Locus Map - forum

Support => [CZ&SK] - diskuze o Locusu => Topic started by: Čelda on February 05, 2016, 00:27:46

Title: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on February 05, 2016, 00:27:46
Zajímalo by mě, jak je to vlastně s časem u zalogovaných keší - Locusu se čas zadává, ale když člověk běžně loguje přes stránky geocaching.com, žádný čas se nezadává, pouze datum. Je to tak, že na serveru geocaching.com má log v časové značce i nějaký defaultní čas (? jaký), který kačer běžně nemá možnost zadat, ale když nějaká aplikace jako Locus loguje přes Geocaching Live rozhraní může si tento čas zadat ? Nebo je to nějak jinak ?
Chtěl bych totiž pochopit logiku, jak se keše zalogované v rámci jednoho dne řadí za sebou, pokud část zaloguju přes Locus a část přes "běžné" webové rozhraní geocaching.com. Díky.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Menion on February 05, 2016, 02:09:30
Zdravím Čeldo,

akorát jsem to teď několik dní řešil a je to jak píšeš.

Pokud loguješ přes jejich API, pak lze čas zadat. Pokud ale loguješ přímo (nebo i přes předtím nahrané field notes), nastavuješ jen den. Čas se nastavuje na pravé poledne ale v zóně kde sídlí Groundspeak, tedy pacifický čas - posun o -8 hodin. Tvůj čas logu bude většinou tedy v 20:00. Kontrolou může být po zalogování stažení GPX souboru dané keše, kde tyto časy jsou u logů zapsané.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on February 05, 2016, 02:26:01
Tak presne s týmto som ja bojoval 2 roky. Problém je hlavne pri viac logoch v jeden deň a keď ešte v tom dní prejdem 2 časové pásma tak kombinácia logov cez Locus a web GC robí zmätok v radeni postupnosti nálezov a samozrejme mrší mapu vlastného track predmetu.

Moja vydedukovaná skúsenosť podľa správania sa tohto mixu je taká že:

Locus korektne a logicky odosiela aj časovú značku a keše a TB sú radené podľa tohto času bez rozdielu v akom poradí boli odoslané.

Web GC berie len dátum a časová značka je asi 00:00 pri všetkých takže ich radí podľa toho v akom poradí sú odosielané.
Túto časovú stopu zmaže aj edit logu cez web ak bola odoslaná y Locusu! Výsledok takého editu je že keš sa presunie na začiatok dňa! Preskočí a podlézie všetky odoslané cez Locus. Nastavenie času 00:00 v Locuse nepomôže a keš bude zaradená až za všetky v ten deň cez web GC. Edit logu pokiaľ sa netýka aj TB ponechá časovú stopu pri TB. Výsledok je nesúlad poradia nálezov s poradím keší v logu TB. Pri edit aj TB cez web GC nastane obdobné presun TB na začiatok dňa o 00:00 a vráti trasu TB späť a nasledovať bude ďalšia keš cez Locus ďalej ďalej na trase. Urobí to take "Z" na trase tam a spať. Samozrejme aj s pripočítaním kilometrov.
Oprava je možná len tak že ručne zmazať všetky logy z daného dňa aj logy TB a trnave to celé znova. Samozrejme buď len cez web GC alebo len cez Locus.

Tieto skoky robili aj nesprávne zadané časové pásma. Tieto už v novej verzií Locusu nie sú a ako vo bude v realy fungovať netuším. Snáď OK len bude treba strážiť aby bol mobil nastavený na skutočne časové pásmo v ktorom je! Nie manuálne posunúť hodiny o hodinu ale zmeniť časové pásmo!

Riešenie a ako sa zariadiť?
Rozhodnúť sa dopredu a všetky logy z daného dňa buď cez Locus alebo cez web GC.

Locus:
Výhoda že zabudnutú keš stačí odoslať so správnym časom a bude zaradená v správnom poradí.
Nevýhoda že sa neskôr nedá doplniť/edit log bez straty poradia.

Web GC:
Výhoda pre niekoho pohodlnejšieho písania. Možnosť na istotu zoradiť logy bez ohľadu na čas v poradí ako budú odosielane.
Nevýhoda že zabudnutá keš sa nedá doplniť do správneho poradia.
Pre edit logu platí vo isté že edit presunie keš na začiatok dňa takže možnosť editovania z tohto pohľadu je taktiež nemožná bez straty poradia.

TB sa správajú obdobne. Log TB je po odoslaní jedno odkiaľ či web alebo Locus už samostatný iný log a následný edit logu nálezu už naň nemá žiadny vplyv!

