Locus Map - forum

Support => [CZ&SK] - diskuze o Locusu => Topic started by: TomDavid on February 04, 2016, 08:21:14

Title: Nove funkce v Locusu
Post by: TomDavid on February 04, 2016, 08:21:14
Ahoj,
pouzivam Locus pro Geocaching a naprosto mi vyhovuje. Jen me desi pri kazdem upgrade, co bude zase jinak. Patrne vedlejsi efekty jinych zmen. Nemam silu vzdy zacit hledat jak se vratit k puvodni funkcionalite, obzvlast kdyz me hledani bylo casto bezvysledne. Par prikladu z posledni doby:
Po importu kesi pres Geocaching4Locus se mi nove nactene zobrazily v mape. Bylo to nekde zatrzene. Od jiste doby se nezobrazi a zatrzeni nemuzu najit. Mozna jsem slepej.
Pri zapnuti navadet na cache se mi nahore na displeji objevi informace o kesi. Je to asi paty zpusob, jak se k nim dostat. Zbytecne to zabira kus mapy a nevidim, jak to vypnout.
Tlacitko pro vycentrovani mapy (vlevo dole) se asi tak od minuleho releasu chova jinak. Drive se mapa centrovala i bez GPS fixu. Ted asi ceka na GPS fix a do te doby tlacitko nedela nic. Treba je zase nekde potreba neco zaskrtnout.
Jojo, jsem asi konzervativni  :D
Je mozne nekde najit, jak si poradit s temito zmenami pripadne implementovat nove veci tak, aby zustaly ty stary zachovany?
Dik.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Menion on February 04, 2016, 10:22:15
Zdravím Tome,

1) centrování - po té co G4L stáhne všechny kešky by se měl objevit dialog s importem - kam importovat. Děje se tak u tebe? Pak na tom dialogu je zaškrtávátko "Po importu ukázat na mapě".

2) Panel pro navádění ke keši zatím vypnout nejde

3) Změna tam byla. Nečeká vysloveně na GPS fix ale pokud je poslední známá poloha v telefonu starší než 30 minut tak jí ignoruje a nic nedělá. Upravím do další verze a to tak že bude centrovat i na starou polohu (tedy jako dříve) jen při obvzláště staré poloze upozorní že centrování nemusí být přesné

Snad jsem poradil.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: TomDavid on February 04, 2016, 16:29:05
Diky, prehlidnout "ukazat na mape" je umeni  :-[
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Menion on February 04, 2016, 18:33:16
V pohodě, stane se.

Jinak ad 2), vypíná panelu bude možné v nastavení v další verzi (právě jsem to dodělal).
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: dvzd on February 06, 2016, 16:30:56
To je dobre, take mi tam ten panel prekazi.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Condor on February 06, 2016, 17:09:45
Nový panel navádzania sa mne pozdáva a vyhovuje. Obsahuje rýchly prehľad informácií pre ktoré som musel "chodiť" do detailu keš. Takže za mňa áno  ;)
Chápem ale že napríklad na menšom displeji to zaberá značnú časť mapy. Prípadne pri nejakých dlhých pochodoch je celú dobu to info zbytočné vidieť.

Určité sa prikláňam k variabilite a možnosti výberu.

Mne by napríklad ideálne vyhovovalo ak by sa tento panel objavil automaticky až pri priblížení k bodu. Hodnota priblíženia by mohla byť zhodná s nastavením vzdialenosti upozornenia na bod pri navádzani. Práve v tomto momente upozornenia vyberam mobil a zisťujem bližšie informácie o keš a vtedy by sa ten zázračný panel objavil  8)
Čo Vy na to? Hm?

Druhá možnosť je "spriahnuť" naviazať tento panel k funkcií automatického skrývania pravého panelu aby sa skrýval/objavoval spolu s ním. Hm?

Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Čelda on February 09, 2016, 21:28:25
To je dobre, take mi tam ten panel prekazi.

A mně zase vysloveně vyhovuje, v poslední verzi už zase reaguje i na dlouhý stisk (ukončí se naváděni), jak jsem si přál - bezva ! Jen ještě jednu prosbu bych měl - nevešla by se na něj někam i informace o velikosti keše ? Dík.

