Ako som skúšal WMS mapy zistil som, že WMS Map list v Knowledge base je neaktuálny. Dovolil som si upraviť a doplniť niektoré WMS služby pre Slovensko. Tu je súbor s odkazmi, len to nakopírovať do Locus-Knowledge base: http://uloz.to/xGY4KkYX/slovakia-wms-txt (http://uloz.to/xGY4KkYX/slovakia-wms-txt)
Jediný problém, že linky z Geoportalu nefungujú celkom korektne. Všetko sa načíta do Locusu, ale na mape sa nezobrazujú data. Po stlačeni tlačitka v ľavom hornom rohu mapy sa zobrazí hláška: "Mandatory parameter "i" missing." Nevie niekto, kde môže byť chyba?
(http://s8.postimg.org/npdz24anl/shot_2014_09_24_21_14_21.jpg) (http://postimg.org/image/npdz24anl/)
Díky mnohokráte, přidáno. Jinak neboj se toho a pokud budeš chtít, opravuj přímo ty stránky. Je to 'Wiki' právě i proto, aby mohl kdokoliv uzná za vhodně, něco opravit. Nejsem si jist teď, jestli to jde rovnou nebo musím zvýšit oprávnění danému člověku (bylo tam dříve strašně spamu), takže kdyžtak řekni ...
Ano, vidím, je to paráda ked sa tak komfortne (tlačítkom z Lokusu) daju pridať WMS mapy. To oprávnenie mi môžeš zvýšiť - nick "milh". A niečo k tomu načítavaniu z Geoportálu nepovieš? Na Geoportáli je dosť zaujímavých máp.
Tak
1) první tř mapy jsou právě z geoportálu? Pak nefungovaly. Musel jsem upravit URL v souboru co jsi mi dal, tak aby tam bylo definované HTTPS a ne jen HTTP. Tohle už locus umí, jen to nebylo nikde zdokumentované
2) nicméně locus online HTTPS mapy nějak nepobral, takže to jsem teď opravil, takže v další verzi
3) nicméně to tlačítko které ti vypíše "parameter 'i' is missing", je dotaz na GET FEATURE INFO, tedy na metadata v daném bodu. Což k používání mapy jako takové není potřeba.
Nicméně ten dotaz vypadá takto
https://zbgisws.skgeodesy.sk/zbgis_letecko_navigacne_informacie_wms_featureinfo/service.svc/get?SERVICE=WMS&VERSION=1.3.0&REQUEST=GetFeatureInfo&CRS=EPSG%3A4326&FORMAT=image%2Fpng&STYLES=&QUERY_LAYERS=0%2C1&LAYERS=0%2C1&INFO_FORMAT=text%2Fhtml&TRANSPARENT=TRUE&BBOX=48.692044%2C19.125885%2C48.706546%2C19.147857&WIDTH=512&HEIGHT=338&X=256&Y=256
(je to na tu třetí leteckou mapu) , ale bohužel vůbec netuším co je parameter 'i' a proč to nefunguje. Nicméně jak jsem psal, tohle není k používání tak důležité pokud nestojíš o metadata v daém místě.
Jednoducho - paráda! Diky.