Edit doplnenie:
Kým som to dopísal tak Menion upresnil ten čas že je 20:00
Je to možné lebo tie škoky späť na trase sú tak do 300 km.
Len tuším som sa niekedy dávno snažil predbehnúť logom z Locusu log z webu a nastavil som čas na 00 no nepodarilo sa. Takže uvedený čas v gpx asi nezodpovedá časovej značke ktorú si dáta GC cez web. Ale v tomto si nie som istý.

Edit 2:
Zabudol som nebezpečnú nevýhodu logu cez Locus! A to oznam nepodarilo sa odoslať TB! V tomto prípade treba pozrieť na web GC ako to v skutočnosti dopadlo a ktoré logy prešli a ktoré nie. Keš aj TB. Ak niektorý naozaj neprešiel tak najjednoduchšie je zmazať všetky čo prešli a celý log aj s TB poslať znova.
Predchádzať tomuto sa dá len tak že sa treba vyhýbať odosielaniu logov v zlom signály s nestabilným dátovým pripojením.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on February 05, 2016, 09:46:50
Ahoj díky za noční smršť odpovědí !

Tvůj čas logu bude většinou tedy v 20:00.
Toto bude ten kamínek do mozaiky, který mi chyběl ! Takže když se to pokusím zopakovat svými slovy:
1) Groundspeak si vedle data nálezu interně ukládá i časovou značku v UTC.
2) Pokud použiju pro logování web geocaching.com, nemám možnost tuto značku zadat (jen datum) a je nastavena defaultně na 20:00 UTC.
3) Pokud loguju přes Locus, můžu (musím) si tuto značku zadat. V posledních verzích Locusu se tato značka už nijak nepřepočítává, chápe se jako UTC.
4) Web geocaching.com zobrazuje zalogované keše v pořadí jejich časových značek, v případě jejich shody v pořadí, jak byly  vloženy (? popř. editovány).

Takže pokud je všechno všechno výše pravda, vycházejí mně z toho dva rozumné scénáře kombinovaného logování z webového rozhraní geocaching.com a Locusu:
I) Buď na "opravdový čas" logu nehraju a v tom případě v Locusu u logu zadám čas tak, aby po přepočtu na UTC (udělá Locus) vyšel 20:00 (tj. v ČR v zimě 21:00 a v létě 22:00) a mělo by to být stejné, jako logování přes geocaching.com, tj. keše za jeden den by se měly zobrazovat v pořadí, jak byly zalogovány - nezávisle na tom zda přes web nebo Locusem.
II) Nebo chci v lozích zadávat opravdový čas nálezu, ale v tom případě bych:
- Nesměl vůbec logovat přes webové rozhraní geocaching.com, ale jen z Locusu nebo nějakého jiného SW, který umí pracovat s časem nálezu (? Geoget, ...)
- Opravdový čas nálezu v Locusu zadávat v UTC, tj. pro ČR v zimě o hodinu, v létě o dvě hodiny "číselně menší". zadám normálně v lokálním čase.

Teď už zbývá to jen ověřit. Howgh !  :-X

EDIT: Ověřeno a aktualizováno 13.2.2016
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on February 05, 2016, 13:59:46
Celdo
Nie som si istý s tým nastavením Locus času na 20 hod.
Podľa mojich skúsenosti budú aj tak všetky cez web pred tými z Locusu.
Moje akékoľvek snahy dostať log z Locusu pred log z webu zlyhali!
Pred rokom pred cestou na Balkán som to skúšal aby som prišiel na to ako to funguje aby som mal ďalšiu cestu správne no bez výsledku.
Ako to fungovalo som napísal v predchádzajúcom príspevku.
Už som to vzdal ďalej testovať.

Budem rád za akúkoľvek overenú skúsenosť čo sa týka tych časov a poradia logov.

Perlička na záver :-)
Syn chcel mať suvenír čo najskôr na svete tych 6 čo boli v lete séria. Posledný bonus bol dostupný 14 teho tak že pôjdeme hneď na pol noc na keš. Vysvetlil som mu že u nás bude pol noc a 14. teho ale že po svete už je 14. teho skôr! Takže táto súťaž je z tohto pohľadu neferova. Tak sme sa večer po tejto debate rozhodli súťažiť s celým svetom :-)
Večer 13. som manuálne nastavil mobil aj Locus do časového pásma Tongatapu tuším +13 to je. A šli sme na keš. Čas ostal reálny čiže niečo okolo 18:00 hodín.
Výsledok potešil aj prekvapil! GC berie do úvahy ešte aj nastavenie domova v profile alebo časové pásmo kde sa nachádza keš. Lebo výsledok bol taký:

Log keš má dátum 14. A čas večer.suvenír sme získali ako 100. v poradí na svete.
A teraz to príde! Dátum získania suveníru ktorý bolo možné získať 14. teho máme v profile získaný 13. teho!
Takže to je iná nad časová matematika.
Po zamyslení sa je to všetko správne v absolútnom čase ;-)
 