Doplnění: Aha, teď koukám, ze tady v Locusu na tabletu ta velikost je ! Ale v telefonu, který na keškolov používám (viz podpis) velikost v panelu není - asi proto, že se tam nevejde. Hmm, ale je to full hd rozlišení na výšku, tak kam už by se teda pak vešla, když ne tam ?!!!
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Condor on February 09, 2016, 21:45:30
Pripajam sa k zobrazeniu velkosti kese v navadzacom panely.
Myslim ze miesto medzi hviezdickami D/T a poslednymi logmi je tak akurat na stvorcek a v nom staci jedno pismeno  "M", "S", "R", "L", alebo "O"

Bolo by to fajn ;-)

Edit: Ahaaaaa... som otocil mobil na sirku a ono to tam je v kolecku aj s grafikou.
No.....
Na vysku tam navolit len to kolecko s pismenom bez grafiky by asi neslo co?

Este edit:
Je ze to je "S" ako SMALL a ono to je akoze SIZE  ;D
Ja som samozrejme myslel kolecko (alebo stvorec v tomto pripade aby to bolo jasne a nezamenilo sa to) a v nom pismeno velkosti M,S,R,L,O
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Dan S. on March 15, 2016, 15:26:37
Mám dotaz k nové funkci - Live tracking. Na telefonu si nastavím Live tracking, to samé nastavím na tabletu (jiná přezdívka) a navzájem se nevidím. Na telefonu i tabletu mám Locus nainstalovaný přes stejný účet v Google Play. U tabletu nemám fix GPS (GPS-ka se nechce fixnout). Je problém v účtu nebo v tom GPS fixu?
Pokud je potřeba mít GPS fix, abych viděl ostatní, lze toto omezení odstranit? Např. při použití, kdy žena je doma a chce se podívat, kde jsem.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Condor on March 15, 2016, 15:44:16
Pripájam sa k požiadavke. Tiež som včera musel na balkón pre fix aby som to mohol skúsiť.
Apropo pre túto funkciu by mohla byť povolená aj poloha získaná len zo siete.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Dan S. on March 15, 2016, 17:17:34
Tak po fixu GPS-ky u tabletu jsem se už viděl na mapě. Takže prosba, aby Live tracking fungoval i bez GPS-ky nebo jak píše Condor, poloha z sítí. Jiná je to perfektní funkce.


edit ... Hlásím jeden bug. Pokud mám zapnutý Live tracking a v nastavení GPS mám zatrženo "Vypnout, pokud je skrytá" a "Navádění", tak po zhasnutí obrazovky se GPS vypne a LT je nefunkční (přitom u "Vypnout, pokud je skrytá" je uveden, že se vypne, pokud není potřeba pro žádnou akci, a LT je akce).
A taky po aktualizaci přestal fungovat zámek obrazovky, resp. mám nastaveno "Vypnout zámek obrazovky" a pokud obrazovka s mapou sama zhasne nebo ji zhasnu já HW tlačítkem, tak po zapnutí se objeví zámek obrazovky.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: poutnikl on March 15, 2016, 18:05:52
Ja se pridavam ke hlasum po funkcnosti i bez GPS. Myslim, ze lokalizace je uzitecna pro OutDoor stejne jako InDoor. Treba v pripade, ze pratele s koly ci bezkami zalezli do hospudky, kde je wifi ale bez GPS signalu.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Menion on March 15, 2016, 21:18:46
Zdravím pánové,

- prozatím je potřeba odeslat polohu na server, což způsobí přijetí informací o ostatních uživatelých. Alternativu promyslím ale moc se k tomu nepřikládním. Spíše pak vymyslíme možnost jak sledovat konkrétního člověka nebo skupinu mimo Locus, což je to o co vám jde předpokládám

@Dan Seliga: a měl jsi dostupné internetové připojení? GPS zůstává aktivní jen pokud je dostupný net, jinak se vypne jelikož bez netu je live-tracking k ...

