Ahoj, mám zase problém... Všechny trasy, co jsem si loni od konce léta zaznamenal, jsem si na přelomu roku vyexportoval do gpx a původní záznamy chytře rovnou vymazal. Teď by se mi hodilo některé z těch záznamů použít jako podklad, podle kterého bych si tu kterou trasu zašel/zajel znovu. Tak jsem vybrané trasy importoval zpátky a ejhle, místo očekávané čáry s několika při záznamu uloženými body se mi zobrazují waypointy úplně všechny, jak byly zaznamenané při pohybu, ale s ikonou těch několika uložených bodů, jak je možná vidět v přílohách.
No tak bych teď potřeboval buď poradit, jak to naimportovat bez tohoto zmatku nebo jak se ho zbavit, tj. jak hromadně ty waipointy smazat. Čára pod nimi je, o tu bych tedy přijít neměl a body volžené do trasy při záznamu jsem při importu NEsloučil s trasou, takže je mám odděleně s tím, že je klidně smažu, protože je k vedení nepotřebuju.
Jak ale na to? Mazat to jednotlivě určitě nebudu, u každé trasy jsou jich stovky, možná tisíce (zaznamenávám po třech vteřinách trasy i 70km dlouhé), takže to bych na tom strávil zbytky mládí...
EDIT: Vyspal jsem se a asi mě políbila nějaká technologická múza. Vzpomněl jsem si na tajné menu Expert settings a v něm na položku Default waypoint icon, kde jsem nastavil ikonu čerstvě vyrobenou 2x2 body celou průhlednou. A je to. Sice tam ta obrovská kvanta waypointů pořád jsou a zdržují vykreslování čáry záznamu, takže pořád trvá, že bych se jich raději zbavil, no ale aspoň nejsou vidět.
P.S.: A příště budu exportovat do kmz/kml, ten takový brykule nedělá :)
Ahoj,
omluva, tohle je nejspíše teď nová chyba v poslední verzi. Buď zkus (byť i jen pro import) Beta verzi tady z fóra (https://forum.locusmap.eu/index.php?topic=7188.0), nebo prosím počkej na další verzi apky (snad v únoru ale nezaručuju).
Here it is due to a mistake. But now and then I have the wish to delete several points at once. And there is no mistake. On the way I add several track points (for OSM maintenance, these are displayed with the track in OSM). But later I want to delete this. With 2 or 3 it's still easy. BUT when I have 10 or 15 it would be easier to select several or all of them and then delete.
To Menion: děkuju za info, klidně počkám na řádnou verzi, ať bude kdykoliv, nijak na to nespěchám. Já totiž, jak jsem to upravoval, zkoumal to a všelijak s tím manipuloval, jsem v zápalu boje v jediném slabším okamžiku nedopatřením smazal úplně všechny ty gpx exporty. Takže mám vymalováno a vlastně taky po problému.
Ale pokud jsem upozornil na broučka a povede to k dalšímu vylepšení už takto skvělé appky, tak dobře.
Mejte se všichni príma, jste skvělí.
Ah to mě mrzí, že problém vedl ke smazání dat! Nějaký starší automatický backup (např.)? Nicméně pokud ztracená historie záznamů není problém, pak tím lépe! :)
Takhle: že mám vlastně po problému, tím jsem myslel, že když nejsou gpx zálohy k vyčištění a předělání do kml, nemám co k řešení a tím pádem mám po problému :) Jinak samozřejmě ztráta těch tras bolí, no ale co už, že. :) Aspoň je mám v podobě snímků obrazovky všechny jako obrázky, takže to zas až taková tragédie není. A mám před sebou celou kolařskou sezónu a příště budu chytřejší :)