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on February 06, 2016, 22:40:17
Tak jsem se rozhodl, že dnešní keškolov zaloguju kombinovaně - část přes Locus a část přes webové rozhraní geocaching.com. A hned jsem našel první trhlinu ve své teorii, naštěstí to vypadá "jen" na chybu Locusu:

3) Pokud loguju přes Locus, můžu (musím) si tuto značku zadat. V posledních verzích Locusu se tato značka už nijak nepřepočítává, chápe se jako UTC.
Zalogoval jsem (found it) nejprve tři keše po sobě přes Locus - všechny s časem 20:00. Bohužel na webu geocaching nebyly zobrazeny nálezy v pořadí, jak jsem je v Locusu zadal a odeslal !
Tak jsem zpětně stáhl příslušné GPX soubory a zjistil jsem ke svému překvapení, že časy mého logu jsou:
první logovaná keš:   
<groundspeak:date>2016-02-06T19:00:48Z</groundspeak:date>

druhá logovaná keš:   
<groundspeak:date>2016-02-06T19:00:54Z</groundspeak:date>

třetí logovaná keš:   
<groundspeak:date>2016-02-06T19:00:07Z</groundspeak:date>

Takže to vypadá, že jsou tam problémy hned dva:
1. Locus při logování neznuluje sekundy zadaného času a v cíli se objeví nějaké náhodné
2. Není pravda, že zadaný čas v Locusu se chápe jako UTC - dochází totiž k jeho posunu o hodinu


Momentálně používám Locus 3.15.2 na zařízení viz podpis.

Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on February 06, 2016, 23:16:12
Celdo
A jak dopadli tie logy cez web? Zaradilo ich pred tie z Locusu alebo za nich?
Skus potom editovať pôvodný log z Locusu a kam v poradí sa presunie.

P.S. nočná mora pokračuje.....
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on February 08, 2016, 14:02:40
No bylo jasné, že v pokusu nemá cenu dál pokračovat, protože dokud Menion chybu v Locusu neopraví, kombinované logování nemůže kvůli nenulovým sekundám správně řadit logy za sebou.
Proto jsem po zjištění závěrů výše v pořadí odlovu zeditoval nálezy zadané přes Locus ve webovém rozhraní geocaching.com (tím dostaly časovou značku, jako bych je zadával přímo tam) a i zbytek dologoval přes webové rozhraní.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Menion on February 09, 2016, 12:36:30
Zdravím. Odpovídal jsem v hlavním topicu o aktuální verzi. Nicméně teď jsem si to přečetl podruhé a:

- čas 20 nastavený ručně, ponechal sekundy které vznikly při spuštění logování. Opravím, díky.

- čas 20:00 v ČR, je nicméně 19:00 v UTC+0, takže v GPX je v pořádku.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on February 09, 2016, 12:55:32
- čas 20 nastavený ručně, ponechal sekundy které vznikly při spuštění logování. Opravím, díky.
Bezva !

- čas 20:00 v ČR, je nicméně 19:00 v UTC+0, takže v GPX je v pořádku.
Tady je to jen o domluvě. Měl jsem pocit z vláken zde, že v posledních verzích Locusu už se zadávaný čas logu chápe jako UTC. Z toho, co píšeš, tak nikoliv - je to lokální čas, který se při logování na UTC převede (tj. např. teď v zimě v ČR se mu číselně odebere hodina). Proč ne, jde jen o to, aby to bylo jasné.

To znamená, že (až opravíš chybu se sekundama) platí mé závěry výše jen s tím rozdílem, že pokud chci zadávat stejný čas, jako defaultně dávají stránky geocaching.com při logování z nich, musím (v ČR) v Locusu v zimě zadávat 21:00 a v létě 22:00. Pokud bys to chtěl udělat úplně dokonalé, dej tam někde přepínač "Logovat s časem/bez času" a v případě bez času tam můžeš vždy "natvrdo" posílat čas 20:00:00 UTC, jako to dělají stránky geocaching.com.
Díky.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on February 09, 2016, 13:57:17
Quote
"Logovat s časem/bez času" a v případě bez času tam můžeš vždy "natvrdo" posílat čas 20:00:00 UTC, jako to dělají stránky geocaching.com.
A co po 13.3.2016 ked sa v GC zmeni cas na letny GMT -7. Tento prepinac je podla mna zbytocny.

snazit sa trafit presne rovnaky cas cez Locus ako je nastaveny v GC ma aky vyznam? Medzi nalezy cez web GC to neskoci takze bud dam x hodin skor a skocim pred (ak to zaberie - minule leto mi to nezaberalo aj ked som nastavil cas 00:00) alebo dam x hodin po a budu nasledovat za.

P.S. len pre predstavu čo tu vlastné riešime.
Snažíme sa predísť tomuto na trasách.