- ikona velikosti keše, ještě promyslím jak to zapracovat

Díky za podněty
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Dan S. on March 16, 2016, 11:03:30
- Live tracking ... sledování člověka/skupiny mimo Locus přes nějaké webové rozhraní by bylo fajn, ale přikláněl bych se i k možnosti sledování v Locusu bez GPS, např sledování ostatních kamarádů, když už jsem v hospůdce, kde GPS nechytnu, a oni teprve docházejí.

@Dan Seliga: a měl jsi dostupné internetové připojení? GPS zůstává aktivní jen pokud je dostupný net, jinak se vypne jelikož bez netu je live-tracking k ... - měl jsem internet přes Wi-Fi, přes mobilní data to funguje a GPS se nevypíná, takže OK.

A někdy při zapnutí Live trackingu to vyhazuje chybu, viz prtscr., GPS je fixnutá a data funkční

(http://www.imgup.cz/images/2016/03/16/Screenshot_2016-03-16-10-32-21.th.png) (http://www.imgup.cz/image/RG5)
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: MaPe on March 20, 2016, 13:31:24
Ahoj,
šlo by u Live trackingu přidat k informacím o sledovaném vedle vzdálenosti a výšky i jeho rychlost? Ideální by bylo, pokud by se za ním ukazovala i krátká stopa, aby bylo vidět, kudy se pohybuje, respektive pohyboval.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Horalka on March 22, 2016, 21:09:44
Live tracking mi nefunguje, píše chybu 11303, internet mám zapnutý. Co mám udělat pro to, aby to fungovalo?
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Menion on March 23, 2016, 07:37:02
Zdravím, přestože error 11303 není nic moc hláška, znamená to nicméně problém s komunikací přes internet, tam toho asi moc nesvedu. Opravdu doporučuju zkontrolovat připojen k netu.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Horalka on March 23, 2016, 14:14:13
Už mi to jednou naběhlo, sláva, pustila jsem live tracking i manželovi v jeho Locusu a viděli jsme se tam ;) Pak to zas jednou nenaběhlo (zkoušeno jak přes wifi tak mobilní data), ale aspoň už vím, jak to vypadá a než bude pěkný počasí a někam vyrazíme, tak to snad už fungovat bude stabilněji. Super vynález, určitě to hodně využijeme, moc díky!   
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Ja Som on March 25, 2016, 08:39:31
Neviem prečo ale v najnovšej aktualizácii mi nejde uložiť vaipont čiže bod záujmu.Ten bod je tam dám ho uložiť je tam ale keď vypnem a znova zapnem appku Locus Pro, bod zmizne. Appku som aj vymazal a znova nainštaloval a aj tak to nefunguje.Staré body záujmu vytvorené na predošlej verzii tam ale sú.Appku používam na telefóne Samsung Galaxy S 3
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Menion on March 25, 2016, 11:49:23
@Horalka: bohužel se mi nedaří problém nasimulovat. Měla by to opravdu být nějaká chyba kvůli špatné komunikaci telefonu s Google účtem při ověrování vybraného Google účtu, ale proč se tak děje, to zatím bohužel nevím. Snad důvod objevím.

@Ja Som: Locus nezahlásí žádnou chybu a normálně bod uloží? Po opětovném spuštění není vidět ani v seznamu bodů, nebo jen na mapě?
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Ja Som on March 25, 2016, 18:19:34
Bod tam mám po uložení aj na mape aj vo vaipontovom priečinku.Po vypnutí a znova zapnutí aplikácie bod na mape aj vo vaipontovom priečinku zmizne.Locus nehlási žiadnu chybu..A pritom staré body záujmu ktoré som tam dával minulý rok vo vaipontovom priečinku ostávajú.Môžem nahrať videonahrávku celého postupu a pošlem odkaz keď treba.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Ja Som on March 26, 2016, 07:13:53
No neviem čo sa stalo ale dnes som zapol telefón a mapová aplikácia Locus Pro mi pracuje ako má.
Bod po uložení a vypnutí a zapnutí aplikácie ostáva uložený.Som veľmi rád že táto výborná appka znova funguje ako má  :)
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Menion on March 26, 2016, 09:09:38
To jsem docela rád že se to takto vyřešilo. Přiznám se, že jsem vůbec netušil co s tím a  nic jiného než restart telefonu (zázračný to lék), bych stejně nedoporučil. Tak perfekt.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Dan S. on March 27, 2016, 13:43:11
Zdravím, přestože error 11303 není nic moc hláška, znamená to nicméně problém s komunikací přes internet, tam toho asi moc nesvedu. Opravdu doporučuju zkontrolovat připojen k netu.

