Post by: Joska 000 on July 14, 2022, 19:49:37
No už jsem to tady v jednom postu psal a mohu potvrdit moje zjištění, že to dělá aktivace a deaktivace otáčení obrazovky. Když se to sekne, deaktivace Off,  klik na bod,   no a po shlédnutí udajů zase ON. Takhle mě to funguje perfektně, akorát je to zdržovačka. Sorry,že to postuju ještě sem, nějak s tím helpdeskem neumím. Ještě bych  dodal,že mám stále na mysli ikony keší. Ostatní waipointy moc nepoužívám.