(http://s7.postimg.org/aa3bqkcpj/Screenshot_20160209_141557.jpg) (http://postimg.org/image/aa3bqkcpj/)
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on February 09, 2016, 14:44:49
snazit sa trafit presne rovnaky cas cez Locus ako je nastaveny v GC ma aky vyznam?
Zásadní !
Většina kačerů, která neřeší čas nálezu (a ani ho na stránkách geocaching.com nemá možnost zadat), by ho nijak nenastavovala ani při logování z Locusu a přitom by se nálezy v rámci jednoho dne řadily v pořadí, jak byly zalogovány, nezávisle na tom zda z webového rozhraní nebo Locusem.
Prostě by se Locus choval stejně jako webové rozhraní.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on February 13, 2016, 23:04:13
Dnes jsem to ověřoval (po opravě, kterou Menion vydal ve verzi Lcusu 3.15.3) a už to funguje !!  8)
Podle toho jsem zeditoval i svůj příspěvek shrnující zásady výše v diskusi.
Pokud opravdu do Locusu zadávám čas logu takový, aby ho Locus převedl na 20:00 UTC (tj. např. teď v zimě v ČR je to 21:00), můžu klidně střídavě v rámci jednoho dne logovat z Locusu a webového rozhraní geocaching.com a výsledné logy jsou zobrazeny v pořadí, jak byly zalogovány - nezávisle na tom čím !
Díky.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: dvzd on February 14, 2016, 13:59:55
Tak to je perfekt, ja pouzivam datum a cas nalezu v kazdem logu.
A zmeni se poradi logu, kdyz jeden z rady logu zalogovanych ve stejny den pres Locus pozdeji pres vebove rozhrani upravim? Treba ze k logu pridam fotku?
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on February 14, 2016, 16:14:54
Tak to je perfekt, ja pouzivam datum a cas nalezu v kazdem logu.
Tak v tom případě zrovna moc nechápu, proč Tě tohle téma zajímá. Pokud opravdu zadáváš opravdový čas nálezu u každého logu (což ale asi nejde přes webové rozhraní geocaching.com, musíš třeba přes Locus nebo podobný program), řadí se keše i v rámci jednoho dne v pořadí logovaného času bez problémů. Pokud se tyto časy lišily alespoň o minutu, tohle fungovalo vždycky.

Tohle téma je zajímavé spíš pro ty, kteří čas logu nesledují a chtějí, aby bylo jedno, zda logují přes webové rozhraní nebo Locus a aby pořadí v rámci jednoho dne zůstalo zachováno.

A zmeni se poradi logu, kdyz jeden z rady logu zalogovanych ve stejny den pres Locus pozdeji pres vebove rozhrani upravim? Treba ze k logu pridam fotku?
On to Groundspeak podle mě měnil, ale teď se to chová následovně: Pokud log jenom edituješ (nebo přidáváš fotku), nemění se datum a čas původního logu, tj. nález zůstává zařazený, jak byl. To platí dokonce i tehdy, když jsem nález zalogoval Locusem, ale pak zeditoval přes webové rozhraní.  :D Navíc už asi vyprali tu otravnou hlášku o editaci, která se přidávala do každého logu, pokud jsem ho zeditoval po době delší než něco od původního vložení.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: dvzd on February 15, 2016, 09:13:05
No prave ze se mi to nelibi, kdyz se mi zmeni poradi logu po editaci. Minuly rok se mi logy radily podle toho poradi, v jakem jsem je z Locusu nahral na GC a ne podle casu logovani. Navic pri editaci logu se tento zaradil az na konec rady logu v tom dni. Jak to dela ted, nevim, jeste jsem tento rok celkem nic nenalezl. Proto se ptam.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on February 15, 2016, 12:11:06
Čověče, ty máš opravdu talent věci komplikovat !  ::)
- Při editaci logu se pořadí logů nemění !
- Pokud chceš sledovat přesný čas nálezu, tak ho v Locusu zadávej a logy budou logicky seřazeny podle času nálezu.
- Pokud nechceš sledovat čas nálezu, jen den (jako je to na stránkách geocaching.com), zadej v Locusu do času každého nálezu 21:00 (v období letního času 22:00) a logy ti zůstanou v pořadí, jak byly zadány. I po editaci.

V čem je problém ?
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on February 15, 2016, 12:31:20
Celdo
Poradie sa po edit cez web mení! Dokonca nastane situácia že keš sú potom v inom poradí ako TB.
Ak by sa toto nedialo tak táto téma je zbytočná.
Tu zmenu poradia riešim a snažím sa prísť na to ako a kedy to web radí v akom poradí a od akých faktorov to závisí.
Vyššie som dosť podrobne opísal moje skúsenosti za dva roky čo vo sledujem.
Ešte nikdy sa mi nepodarilo zachovať poradie ak som edit log!
Tvoja varianta že nastaviť čas na 21 respektíve 22 nerieši nič z toho o čom tu píšem ja a DVZD.