Zas stejný problém, tzn. 11303. Telefon u okna, internet funkční (přes Chrome test rychlosti připojení-plně funkční), GPS taky a Live tracking vyhodí tuhle chybu. Internet jsem kontroloval, zkoušel jsem přehazovat síť na 2G, 3G a pořád stejná chyba. Zkoušel jsem to přes půl hodiny a nic, potom jsem šel na trénink.  Vedle telefonu položený druhý, starý mobil, s stejným operátorem, 2G data, v mobilu nainstalovaný Locus Free a funkční Live tracking.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Menion on March 27, 2016, 13:52:34
Zkus kdyžtak prosím jestli se ti podaří vlézt do Locus Storu nebo to vyhodí též stejnou chybu. Díky. Jinak pak lze jedině vytvořit log, kde by mohlo být o chybě trošku více. Díky
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Dan S. on March 27, 2016, 22:00:40
Zkusím to.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Condor on March 27, 2016, 23:40:02
Pred chvíľou som skúšal ten livetrack a keď off data tak to vyhodí popisovanú chybovú hlášku.
Ináč to u mňa funguje OK.

Otázka :-)
Kde by sa mala zobraziť tá sprava pre ostatných? Som to hľadaj na druhom zariadení a nikde to pri mojej ikone ani v detaile bodu neviem nájsť. Kde by to malo byť v prípade že to funguje?
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Menion on March 28, 2016, 06:11:52
No když klikneš na ikonu kohokoliv kdo zprávu má nastavenou, v tom detailu hned pod náhledem mapičky a souřadnicemi by měla být vidět. Pokud jí v jednom okamžiku nastavíš na jednom zařízení, hned se ale neobjeví na druhém. Nejdříve je třeba aby se informace z jednoho zařízení odeslala a pak na druhém zase přijala. A jak často se to děje je v kompetenci toho "obnovovacího intervalu".
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Dan S. on March 28, 2016, 17:46:28
Takže zkoušel jsem to a pořád mi při spuštění Live tracking vyhazuje tu hlášku, viz výše, a LT je nefunkční. Do Locus obchodu se taky nedostanu. Zajímavé je to, že ve chvíli, kdy mi LT nefunguje, tak jsem připojený na netu a píšu tuhle zprávu. Dále se přes Locus připojím k GPSies, ale LT nefunguje.
Když se připojím na WiFi, tak LT funguje.
A počasí v Locusu taky funguje/stahuje data.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Ja Som on March 28, 2016, 20:44:00
No predčasne som sa tešil.Ukladanie bodov záujmu ostáva uložené po vypnutí a znova zapnutí len niekedy ale väčšinou nefunguje.Nechcel som vypisovať a nechať to tak kým nepríde ďalšia aktualizácia.Nová aktualizácia 3.16.1 prišla chviľku to išlo ako má a dnes znova zadám bod záujmu uložím ho bod je na mape aj vo vaipontovom priečinku ale stačí že aplikáciu vypnem a znova zapnem a bod tam už nie je.Staré body čo som zadával minulý rok pritom vo vaipontovom priečinku ostávajú ako majú.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Menion on March 29, 2016, 10:03:03
@Dan Seliga: no jo zatr, co s tím. Ta chyba kterou to vyhazuje totiž nepramení přímo od Locusu ale od Androidu jako takového. Pro přístup do Storu nebo i pro spuštění live tracking je potřeba ověřit vybraný účet. Volá se tedy nějaký vnitřní Androidí "Account manažer" a ten přes internet rychle ověří, jestli je účet stále platný nebo není. A zde, místo nějaké rozumné odpovědi vypadne takhle hláška. Nechápu proč se mi to nikdy nestalo a proč vám teď najednou ano a to více lidem naráz. Hmm

