Locus Map - forum

Support => [CZ&SK] - diskuze o Locusu => Topic started by: mik on June 04, 2015, 13:19:07

Title: Aktualizace keší
Post by: mik on June 04, 2015, 13:19:07
V posledních verzích mi zmizela v menu v seznamu keší položka "Aktualizace keší" (zůstal jen Offlinizer) a současně se v listingu keše přestala zobrazovat Vlastní poznámka ke keši. To mi docela chybí.
Nebo je to teď někde jinde?
Title: Re: Aktualizace keší
Post by: Condor on June 04, 2015, 19:22:53
Aktualizácia keši je:
Spodná lista vpravo ikona náradia a následne vedla ilona šípka hore.
Prvá možnosť v zozname je aktualizovať a nižšie ten offinyzer.

Apropo zaujíma ma tá vlastná poznámka po tej túžim od kedy locus používam. Aj som to chcel žiadať v návrhoch...
Nikdy som taku možnosť nenašiel. Je to niekde? Nemyslím log keš.

Edit: tak po zmienke o poznámke som to prekutral a poznámku v menu som našiel :-)
Konečne.
Title: Re: Aktualizace keší
Post by: mik on June 05, 2015, 07:17:01
Přesně tam Aktualizace keší byla, teď mám první položku v tomto menu "Stáhnout satelitní mapy". Mám verzi Locus Pro 3.9.1 (Android 4.4.2.).

S "Vlastní poznámkou" nevím, jestli jsme se pochopili. Mám na mysli tu, kterou si mohu editovat v listingu keše na geocaching.com (jen Premium users). Po exportu a Aktualizaci keše byla vidět v Locusu v listingu - píši si tam výsledky přípravy na keš (hesla, rozpracované multi atd). Myslím, že ve verzi 3.8. ještě vidět byla.Title: Re: Aktualizace keší
Post by: mik on June 05, 2015, 07:54:30
Teď jsem kontroloval obě reklamované funkce na starém telefonu s Locusem 3.7.1. Obě jsou tam OK, tj. položka menu "Aktualizace keší" existuje a vlastní poznámka v listingu je vidět.

Title: Re: Aktualizace keší
Post by: Menion on June 05, 2015, 09:29:07
Obsah menu kde hledáte aktualizace atd. je hodně ovlivněn nainstalovanými add-ony. Doporučuji přečíst nějaké základy zde: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:user_guide:geocaching ... česká verze manuálu bude během několik týdnů takže prozatím jen anglicky. Pokud by vám tam cokoliv nebylo jasné, hned pište, rádi opravíme.
Title: Re: Aktualizace keší
Post by: mik on June 08, 2015, 09:56:54
Dík za navedení. Doinstaloval jsem znovu Geocaching4Locus a položka Aktualizace keší se opět objevila a spolu s ní i Vlastní poznámka. Ta se do listingu dostane právě jen z Locusu, v exportovaném gpx z Groundspeaku není!

Geocaching4Locus jsem odinstaloval před několika týdny v terénu při nějakých potížích (stále si vynucoval připojení a já mobilní internet nemám). Protože keše do Locusu importuji z gpx-ek, nechyběl mi. Až na tu aktualizaci!