Tvoju popisovanu situáciu že log na striedačku web Locus v realite sotva...
Buď som v teréne a logujem cez Locus hneď pri náleze čo je väčšina logov. Aj po príchode domov mám logy offline v Locuse takže je jednoduchšie to odoslať z Locusu.

Problém nastáva ak chcem niečo dopísať, zmeniť, opraviť tak v tomto prípade som nútený použiť web (tiež z mobilu ale web) a pri týchto editoch dochádza k tej paseke zmeny poradia a následne nesúlad poradia s poradím TB a trasou a km.

Toto je problem.
Rozumieme sa? :-) 
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on February 15, 2016, 12:39:11
No možná je to tím, že v poslední době proběhly i nějaké změny na geocaching.com, mám pocit, že v minulosti se to chovalo jinak
.
Ale včera jsem to zkoušel a pořadí se mi prostě nezměnilo !!!

Udělal jsem přesně toto:
- První keš jsem zalogoval z Locusu s časem 21:00
- Druhou keš jsem zalogoval z Locusu s časem 21:00
Díval jsem se na web a pořadí správné.
- Třetí keš jsem zalogoval přes web.
Znovu kontroluju a pořadí stále správné.
- Zeditoval jsem na webu druhou keš (původně logovanou Locusem)
Pořadí stále správné.
- Zalogoval jsem čtvrtou keš přes web.
Pořadí stále správné.

Schválně si to zkuste.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on February 15, 2016, 12:50:42
Celdo
Bez urážky prosím ;-)
Bol si už v situácia že za 2 dní cez polnoc loguješ 80 keš v troch časových pásmach? Samozrejme k tomu svoje aj cestou zobrané a vložené TB po 1500km trase? Z toho časť až v noci na hotely cez wifi? K tomu fotografie.
Pri zlyhaní prenosu z Locusu alebo nutnej oprave logu alebo doplnenia TB cez web to všetko úsilie ide do....
Toto riešim.
Moje momentálne riešenie je radšej zaplatiť zahraničné data a logy needitujem. Pred odoslaním overiť dátovú dostupnosť aby nedošlo k chybe. Foto okamžite k logu alebo v noci na hotely doložiť cez web ale nie cez edit logu ale len pridať foto. Musím to v noci pred ďalšou cestou aby následne druhý deň šli logy cez Locus a foto a TB v správnom poradí. Ďalšie foto neskôr už do starších nedávam.

Toto všetko je dôležité na dlhých trasách väčšinou v zahraničí za jazdy v aute.

Doma keď idem pre 2 keš za mesto mi je úplne jedno v akom budú poradí. A či mi hodí o 200m viac alebo menej do trasy. 300 km na dlhej trase a cestou kadiaľ som ani nešiel to riešim ;-)
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on February 15, 2016, 13:07:26
Áno aj ja som si všimol že niektoré vecí sa cez web od určitého času zmenili.
Skúšal som logy s rôznym časom a áno zabralo to. Ale! len v poradí logov v jednotlivej keš.
Za popis všetkých Tvojich skúsenosti ako sa vo správa ďakujem! Aspoň nemusím všetko sám skúšať ;-)
Napríklad včera event a skúšali sme rôzny ľudia poslať log tak že poslali s časom skôr ako ja ale až po mne. Tento prípad web ignoruje. Logy budú v poradí ako reálne prišli a je jedno s akým časom. Časovú značku majú a napríklad Locus ich v logoch zoradil podľa tohto času. Takže v Locuse vidim iné poradie ako na webe. To len nepodstatná perlička aký zmätok robia časy.
Viď aj perlička s tým suvenírom získaním 13.8. Deň pred možnosťou získať ho len vďaka posunom časových pásiem v mobile.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Arne1 on February 22, 2016, 17:46:45
Při úvahách o čase a řazení je dobré si uvědomit jednu věc. Těsně před zavedením Markdownu Zeměmluv oznámil, že likviduje všechny časové (nikoliv datové) údaje interně schované u logů. Takže co fungovalo a platilo loni, letos už neplatí.

cesta je - ignorovat jejich pořadí a mít svoje v Geogetu. Tam je zapotřebí mít čas i v textu logu - ale to přece s Locusem není žádný problém.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on February 28, 2016, 13:51:51
Myslím že celá táto debata je už....
Groundspeak "úžasné vylepšil" stránku a všetky logy teraz ukladá úplne ale že úplne nezmyselne.
Najprv zoradi všetky logy keš z daného dňa na jednu kopu a za tým všetky TB na ďalšiu spoločnú kopu!
Otras a totálne neprehľadné. Nový log po odoslaní pribudne niekde úplne dole na 40. riadok napríklad keď si ho chcem pozrieť či prešiel ok. TB k tomu logu sú niekde úplne inde. Bože.... Nemám slov.... a to bolo včera len 10 keš. Keď to bude 50 v jeden deň tak nový log bude pribúdať niekde na 200. riadku v histórii na bohvie ktorej strane.