@Ja Som: zkontroluj prosím adresář Locus/data/database, jsou tam waypoints.db a tracks.db soubory, které právě udržují tato data. Kouknul bych jestli nejsou nějak zamčené pro zápis. Napadá mě ale že bych být tebou stčil kartu do počítače a udělal takovou tu "kontrolu dat", jestli ta karta sama o sobě je v pořádku.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Horalka on March 29, 2016, 10:33:00
O víkendu jsem si zase hrála s LT.  Vysledovala jsem, že když spustíme LT na dvou různých přístrojích téměř souběžně před barákem na wifi, tak naběhne v pohodě vždycky. Ale když chci LT zprovoznit nejdřív jen na jednom zařízení a jakoby nemá koho dalšího sledovat, tak mi téměř vždy hodí eror 11303.   

Šla jsem na procházku a manžel mě doma sledoval, do toho jsme si telefonovali, jak hodně se liší realita od zobrazení a mělo to docela zpoždění, byla jsem chvílemi i o nějakých 700 m už dál. Obnovování máme nastavený na 15 sekund. Ale připouštím možnost slabého signálu (pohraničí) a zhoršení toku dat.

Další den jsem šla na běžky a chtěla se taky nechat sledovat, ale bohužel mi to vůbec nešlo v terénu zapnout, pořád ta chyba 11303, přitom GPSies fungoval.

Prosím to nepíšu jakože si stěžuju, jsem vděčnou a nadšenou uživatelkou Lokusu a LT je super funkce, mám pochopení, že se to musí postupně vychytat  ;)
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: rolfovo on March 30, 2016, 22:28:07
Naprosto parádní funkce! Kdyby se to ještě nějak časem povedlo propojit se sledováním přes webové rozhraní, bylo by to úplně nej. Ideálně track, co se vykresluje jako v aplikaci. Občas používám při výletech jedno nepříliš vychované řehtající vozidlo se čtyřma kopytama a někdy by se mohlo hodit, kdyby se někdo mohl podívat, kde že v tom lese ležím, až se vrátí domů beze mně ;-)
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Ja Som on March 31, 2016, 09:41:32
No laboroval som s tým dva dni a asi šarapatu ozaj robí tá  karta.Keď ju strčím do počítača zahlási - vyskytol sa problém s touto jednotkou skontrolujte jednotku a opravte ju.Na tejto jednotke sa našli chyby.Ale dám kontrolovať aj opraviť a počítač zahlási že sa žiadne chyby nenašli.Lenže  táto karta sa správa akosi divne.Napr. vymažem fotografie zo zložky či už počítačom alebo na telefóne a po čase sú v zložke fotografie znova.To som zistil dnes.Predtým deň som to skúšal tak že som tvrdo vymazal v telefóne z SD karty celú zložku Locus a vymazal som aj aplikáciu z telefóna.Potom som ju nainštaloval znova a nové body záujmu (vaiponty) ostávali aj po vypnutí a zapnutí appky.Pokým sa po čase neobjavila znova na SD karte zložka Locus. Keď sa tam táto zložka objaví pri štarte appky mi zahlási - Našli sa zmeny v adresároch Locus Map Pro - Prosím vyberte predvolený adresár aplikácie.A sú tu dve možnosti - 1. /storage/emulated/0/Locus alebo druhá možnosť 2. /mnt/extSdCard/Locus Keď potvrdím 1.prvú možnosť nové vaiponty sa po uložení a zapnutí a vypnutí appky nestrácajú keď zvolím 2. druhú možnosť sú tam vaiponty z minulého roku a nové vaiponty po uložení a vypnutí a zapnutí appky zmiznú.
Title: Re: Nove funkce v Locusu
Post by: Dan S. on July 16, 2016, 19:45:11
Mám prosbu k funkci Nejbližší body , jestli by nešlo zobrazit i body z offline databáze stažené spolu s LoMaps i v případě, kdy jsou body skryté (funkce Zobraz na mapě ). Stejně jako kešky, které vidím v Nejbližší body ikdyž je nezobrazím na mapě.