Ďakujeme GS  >:(

Doplnenie:
Takže tento bordel vzniká len pri odosielani z Locusu  :(
Predpokladám príčinu v tom že GS zakázal časovú značku pri keš ale pri TB nie.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on February 29, 2016, 01:34:00
Zlý dátum!  >:(

Log odoslaný o 1:15 cez Locus  29.2. s časom 00:15
Zapísalo na stránku s dátumom 28.2.2016 !

Na toto už fakt nemám nervy....  >:(
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Menion on February 29, 2016, 13:00:34
No ten den posun, to ještě docela chápu. Jak již bylo řečeno dříve, groundspeak posunuje čas do jejich pásma, tedy do UTC-8! Takže pokud nechcete mít datum o den posunutý, neloguje mezi půlnocí a osmou ranní :).

Ale jinak to vylepšení co jsi psal předtím, to je perfekt. Nějak nechápu co to tam vyvádějí.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on February 29, 2016, 15:57:24
Ani neviem ako na to reagovať...
To s tým že nelogovať do 8 ráno nemyslím vážne. Či?

Moja prvá reakcia keď sa zrušili časové pásma v Locuse bola že v tom tuším problémy. A bohužiaľ to je pravda. Aj keď z veľkej časti za to asi môže GS.

OK to že časy sú v.... beriem ako smutný fakt.

Ale to že bude "Locus" zapisovať iné dátumy nie!

Nechcem ani vidieť tu paseku pri prechode časovým pásmom a keď to ešte náhodou vyjde okolo polnoci tak už total mix.

Počítače, mobil, aplikácie nám majú uľahčiť, zjednodušiť a urýchliť prácu a nie naopak.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Menion on February 29, 2016, 16:09:39
Teď nerozumím. Locus nezapisuje jiné pásmo. Locus nezapisuje žádné pásmo. Časy které Locus odesílá na GS server jsou časy v UTC+0. Čase které se posílali v předchozích verzích s podporou časových pásem byly špatně. Ohýbal jsem je tak aby hodnoty které jsou vidět jak čas zalogování u keše byly správně ale na pozadí byly špatně. Což mělo zase jiné negativní efekty. Nyní je to tak, jak přesně to GS sestrojil.

Na ten čas který vidíš u keše nemá vliv nastavení pásma které je v profilu na GS? Už ani nevím.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on February 29, 2016, 16:37:12
Kámo já Ti už ani nevím co jak bilo... čo sa zmenilo u GS a čo v Locuse...

V podstate už mi to je jedno....

Momentálne mi ide o jednu jedinú vec a to aby bez ohľadu na čas alebo pásmo alebo čokoľvek dokázal Locus zalogovať správny reálny dátum čo znamená:

Skutočne fyzický vykonam činnosť 29.2. a aj do logu zapíšem dátum 29.2. A aj to fyzický je odoslané 29.2. na stránku a výsledok je dátum 28.2. Toto sa bez ohľadu na čas, pásmo, GS, náladu, počasie alebo čokoľvek iné NESMIE DIAŤ!

Keď už nič iné nebude fungovať ale dátum - deň nálezu je základná vec logu ktorá musí byť za každých okolností správna. Na ton sa snáď zhodneme?  :)

Doplnenie:
V GS profile sa dajú nastaviť len súradnice domova ktoré ale zjavné neriešia v akom časovom pásme sa nachádzajú. Vidno to podľa toho že v noci a skoro ráno je ešte pri včerajšom náleze napísané že "dnes".
Ako to funguje cez API vieš Ty. Predtým to fungovalo takže to vidim tak že Locus bude musieť prevádzať čas na +8 (letný +9? Aj v US majú letný posun takže asi ani nie)
Apropo toto by fungovalo len pre naše pásmo. Locus musí správne fungovať v akomkoľvek pásme takže nie +8 absolútna hodnota ale + hodnota rozdielu medzi časom GS a časom pásma v akom je nastavené zariadenie.

Tuším som popísal starý spôsob ktorý fungoval na malé detaily správne.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on March 13, 2016, 22:36:50
Tak dneska jsem zase kombinovaně logoval (něco z Locusu, něco pak z webových stránek) a koukám, že se to zase chová nějak divně. No a problém je v tom (zjištěno zpětným stažením GPX), že tentokrát log zalogovaný přes webové stránky www.geocaching.com dostal čas 19:00 UTC, ne 20:00 UTC, jak to tutově bylo minule. To jsem z toho fakt daněk ...
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on March 13, 2016, 22:57:09
Presného času som sa už vzdal, poradie ako tak dokážem udržať bez kombinácie web - Locus.

Momentálne už túžim len po správnom dni - čiže dátum!
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Menion on March 14, 2016, 07:35:13
@Čelda: no tohle je spíše na diskuzi přímo na fóru GroundSpeaku

@Condor: jak už jsem psal, jsem si na 99% jist, že v Locusu je vše v pořádku. Když zaloguješ keš přes Locus, můžeš zkontrolovat datum a čas nálezu v GPX souboru který stáhneš přímo na stránce s keší. Pokud je tam čas správně, pak není co řešit.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on March 28, 2016, 18:21:25
http://www.geocaching.cz/topic/30552-konec-podpory-%C4%8Dasu-logu/ (http://www.geocaching.cz/topic/30552-konec-podpory-%C4%8Dasu-logu/)
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on March 28, 2016, 19:31:53
GS to riadne po....

Užívatelia a aj Locus asi na tom nič nezmení. Treba to bohužiaľ brat ako fakt a prispôsobiť sa.

Preto Menion pekne prosím o prispôsobenie Locusu podmienkam GS tak aby výsledný log na stránkach mal totožný dátum ktorý bol z Locusu odoslaný. To aký je dátum niekde v databáze alebo v GPX alebo kdekoľvek ma nezaujíma ;-)
Zaujíma ma jednoduchý výsledok. Pošlem log 28.3. a chcem vidieť na stránke GS dátum 28.3.  A nie 29.3. alebo 27.3.

Triviálna podľa mňa a nás základná vec logu je správny dátum nálezu.

Ďakujem za celú komunitu geocacherov z východu Slovenska ktorá by rada znovu využívala logovanie z Locusu.

Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Menion on March 29, 2016, 09:55:45
No Condore já ti rozumím ale já to bohužel nemůžu udělat. Kromě toho,
- že to nedává smysl aby aplikace takhle "hákovala" něco, co není velký hlavní server schopen opravit
- tak to nelze ani z technických důvodů. Čas jsem dříve ručně posouval o osm hodin takže se zobrazil správně, nicméně v jejich databázi byl samozřejmě špatně. Mělo to jednu velkou nevýhodu. Lidé kteří žili v pásmu kolem UTC+5 a více, se dostávaly do časů UTC+13 a více, což je pěkná neexistující budoucnost a groundspeak server odpovíal, že čas je neplatný. Takže bylo třeba logovat pár hodin do minulosti aby to vůbec šlo. Kvůli tomu hlavně, jsem to celé vlastně začal řešit pokud si dobře pamatuju.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Čelda on March 29, 2016, 13:56:19
No ono je to prohlášení GS (pokud je pravdivé), že se nebude hrát na čas logu keše, stejně legrační, protože když si zpětně člověk stáhne keš i s logy v GPX formátu (což je vlastně XML), stejně tam je (a asi musí) být u data nějaký čas uvedený. Ledaže by GS na svých serverech s každým logem "zatočil" tak, že tam dá nějaký standardní čas nezávisle na tom, jaký čas tam při logování dá přes GCLive uživatel.
V současnosti (po změně času na letní) se mi to v ČR chová tak, že logy zadané přes webové rozhraní dostávají čas 19:00 UTC např. "2016-03-28T19:00:00Z". Z Locusu dosáhnu stejného výsledku, pokud zadám čas 21:00. Pak se ani po editaci pořadí logu v rámci jednoho dne nemění ani při kombinovaném logování (něco přes web něco z Locusu) - včera jsem to znovu zkoušel.
Zatím bych Locus ponechal tak, jak je, s tím, že uvidíme, co se bude u GS dít dál.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: chisrep on April 15, 2016, 21:22:15
Také jsem si chtěl povzdechnout na logování data keší a všiml jsem si tohoto vlákna. Přiznávám, absolutně nechápu, v čem může být tak zásadní problém na straně GS spočítat dobře datum. Kdyby se psal rok 1980, neřeknu ... ale dnes ?? Také jsem narazil na problém, že keše, které loguji z Locusu ráno (např. 6:56 UTC), tak jsou pak v listingu zažazeny o jeden den dříve a bohužel se to promítne i do všech statistik. Nálezy jsem měl jen během jednoho dne a ve statistice se mi chybně objevily dva po sobě jdoucí dny strávené odlovem keší. :-(  Ověřoval jsem GPX soubor, tam je to samozřejmě ok, Locus se podle mého jednoznačně chová dobře, ale ... Neříkám to rád, také je mi to proti srsti, ale asi bych se skoro přimlouval, kdyby interně Locus s časem pracoval, ale logoval to s fixním časem, např. 12:00 UTC, jak to asi dělá c:geo. Ideálně konfigurovatelně - tak jako tam byl v konfiguraci ten časový posun, tak volitelně zadat logování s "fix" časem. Nezkoušel jste v tomto duchu někdo vznést dotaz přímo na fóru GS ?
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on May 28, 2016, 11:59:52
Ja to riešim momentálne (bohu žiaľ) tak že uložim offline log v realom čase. Zapíše mi reálny čas do l textu logu (predvolaný tex času). Následne uložený log dám zalogovať online a pred odoslaním ručne znením čas na 21:00. Reálny čas v texte logu zostane ten reálny správny a aj dátum na stránke geocaching.

Je to síce strašná otrava riešiť v teréne každý log na dva krát ale momentálne inej cesty niet ako sa dopracovať k správnemu dátumu.

Keby bola možnosť napríklad v config zmeniť si čas pre online log natvrdo na nejaký čas (v našom pásme momentálne pri letnom na 21:00) tak by to ušetrilo kopec práce a času pri logovaní a nemusel by sa človek báť že pri niektorom logu to zabudne a rozhodli mu to poradie a trasu celého dňa.

To že to nesprávne loguje trackovacie predmety na deň kedy človek ani nemá nález a keď owner TB hľadá alebo chce zistiť kto kedy odkiaľ kam presunul predmet tak sa to javí tak že niekto ho z keš vzal ale uložený bol do nej až na následný deň! Takže kde je ten TB? Na ceste niekam alebo leží v tej keš? Potom mi píše majiteľ predmetu otázku že či som ten predmet vzal alebo tam vlastné uložil alebo ako? Korektne sa nedá vziať predmet ktorý v keš nie zapísaný. Ale týmto momentálny stavom Locus dokáže spätne vziať a zapísať predmet z keš v ktorej ešte v predošlý deň v nej nebol!

Ak by som to chcel dostať do správneho stavu musel by som ručne cez web editovať všetky logy TB a zmeniť dátum.

Takže minulú sobotu 20 nálezov. Logovať na 40x! Ak by som chcel dať do poriadku 5 TB z toho dňa tak ešte opraviť 100 logov cez webové rozhranie.

"Teším sa" na letné trasy a tak 50 keš a TB ani neuvažujem riešiť. Pri mojich som sa už so správnou trasou na mape a správnym dátumom zmieril.

Písal som pred pol rokom keď sa odobrala možnosť nastaviť časové pásmo v Locuse že mám z toho vážne obavy. Bohužiaľ boli oprávnene ale že to bude robiť až taký neskutočný bordel som fakt nečakal!

Dátumy, poradie keš, štatistiky nálezov, trasy a mapy TB vlastných aj všetkých na ktoré Locus šahne, suveníry, projekt-gc štatistiky, míľniky, rekordy atď.

Totálny bordel všade a po celom svete a manipuluje to s cudzími TB.

HLAVNE ŽE GPX súbor pre externé použité tretích strán je správny! Super tešíne sa!

Je mi úprimne ľúto za tento príspevok :-( Locus je (bola) výborná top aplikácia na geocaching. Snáď raz znova bude všetko OK....
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on May 29, 2016, 15:21:31
Menion
Ďakujeme za opravu a skóre riešenie situácie  :-)

P.S.: V poslednej vete predošlého príspevku som vyjadril ľútosť že to tak momentálne je.

To že kritizujem a snažím sa riešiť každú chybu alebo problém znamená že Locus je ťažko nahraditeľná aplikácia na ktorej nám kritikom záleží!

Lepší support a komunikáciu som nezažil pri žiadnej inej mnou používanej aplikácii! Za čo fakt úprimne ďakujem a vážim si každú odpoveď opravu a Tvoj čas.

Myslím to vždy v dobrom. Niekedy je nutné "zatlačiť" ak sa veci nehýbu ;-)

Myslím že nepoužitie tlačidla uninstall dokazuje že na Locuse nám záleží ;-)

Ešte raz ďakujem.
Title: Re: Jak je to s časem u zalogovaných keší ?
Post by: Condor on July 31, 2016, 03:30:40
Včera 30.7. Nastala znova nejaká zmena na geocaching.com a log odoslaný cez Locus znova tak ako pred pol rokom radí inde v poradí ako spoločne v tom čase logované TB.
Jeden čas to už tak robilo. Potom do včera to bolo OK.
Dnes kolegove logy ktoré posielal pol hodinu po mne cez web predbehli moje a boli pred mojimi.
Niekto v GS do toho asi znova vrtal a niečo zmenili.
Treba to preveriť.

P.S.: Nová možnosť pri logu dole že odoslať bez času len dátum funguje ako? Aký čas to posiela? 21.00 z nášho pásma? Alebo aký? Žiadny?

Ďakujem.